Protein tozu vs kreatin

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Arkadaşlar 1 aydır fitnesse gidiyorum. Boyum 181, kilom 96 ve 17 yaşındayım. Full body bir programa sahibim ve buna ek 30 dakika kardiyo yapıyorum. Haftada 5 gün gidiyorum. Günlük protein ihtiyacımı karşılayamıyorum. Sizce takviye satın alınır mı? Almalıysam ne almalıyım? Şu an hedeflerim yağ yakımı ve kas kütlesini arttırmak. Ayrıca saç dökülmesi olayları falan varmış, tam bilmiyorum. Sülalemde genetik saç dökülmesi var. Bir zararı dokunur mu?

Protein ihtiyacı karşılanamıyorsa kesinlikle protein tozu. Çünkü bu spor protein almadan ilerlenecek bir spor değil. İleride kreatin düşünebilirsin. Saçı dökmüyor diyen de var döküyor diyen de. Genelde şans işi oluyor.

İkisinin farkı nedir tam olarak? İnternette doğru dürüst bir bilgi bulamadım. Yağ yakımını hızlandırmak için ne yapabilirim tam olarak?
Yağ yakımı hızlandırmak için ekstra bir supplement almaya gerek yok bence. Ha illa ki alacağım diyorsan L-Karnitin alabilirsin. Protein tozu senin ihtiyacın olan proteini besinlerden almak yerine tozdan almanı sağlar ve içerisinde cüzi miktarda BCAA bulunur. (genelde) Kreatin ise kaslarının su tutmasını sağlayarak güç artışı ve hacim sağlar.

Yağ yakımı hızlandırmak için ekstra bir supplement almaya gerek yok bence. Ha illa ki alacağım diyorsan L-Karnitin alabilirsin. Protein tozu senin ihtiyacın olan proteini besinlerden almak yerine tozdan almanı sağlar ve içerisinde cüzi miktarda BCAA bulunur. (genelde) Kreatin ise kaslarının su tutmasını sağlayarak güç artışı ve hacim sağlar.
Mesajların toplanması adına protein tozu öneriyorsunuz değil mi yani? Yağ yakımına zararı da olmaz protein tozunun anladığım kadarı ile. Önerdiğiniz bir marka var mı? Hardline önerir misiniz? Ucuzluk olarak kreatin çok daha uyguna geliyor. Servis başı 6 TL, Hardline ise 12 TL.

Arkadaşlar 1 aydır fitnesse gidiyorum. Boyum 181, kilom 96 ve 17 yaşındayım. Full body bir programa sahibim ve buna ek 30 dakika kardiyo yapıyorum. Haftada 5 gün gidiyorum. Günlük protein ihtiyacımı karşılayamıyorum. Sizce takviye satın alınır mı? Almalıysam ne almalıyım? Şu an hedeflerim yağ yakımı ve kas kütlesini arttırmak. Ayrıca saç dökülmesi olayları falan varmış, tam bilmiyorum. Sülalemde genetik saç dökülmesi var. Bir zararı dokunur mu?

Yediklerine dikkat et. Kalori ne dikkat etmeye çalış fatsecret uygulaması bu konuda çok güzel yardımcı oluyor.

Mesajların toplanması adına protein tozu öneriyorsunuz değil mi yani? Yağ yakımına zararı da olmaz protein tozunun anladığım kadarı ile. Önerdiğiniz bir marka var mı? Hardline önerir misiniz?
Hardline güzel bir marka. Protein tozu öneririm. Yağ yakımına zararı olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı