Protein tozu önerisi

Whey çok yaygın kullanılıyor. Whey öneririm.

Whey peynir altı suyu tozu yani protein tozunun ismi, marka değil. Asus 2060 iyi midir konusuna GPU öneririm demek gibi bi şey.

Hayır, şart. Protein tozsuz bir yere kadar gelişebilir. Sonrası imkansız.

Protein tozu anabolik steroid falan değildir, 1 ölçek tozdaki 24 gram protein 5,5 gram bcaa 5 gram glutamin değerlerini 100 gram (çiğ ağırlık) kırmızı etten de alırsın daha bile iyi olur.

Günde 30 yumurta yesin o halde. Tüm büyük vücutlu sporcularda boşuna protein tozu kullanıyorlar. Spor ile hiç uğraşmamış kişiler bu konuda benimle muhattap olmasınlar.

2006'dan beri vücut gelişmeye ilgiliyim, 2020'den beri de daha profesyonel şekilde yapıyorum. Gerçek büyük adam Türkiye'de yok, 110 kilo falan olanların yağ oranı yüksek ve o hale gelmek için bile steroid kullanıyorlar. Natural olan adamlar da minnacık zaten.

Protein tozu denen şey sütten yapılır, sandığın gibi mucizevi iksir falan değildir aynı proteini light sütten de alsan bi fark etmeyecektir kas gelişimine.

@Motionless IN White Zeus ve Ronic nutrition firmalarından uzak dur, Zeus direkt zamanının ünlü protein tozu dolandırıcılarından Ali Pelek'in firması. Ronic'in de fiyatlarından dolayı şüpheleniyordum zaten ve araştırırken Ronic'lerin dizili olduğu bi rafın önünde Ali Pelek poz vermiş öyle bi fotoğraf gördüm o günden beri uzak duruyorum.

Whey olarak SSN Sports'un uygun fiyatlı ürünleri var ve gerçek whey olduğunu bizzat denedim biliyorum, tadı da gayet iyi. Senin yerinde olsam BCAA alarak başlardım özellikle de pre-workout elementleri içeren formüllerden ve spordan önce bi ölçek alarak hem enerji hem lösin (protein tozunun faydalı olmasının başlıca sebeplerinden biri lösin içermesidir) ihtiyacımı karşılardım. Bigjoy'un kolalı BCAA Ripped ürünü var tadı çok iyi ve enerji verici/yağ yakıcı desteği var.

Whey peynir altı suyu tozu yani protein tozunun ismi, marka değil. ASUS 2060 iyi midir konusuna GPU öneririm demek gibi bir şey.

Protein tozu anabolik steroid falan değildir, 1 ölçek tozdaki 24 gram protein 5,5 gram BCAA 5 gram glutamin değerlerini 100 gram (çiğ ağırlık) kırmızı etten de alırsın daha bile iyi olur.

2006'dan beri vücut gelişmeye ilgiliyim, 2020'den beri de daha profesyonel şekilde yapıyorum. Gerçek büyük adam Türkiye'de yok, 110 kilo falan olanların yağ oranı yüksek ve o hale gelmek için bile steroid kullanıyorlar. Natural olan adamlar da minnacık zaten.

Protein tozu denen şey sütten yapılır, sandığın gibi mucizevi iksir falan değildir aynı proteini light sütten de alsan bir fark etmeyecektir kas gelişimine.

@Motionless IN White Zeus ve Ronic nutrition firmalarından uzak dur, Zeus direkt zamanının ünlü protein tozu dolandırıcılarından Ali Pelek'in firması. Ronic'in de fiyatlarından dolayı şüpheleniyordum zaten ve araştırırken Ronic'lerin dizili olduğu bir rafın önünde Ali Pelek poz vermiş öyle bir fotoğraf gördüm o günden beri uzak duruyorum.

Whey olarak SSN Sports'un uygun fiyatlı ürünleri var ve gerçek whey olduğunu bizzat denedim biliyorum, tadı da gayet iyi. Senin yerinde olsam BCAA alarak başlardım özellikle de pre-workout elementleri içeren formüllerden ve spordan önce bir ölçek alarak hem enerji hem lösin (protein tozunun faydalı olmasının başlıca sebeplerinden biri lösin içermesidir) ihtiyacımı karşılardım. Bigjoy'un kolalı BCAA Ripped ürünü var tadı çok iyi ve enerji verici/yağ yakıcı desteği var.
Gerçekten yorum sunduğunuz için teşekkür ediyorum. Özellikle "no name" protein tozları fiyatlarından kaynaklı felaket bir furya haline geldi. Arkadaki tabloya bakarsanız tamam ama böylesine içerikler inanılmaz rekabetçi şekilde sunuluyorsa inceleyenler nerede o zaman diye soruyor insan.

Weider da kullandım SSN de. Topaklanma durumu ikisinin de aynı gibi duruyor. İçerik olarak da aşağı yukarı aynılar ama fiyat farkı çok fazla. O yüzden SSN uygun fiyatlı olarak alınabilir. Ama arkadaşların dediği gibi öncelikle beslenmeni rayına oturtup sonra eksik gördüğün durumda toz kullanabilirsin. Tozun amacı alamadığın proteini kolay yoldan elde etmektir ama sen yeterli proteini alabiliyorsan ihtiyacın başlangıç durumunda olmayabilir.

Spora yeni başlanmış.

Ben spora yeni başlamıyorum, uzun bir süredir spor yapıyorum ancak askerlik vs. derken çok aksattım. Daha önce L-Karnitin ve CLA gibi ürünleri kullanmış birisiyim.

Arkadaşım için bu markanın Creatinini almıştık ve memnundu kendisi bunun da üzeceğini sanmıyorum.

Teşekkürler.

Öncelikle beslenmeni düzenlemen daha doğru olur. Bunlar destek içerikli ürünler. Sen tavuğunu, yumurtanı, hedefine göre karbonhidratını aldıktan sonra Whey şart değil. 3 ayın sonunda BCAA alımına başlarsın. Yeterlidir.

Beslenmemi ne kadar düzene sokarsam sokayım yeterli proteini alabilecek kapasitede değilim, özellikle askerlikten ötürü yemekleri çok az yiyebiliyorum ve bünyem kaldırmıyor. O yüzden mecburen Protein tozu gibi alternatiflere yönelip, beslenebildiğim kadar beslenebilmeliyim.

Fiyat/performans olan protein tozu Whey'dir.

Bu konu hakkında da, whey peynir altı suyundan üretilen protein tozunun genel adıdır kana hızlı karıştığı için antrenman sonrası kasları hızlı beslemek için idealdir. Casein direkt süt proteinin adıdır, çökeleksi yapıdadır, gece içildiğinde sabaha kadar yavaş yavaş kana karışan proteindir, uyurkenki katabolizmadan kasları korumayı sağlar. Yumurta beyazından elde edilen protein tozu da vardır whey kadar hızlı değil casein kadar yavaş değil orta karar bi sindirim hızı vardır ülkemizde Kor Yumurta diye bi firma üretiyor Bioprotein marka ismiyle. Gerçek yumurta beyazı kendim su katıp pişirip baktım hiçbir hile yok @Motionless IN White bunu da düşünebilirsin bütçene uyuyorsa ve Migros'ta minik kutuda da satılıyor aynısı. Bunun dışında esmer pirinç proteini, bezelye proteini vb. kaynaklar da var ama bitkisel protein yerine hayvansal tercih ediyoruz sporcular olarak.

Beslenmemi ne kadar düzene sokarsam sokayım yeterli proteini alabilecek kapasitede değilim, özellikle askerlikten ötürü yemekleri çok az yiyebiliyorum ve bünyem kaldırmıyor.

Protein tozu daha önce içtin mi bilmem ama lezzetli bi şey değil açıkçası tiksinerek içiyorum hangi marka olursa olsun. Peynir suyuna çikolata veya çilek aroması atılıyor sonuçta az çok hayal edersin hele ki Hardline'ın tozunun tadı aşırı iğrenç içemedim evdeki başka birine verdim bak bu çok faydalı diye jwmskwns.

Bir de karnını doyurur biraz bu yüzden bile BCAA kullanmak daha mantıklı senin için. Yağ yakıcı özelliği olan BCAA'lardan içersen iştah artışı da olacaktır kısa sürede eskisi gibi yiyebilecek hale gelirsin özellikle bcaa lezzet olarak çok daha katlanılabilir.
HARDLİNE markalarından şaşmamak lazım bence

Hardline protein tozu konusunda hiç yanaşılmaması gereken bi firma çünkü aynı fiyatta daha iyiler var ve tadı çok kötü.

BCAA olarak hangi ürünü önerirsiniz?

Bu iyi gibi geldi, tabii sizin de tavsiyenizi almak isterim. Benzer fiyata olursa iyi olur.

Sizin dediğiniz Big Joy BCAA Ripped'i sepete ekledim, saklama kabıyla beraber 469 TL'ye geliyor ve gözüme iyi gözüktü.

Ben spora yeni başlamıyorum, uzun bir süredir spor yapıyorum ancak askerlik vs. derken çok aksattım. Daha önce L-Karnitin ve CLA gibi ürünleri kullanmış birisiyim.

Beslenmemi ne kadar düzene sokarsam sokayım yeterli proteini alabilecek kapasitede değilim, özellikle askerlikten ötürü yemekleri çok az yiyebiliyorum ve bünyem kaldırmıyor. O yüzden mecburen Protein tozu gibi alternatiflere yönelip, beslenebildiğim kadar beslenebilmeliyim.
Zamanında karnitin almışsan kilo probleminden kaynaklı yağ yakımı yaratmayı amaçladığını düşünüyorum? Yani hedef kilo vermekse zaten Whey ilk öncelikle olmamalı. Özellikle makroları ve mikroları belirlemek gerek.

Mesela önceki mesajımda hedefe bağlı karbonhidrat tüketiminden söz etmiştim ama vücutta zaten yağ ile karışık bir kütle varsa bunu şekle sokmak daha doğru olur. Ve ister aşırı kilolu, ister aşırı zayıf ol. Beslenme için doğrular yerine getirilmediği sürece Whey, BCAA, Karnitin alsan bile sıkışacağın yer bellidir. Çünkü burada bir film için şekle girmekten ziyade hayat kaliteni yükseltmeyi hedefliyorsun. Hocayla oluşturacağın tempolu bir program ve beslenme düzeniyle birlikte BCAA'nın faydasını görürsün diyorum.

BCAA olarak hangi ürünü önerirsiniz?

Bu iyi gibi geldi, tabii sizin de tavsiyenizi almak isterim. Benzer fiyata olursa iyi olur.

Sizin dediğiniz Big Joy BCAA Ripped'i sepete ekledim, saklama kabıyla beraber 469 TL'ye geliyor ve gözüme iyi gözüktü.

Ben Ripped'i ve Bigjoy'un düz BCAA'sını kullanıyorum ve öneririm, Hardline ürünlerine sıcak değilim lezzet ve koku probleminden dolayı. SSN Sports'un da BCAA'sı var daha ucuz bi şey arıyorsan. Bigjoy'un kutulu değil paketli olanı normalin 2 - 3 katı gramajı çok fiyat farkı olmadan satılıyorken almıştım. Hala varmış.

Ripped olanın da böyle paketli olanı ucuz ama kolalı ve ananaslı arasında çok lezzet farkı var ben kolalıyı bitirirken keyif alıyordum ama ananaslı işkence gibiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı