Protein tozu önerisi

Bruhness

Decapat
Daha fazla  
15 yaşındayım ve beslenmem rezalet uyku düzenimde iyi değil protein tozlarına baktığımda ghost, gorilla mode, C4 dynasty, Total War, harness gibi markalar buldum ama hiçbirisi Türkiye'de yok veya da kargo parası 130 dolar ubuy diye bir site buldum ama ne kadar güvenilir bilmiyorum belirli bir bütçem yok param var en kalitelilerinden olursa çok iyi olur. Supplementler hakkında hiçbir bilgim yok protein tozu 15 yaşındaki birisi için zararlı mı diye aratınca zararlı diye çıkıyor ama quora gibi sitelere girince zararlı olmadığını söylüyorlar kısacası yardım lazım bir de creatine saç döker mi?

Bütçeniz nedir?

Protein tozu zararlı değildir, zararlı diyen de bir şey bilmiyordur. Bunun hakkında Medicana, Medicalpark ve Acıbadem'in bilimsel makalelerini okuyabilirsiniz. Gereksiz fazla kullanımda kemik erimesine yol açar ama düzgün kullanımda zararsızdır.

15 yaşındayım ve beslenmem rezalet uyku düzenimde iyi değil protein tozlarına baktığımda ghost, gorilla mode, C4 dynasty, Total War, harness gibi markalar buldum ama hiçbirisi Türkiye'de yok veya da kargo parası 130 dolar ubuy diye bir site buldum ama ne kadar güvenilir bilmiyorum belirli bir bütçem yok param var en kalitelilerinden olursa çok iyi olur. Supplementler hakkında hiçbir bilgim yok protein tozu 15 yaşındaki birisi için zararlı mı diye aratınca zararlı diye çıkıyor ama quora gibi sitelere girince zararlı olmadığını söylüyorlar kısacası yardım lazım bir de creatine saç döker mi?
Saç dökülmesi genetiktir genetikte varsa hızlandırır sadece.

SSN markaya geçtim. Fena sayılmaz. Denemelik alabilirsin.

Ben BigJoy kullanmıştım tadı ve paketlemeleri güzeldi. Hardline ve Optimum markaları da çok bilindik güvenilir markalar. Ancak alırken dikkat edin maalesef sahteleri olabiliyor resmi satıcılardan almaya çalışın.

Bütçeniz nedir?

Protein tozu zararlı değildir, zararlı diyen de bir şey bilmiyordur. Bunun hakkında medicana, medicalpark ve acıbadem'in bilimsel makalelerini okuyabilirsiniz. Gereksiz fazla kullanımda kemik erimesine yol açar ama düzgün kullanımda zararsızdır.

Bütçem yani belirli bir bütçem yok 4000TL belki daha fazla yani bilmiyorum bir de protein tozu için veya herhangi bir supplement için doktorlarda test mest yapmama gerek var mı?

Bütçem yani belirli bir bütçem yok 4000TL belki daha fazla yani bilmiyorum bir de protein tozu için veya herhangi bir supplement için doktorlarda test mest yapmama gerek var mı?
Teste gerek yok temel şeyler için, vitaminler için var. 4000TL'ye bunu alabilirsiniz protein tozu olarak. Ayrı olarak da önerim "Kreatin, Arjinin, Karnitin, BCAA, kilo almak istiyorsanız Gainer." ve vitamin olarak Omega 3, Mutlivitamin, Vitamin Mineral, D3 Vitamini falan ama kan testi verin ilk önce.

Bu protein tozunu aldıktan sonra geri kalan para ile dediklerimi alabilirsiniz. Onlar için de öneri verebilirim isterseniz.

Teste gerek yok temel şeyler için, vitaminler için var. 4000TL'ye bunu alabilirsiniz protein tozu olarak. Ayrı olarak da önerim "kreatin, arjinin, karnitin, BCAA, kilo almak istiyorsanız gainer." ve vitamin olarak Omega 3, mutlivitamin, vitamin mineral, D3 vitamini falan ama kan testi verin ilk önce.

Bu protein tozunu aldıktan sonra geri kalan para ile dediklerimi alabilirsiniz. Onlar için de öneri verebilirim isterseniz.

Çok iyi olur teşekkür ederim gainera ihtiyacım yok kilo vermeme ihtiyacım var onun dışında kreatin şu anlık kullanmak istemiyorum saç dökülme korkusundan öbürleri hakkında bir bilgim yok. Bir de pre workout almama gerek var mı varsa onu da alayım.

Teste gerek yok temel şeyler için, vitaminler için var. 4000TL'ye bunu alabilirsiniz protein tozu olarak. Ayrı olarak da önerim "kreatin, arjinin, karnitin, BCAA, kilo almak istiyorsanız gainer." ve vitamin olarak Omega 3, mutlivitamin, vitamin mineral, D3 vitamini falan ama kan testi verin ilk önce.

Bir de weider diye bir marka da var o nasıl? Onu da önermişlerdi.

Çok iyi olur teşekkür ederim gainera ihtiyacım yok kilo vermeme ihtiyacım var onun dışında kreatin şu anlık kullanmak istemiyorum saç dökülme korkusundan öbürleri hakkında bir bilgim yok. Bir de pre workout almama gerek var mı varsa onu da alayım.
Kreatin saç dökmez, eğer genetiğinde bozukluk varsa tetikleyebilir. Pre workout yerine kahve almayı tercih ederdim ben.

Kreatin (Günde 3 gram almanı öneririm.):

Arjinin:
Veya bunu alabilirsin ben de kullanıyorum (sayfaya giriş yapamıyorum, ben 85TL'ye aldım, eğer 85TL ise almanı öneririm bu fiyata başka bulamadım ben):

Karnitin:

BCAA + Glutamin:

Omega 3:

D3 Vitamini:

Mutlivitamin:

ZMA:

Vitamin Mineral:

Ben önerdim fakat sen yine de araştır herhangi birine alerjin var mı diye. Eğer vaktin var ise doktora git, kan testi ver ve önerdiğim vitaminlerin sana gerek olduğunu mu sor.

Bir de weider diye bir marka da var o nasıl? Onu da önermişlerdi.
Weider piyasanın en kaliteli markalarındandır. Fakat Hardline de çok iyi bir markadır. İkisi de üzmez fakat Hardline'nin gramajı çok daha fazlaya geliyordu Weider'e göre.

Geri
Yukarı