Proje: Karides akvaryumu

Unutmadan hazır yem kullanma. Aşırı protein olduğundan suyu daha erken pisletip planarya çıkmasına sebep olur. Planarya karidesleri öldürür. Fındık ve ceviz yapraklarını kurutarak. Dut, ıspanak ve ısırgan yapraklarını çok az haşlayarak ver. Çöp şiş kullanarak salatalık, karnı bahar ve havuç gibi sebzeleri verebilirsin. Ceviz yaprağını kuruttuktan sonra suda bekletirsen doğal siyah su yapabilirsin. Protein olarak soya kabuğu ve yulaf verebilirsin. 🙃 Zaten pipo ve moss kullanacağın için yem ihtiyaçlarının çoğunu oradan karşılayacaklar.
Fındık ve ceviz yapraklarını nereden bulabilirim? Yani ben İzmir'in köşesindeyim burada doğru düzgün ağaç bile yok. Çöp şiş ile salatalık vermeyi düşünüyorum, zaten evet pipo filtre var o yeterli olur haftada 1 hazır yem atarım. Teşekkürler.

Fındık ve ceviz yapraklarını nereden bulabilirim? Yani ben İzmir'in köşesindeyim burada doğru düzgün ağaç bile yok. Çöp şiş ile salatalık vermeyi düşünüyorum, zaten evet pipo filtre var o yeterli olur haftada 1 hazır yem atarım. Teşekkürler.
Aslında o kadar uğraşmana gerek yok. Ufak borular var üzerinde kumu kaldırmadan su ve pislik çekebileceğin bir kısmı da mevcut. Onlardan bir adet al yemi attıktan en fazla 4 saat sonra yemedikleri, kalan kısmını onun ile çek o şekilde planaria gibi canlıların oluşma riski olmuyor.

Cattappa yaprağı ile çözersin.

Catappa
Teşekkürler, tam aradığım.
Aslında o kadar uğraşmana gerek yok. Ufak borular var üzerinde kumu kaldırmadan su ve pislik çekebileceğin bir kısmı da mevcut. Onlardan bir adet al yemi attıktan en fazla 4 saat sonra yemedikleri, kalan kısmını onun ile çek o şekilde planaria gibi canlıların oluşma riski olmuyor.
Hocam bende şey var petrikabı var, ona atacağım. Suda çok durmaz orda yani akşam 8de atarım 12de bitmezse alırım. Teşekkürler.

Karides akvaryumu projemin sonuna geldik sayılır!
sephaakvaryum.jpeg

Kalabalık için kusura bakmayın, sol tarafa yani aydınlatmanın ve havlunun olduğu yere yapacağım akvaryum gelecek. Malzemeler hazır, her şey hazır sadece akvaryum kaldı! Sağdaki akvaryumu merak ediyorsanız tıklayıp değişimini günden güne, haftadan haftaya okuyabilirsiniz...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı