Proje ödevi elle mi yazılmalı çıktı olarak mı?

437935

Hectopat
Makaleler
1
Yabancı dilden bir kitapçık ödevi var. Fotoğraflar, kapak hepsi hazır. Ama aklımda kalan soru şu? Elle mi yazsam daha iyi olur? Çıktı olarak mı alsam? Şahsen çıktıda emek yokmuş gibi geliyor. Ama yine de sorayım dedim.

Hocana sor. Yazarken elin yorulması, vaktin harcanması dışında bir emek göremiyorum ben.

Metin olarak rahatça ifade edilebilecek şeylerde bilgisayar ortamında yazılması tercihimdir.

Umarım ödevdeki metinleri çalmak yerine kaynaklardan yararlanıp kendin yazmışsındır. Diğer türlü istersen dövme yaptır, boş.

Hocana sor. Yazarken elin yorulması, vaktin harcanması dışında bir emek göremiyorum ben.

Metin olarak rahatça ifade edilebilecek şeylerde bilgisayar ortamında yazılması tercihimdir.

Umarım ödevdeki metinleri çalmak yerine kaynaklardan yararlanıp kendin yazmışsındır. Diğer türlü istersen dövme yaptır, boş.

Zaten araştırıp kendim yazdım metin belgesi olarak duruyor.

Kendiniz yazıp sunun derim. Zira puan kırma ihtimalleri var. Geçen yıl muhteşem animasyonlarla dolu bir sunum ve akabinde kendime ait olan bir dosya hazırladım. İngilizceydi bizim de. Hoca yazılar bana ait olmasına rağmen puan kırmıştı. Oluyor arada çürük yumurtalar. Elle yazmanızı öneririm.

Yabancı dilden bir kitapçık ödevi var. Fotoğraflar, kapak hepsi hazır. Ama aklımda kalan soru şu? Elle mi yazsam daha iyi olur? Çıktı olarak mı alsam? Şahsen çıktıda emek yokmuş gibi geliyor. Ama yine de sorayım dedim.
Hocandan bilgi al, bizim tarihçi çıktı istemiyorum elle yazın dedi, ben yazdım bitirdim.

Bir de yazım çok kötü maalesef bu duruma yapabilecek bir şeyim yok kaç puan kıracak acaba. :)

Ben hocam elle daha güzel olur, emek olur dediği için elle yazıp çizip yapmıştım sonra da niye bilgisayarla yapmadın, daha düzenli olurdu, artık her şey bilgisayarla yapılıyor dediği için puanımı kırmıştı. Yine de bilgisayarla yap bence ama düzenli, nizami bir şey olsun.

Açıkçası ben öğretmen olsam her ödevi bilgisayardan PDF olarak isterdim, çıktıya da gerek yok, kağıt israfı. Hem bu sayede öğrenciler kağıda yazmak ya da çıktı almayla uğraşmak yerine ödevin kendisine daha fazla zaman ve emek harcayabilir. İmkanı olmayan öğrencileri hariç tutarak tabi ki.

Sizin soruya cevap olmadı sanırım. Bunu öğretmeninize sorsanız daha iyi olabilir.

Açıkçası ben öğretmen olsam her ödevi bilgisayardan PDF olarak isterdim, çıktıya da gerek yok, kağıt israfı. Hem bu sayede öğrenciler kağıda yazmak ya da çıktı almayla uğraşmak yerine ödevin kendisine daha fazla zaman ve emek harcayabilir. İmkanı olmayan öğrencileri hariç tutarak tabii ki.

Sizin soruya cevap olmadı sanırım. Bunu öğretmeninize sorsanız daha iyi olabilir.

Bizim hocalardan bazı hocalar PDF istiyor ama bizim hoca kitapçık olduğu için PDF yollamayın okula bırakın demişti. Sanırım elle yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı