Protein tozunun zararlı olmadığına dair kanıt var mı?

Spora başladım, adaptasyon süreci salı günü bitiyor, bölgesel bir programa geçeceğim. Günlük protein ihtiyacımı alamıyorum 75 kiloyum. Toz alalım dedim zararlı şöyle böyle. Kanıtı var mı zararlı olmadığına dair? Kaynak vs önlerine koysam. Fazlası zararlıdır da kontrollü kullanacağım yani.

Spora başladım, adaptasyon süreci salı günü bitiyor, bölgesel bir programa geçeceğim. Günlük protein ihtiyacımı alamıyorum 75 kiloyum. Toz alalım dedim zararlı şöyle böyle. Kanıtı var mı zararlı olmadığına dair? Kaynak vs önlerine koysam. Fazlası zararlıdır da kontrollü kullanacağım yani.
Kontrollu kullanımda sorun olmaz. Zaten peynir altı suyundan yapılıyor. Fazla kullanımı böbrekleri yorar. Alacaksanız da Whey formundaki protein tozunu alın. Kana hızlı karışıyor ve şeker ilavesi olmuyor.

Fazla et yersen fazla protein almış olursun, bu da zararlıdır. Kısaca her şeyin fazlası zararlıdır. Protein tozunun tek tercih sebebi proteinin hızlı emilmesi ve hemen kana karışması. Youtube'da bununla alakalı onlarca video var, ailene izlet anlayacaklardır.

Fazla et yersen fazla protein almış olursun, bu da zararlıdır. Kısaca her şeyin fazlası zararlıdır. Kesin kullanılması gereken bir şey de değil zaten, spor öncesi ve sonrası karbonhidrat + protein ağırlıklı yemek yersen ve aldığın kalorideki makroyu hesaplaman yeterli. Protein tozunun tek tercih sebebi proteinin hızlı emilmesi ve hemen kana karışması.
Evet. Ayrıca her sporcu her gün protein tozu kullanmıyor. Bir günde yemesi gereken öğünü almadığı zaman antrenmandan önce kas yıkımını engellemek için antrenmandan sonra da kas yapımını desteklemek için kullanıyorlar. Besinini düzgün alıp üstüne protein tozu alan ben fitnessciyim demesin.

Geri
Yukarı