Protein tozu önerisi

O konuda haklısın ama tavuk göğüsünün yarım kilosu zaten 40 TL civarı. Her gün 40 TL giderse nasıl para yetişsin? Protein tozu rahat 6 ay gidiyor ve çok daha uyguna geliyor. Mantıken. 120 gram biraz fazla zaten başlangıç için onuda hesaba katalım. Üstüne uğraşmasıda ayrı bir dert. Whey tipi tozlarda tavuktan çok daha hızlı bir şekilde kana karıştığı için kayıp olmaz.

Şu Whey toz tiplemesini yapanlarada sözüm bu işin iyisi Hardline markasıdır. Gillette gibi Whey’de Hardline tarafında markalaşmıştır.

Yani totale bakarsak çok daha mantıklı oluyor. Bunu kendini bir şey sanan Uchi arkadaşada söylüyorum😁 Alıntılamaya değmez…
Sizin ciddi olarak bir sıkıntınız var. Kendinizi belli başlı konularda karar organı ya da yetkili sanıyorsunuz. Konuyu da bilerek böyle sidik yarışına falan götürüyorsunuz. Konuda da Whey'in ne olduğu, bir sporcunun konuya nasıl yaklaşması gerektiği anlatılmış. 500 gram tavuk eti ile 5 porsiyon Whey arasındaki matematiksel oranı ve ay bazlı tüketimi zekanızın takdirine bırakıyorum.

Ben size "gülücük" gönderip iletişim biçimini bayağılaştırmıyorum. Forumda "ben biliyorum" edanıza devam edebilirsiniz.

Not: Bir eğitimli canlı gibi kelimeyi duyduğunuz an da beklediğim "gülücüğü" sundunuz. Tebrikler. Ödül kazandınız.

Son düzenleme:
Şu Whey toz tiplemesini yapanlarada sözüm bu işin iyisi Hardline markasıdır. Gillette gibi Whey’de Hardline tarafında markalaşmıştır.

Alakası yok, whey denince akla Weider ve Optimum gelir. Hardline gerek protein miktarını kreatin katarak yüksek gösterme hilesi gerek tadının berbatlığı ile ve Bigjoy ile aynı paraya satması ile hiçbir pozitif yönü kalmamıştır.

BCAA önermemekteyim açıkçası, çünkü protein tozu alırsanız protein tozunun içinde BCAA bulunmaktadır. Protein tozunu BigJoy'dan almanızı öneririm. %10 kodu olarak sanırsam marcus10 vardı. Yoksa da biraz araştırmayla bulabilirsiniz. Aroma olarak kendi kullandığım çilekli aromayı öneririm tadı birebir çilekli süt gibi.

Protein tozu parasına hem bcaa hem glutamine hem de beta alanine alabiliyorsun üstelik kalorisi yok ve kana çok hızlı karışıyor. Yarım litre maden suyuna yarım litre vişne suyu karıştırıp içine de bcaa glutamine atıp spor esnasında içmek çok mantıklı, beta alanine de önceden alınır.

Bütçe ne hocam, bir de sporu bir süredir yapıyormuşsunuz ama fiziki özelliklerinizi veya hedefinizi bilmiyorum. 5 yılı geçkin süredir bu sporu yaptığım için önerebileceğim şeyler varsa önerebilirim.
Bütçem takriben 600-700 arası diyelim.
Yapılı birisiyim, yağ oranım bir tık fazla. 183 boy, 80 kiloyum.

Ana hedefim kas kütlemi arttırmak.

@BigDaddy74 hocamın dediği gibi BCAA ve glutamine almayı planlıyorum, ikili şekilde 600 TL'ye geliyor bayağı iyi.

Bütçem takriben 600-700 arası diyelim.
Yapılı birisiyim, yağ oranım bir tık fazla. 183 boy, 80 kiloyum.

Ana hedefim kas kütlemi arttırmak.

@BigDaddy74 hocamın dediği gibi BCAA ve glutamine almayı planlıyorum, ikili şekilde 600 TL'ye geliyor bayağı iyi.

Hocam BCAA kesinlikle bende öneriyorum ama glutamine zaten düzenli ve sağlıklı besleniyorsanız gerek yok her şeyin fazlası zarar. Sporda yapılan en büyük yanlış maalesef ne kadar çok besin alırsak o kadar büyürüz oluyor ama maalesef öyle değil, büyümek istiyorsanız yağ oranınızı sabit tutarak büyüyebilirsiniz tavsiyem bu yolda biraz Power lifting yaparak ilerlemeniz ki ben zaten öyle yapıyorum. Atletik bir yapıdan ziyade atletik ve biraz daha geniş olabilirsiniz. Zayıf olsanız protein tozu önerebilirdim ama zaten bir yağ kütleniz var bu yüzden bence hiç gerek yok oran orantınız da tam vücut şekillendirmelik bence. Tavsiyem düzenli beslenmeniz dışında spor esnasında tüketebileceğiniz bir BCAA almak ki ben şunu kullanıyorum. 3 gün spor 1 gün dinlenme olarak push/pull/bacak ve ufak kardiyo tavsiye ederim. Hareketlerde ise 1-2 hareketi bölgesel girebildiğiniz kadar ağır girip 6-10 tekrar 3-4 set yapıp geri kalanlarda hafif yakabilirsiniz. Bu yolla biraz daha kalori açığı oluşturup besin kısmında daha seçiciliktende kaçmış olursun.

O konuda haklısın ama tavuk göğüsünün yarım kilosu zaten 40 TL civarı. Her gün 40 TL giderse nasıl para yetişsin? Protein tozu rahat 6 ay gidiyor ve çok daha uyguna geliyor. Mantıken. 120 gram biraz fazla zaten başlangıç için onuda hesaba katalım. Üstüne uğraşmasıda ayrı bir dert. Whey tipi tozlarda tavuktan çok daha hızlı bir şekilde kana karıştığı için kayıp olmaz.

Yani totale bakarsak çok daha mantıklı oluyor. Bunu kendini bir şey sanan Uchi arkadaşada söylüyorum😁 Alıntılamaya değmez…
Hocam ayda 1200 liraya denk geliyor. Aslında çok da değil.
Zaten bu sporu yapıyorsak biraz paraya kıymak gerekiyor da genel anlamda her şey pahalı. Yoksa o kadar pahalı değil.
Ki sadece tavukla da olacak iş mi bu?
Yanında sebzesi, meyvesini falan da dahil etmek lazım. Yoksa sağlıklı olmaz sadece sürekli tavuk pilav yemek.
Ama protein tozunu tavuk gibi fazla tüketemezsin. Böbreklere zararlı.

Hocam ayda 1200 liraya denk geliyor. Aslında çok da değil.
Zaten bu sporu yapıyorsak biraz paraya kıymak gerekiyor da genel anlamda her şey pahalı. Yoksa o kadar pahalı değil.
Ki sadece tavukla da olacak iş mi bu?
Yanında sebzesi, meyvesini falan da dahil etmek lazım. Yoksa sağlıklı olmaz sadece sürekli tavuk pilav yemek.
Ama protein tozunu tavuk gibi fazla tüketemezsin. Böbreklere zararlı.

Böbreklere zararlı diyorlar ama düzgün bir araştırma yok ortada. Kullananlarda da bir sorun göremiyoruz.

Böbreklere zararlı diyorlar ama düzgün bir araştırma yok ortada. Kullananlarda da bir sorun göremiyoruz.
Konu başından beri boş beleş atıyorsun. Kaç kişinin böbreğini inceledin sanki? Saçma saçma konuşuyorsun kaç kişi senin hatalarını belirtti hala haklı çıkmaya çabalıyorsun.

Konu başından beri boş beleş atıyorsun. Kaç kişinin böbreğini inceledin sanki? Saçma saçma konuşuyorsun kaç kişi senin hatalarını belirtti hala haklı çıkmaya çabalıyorsun.

Böbreklere verdiği zararla ilgili bir araştırma at bakalım. Ben sporcuların içinde büyüdüm, boş beleş sallamıyorum. Böyle yazarak da ezikliğinden başka bir şey göstermiyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Askerden geldim ve şu sıralar Fitness'a başlamayı düşünüyorum. Protein tozu da bakıyorum.

Bu ürünü övüyorlar, markasını bilmiyorum ama danışmak istedim. Benzer fiyatta Hardline whey ürünleri de var ama gramajları farklı.

Sizlerin tavsiyesi nedir?
Ben kullanıyorum etkisi var bazı kişiler yok diyorlar ama değişiyor

Böbreklere verdiği zararla ilgili bir araştırma at bakalım. Ben sporcuların içinde büyüdüm, boş beleş sallamıyorum. Böyle yazarak da ezikliğinden başka bir şey göstermiyorsun.
Protein tozu önerisine Whey yazan birinden fazla şey beklemişim. Haklısın. Boş beleş sallayan kim gayet ortada Hamza! İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı