Protein tozu önerisi

Daha basite indirgemem gerekiyor ama pek zamanım yok linkleri bırakayım;

DHT ve kreatin ilişkisi hakkında yazılar.

Sizin kullandığınız preworkoutta kafein olup olmadığını da merak ettim açıkçası. Kullandığınız preworkoutu yazabilir misiniz ?
Yapılan deneyler, bilimsel sonuç olarak geçmezler. Bilimsel sonuç, saç dökmediğidir. Attığınız makalede bile, DHT ile ilişkisi tam olarak anlaşılamamıştır yazıyor. Deneklerde DHT artımı, kreatinin saç döktüğü anlamına gelmiyor. Genel tanı ve bilimsel sonuçlar, saç dökmediğini net bir şekilde söylüyor. Haklı çıkmak adına okumadığınız makaleleri atmayın.

In summary, the current body of evidence does not indicate that creatine supplementation increases total testosterone, free testosterone, DHT or causes hair loss/baldness.

İngilizce bilmiyorsanız söylemeniz yeterli. Yukarıdaki cümlede açık açık her şey yazıyor.

Supplementlerlerden de anlamıyorsunuz anladığım kadarıyla. Stim-Free adında Kafein gibi uyarıcı maddeleri içermeyen Pre-Workoutlar piyasada bolca mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
'' Yapılan deneyler, bilimsel sonuç olarak geçmezler. '' şu cümlenizden sonra benim söylemek istediğim bir şey kalmadı. Size ve 100 gr kreatin ölçeğinize iyi forumlar diliyorum.

Bilimsel sonuç demek, geçerliliği kanıtlanmış resmi bir bilgi demektir. Yapılan herhangi bir deney, bilimsel sonuç değildir. Dünyada her gün binlerce deney yapılıyor, bunların hepsi bilimsel sonuç olsaydı kaos çıkardı. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır. Bilmediğiniz konulara girmeyin, öğrendikten sonra yazın.

Bilimsel sonuç demek, geçerliliği kanıtlanmış resmi bir bilgi demektir. Yapılan herhangi bir deney, bilimsel sonuç değildir. Dünyada her gün binlerce deney yapılıyor, bunların hepsi bilimsel sonuç olsaydı kaos çıkardı. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır. Bilmediğiniz konulara girmeyin, öğrendikten sonra yazın.

results: after 7 days of creatine loading, or a further 14 days of creatine maintenance DOS'e, serum t levels did not change. However, levels of dht increased by 56% after 7 days of creatine loading and remained 40% above baseline after 14 days maintenance (p < 0.001). The ratio of dht: T also increased by 36% after 7 days creatine supplementation and remained elevated by 22% after the maintenance DOS'e (p < 0.01).
Given that changes in these hormones, particularly dht, have been linked to some (but not all) occurrences of hair loss/baldness [62], the theory that creatine supplementation leads to hair loss / baldness gained some momentum and this potential link continues to be a common question / myth today. It is important to Note that the results of van der merwe et al. [61] have not been replicated, and that intense resistance exercise itself can cause increases in these androgenic hormones.
Dht is a metabolite of testosterone, formed when the enzyme 5-Alpha-reductase converts Free testosterone to dht [63]. In males, dht can bind to androgen receptors in susceptible hair follicles and cause them to shrink, ultimately leading to hair loss [64].

İngilizce biliyorum, size o yazının devamını da basit bir şekilde anlatayım. Deneklerde gözlemlenmediğini belirtiyorlar ancak bu durum herkes için aynı değil. Sizin attığınız makalede yapılan deneyde serbest testosteronun ölçülmediği de belirtilmiş.

The theory that creatine supplementation leads to hair loss / baldness gained some momentum and this potential link continues to be a common question / myth today.

Bu sizin attığınız bilimsel araştırmadan alınan yazı.

Bu diyeceğim kısım ise çok önemli: Deneklerde bulunamadığı yazıyor üstüne basa basa. Buna katılıyorum ingilizcem var ve bende okuyabiliyorum ancak bu her insan için geçerli değil bu araştırmaya katılan denekler için geçerli.

İngilizce biliyorsunuz ama yeterince dikkatli okumuyorsunuz. Lütfen araştırmanızı başka kaynaklarca da yapınız. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam videoda weiderın kötü olduğunu söylüyor doğru mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam videoda weiderın kötü olduğunu söylüyor doğru mu?
10 TL'de verdikleri ortalama fakat hammadde kalitesi, dünyada en iyilerinden. Videodaki arkadaş, 10 TL'de verdiklerine bakıyor.

10 TL'de verdikleri ortalama fakat ham madde kalitesi, dünyada en iyilerinden. Videodaki arkadaş, 10 TL'de verdiklerine bakıyor.

1675853980534.png

Tamamdır.
Hocam kusura bakmayın ama emin olmak istiyorum bu listede bana gereksiz olan veya bana zararlı olan bir şey var mı? Biliyorum fazla soru soruyorum böyle şeyleri ilk defa alacağım için emin olmak istiyorum. Hocam bir de bunlarin Premium wheyden farki nedir?

Dosya Ekleri

• weider isolate.png
    weider isolate.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 15
  • weider hydro whey.png
    weider hydro whey.png
    46,1 KB · Görüntüleme: 10
Eki Görüntüle 1661111

Tamamdır.
Hocam kusura bakmayın ama emin olmak istiyorum bu listede bana gereksiz olan veya bana zararlı olan bir şey var mı? Biliyorum fazla soru soruyorum böyle şeyleri ilk defa alacağım için emin olmak istiyorum. Hocam bir de bunlarin Premium wheyden farki nedir?
Multivitamin alacaksanız, D3-ZMA almayın. Multivitamin içerisinde bunlar bulunuyor, fazlası zarar.

Onun dışında Hydro Whey, İzole ve Konsantre formlarının karışımıdır. İzole protein ise protein oranı daha yüksek, diğer her şeyden neredeyse arınmış proteindir. Eğer hedefiniz forma girmek, şekillenmek ise İzole protein alın.

Geri
Yukarı