Prozac ve Atominex kullanılmalı mı?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Psikiyatri doktorunun önerisi üzerine 1.5 senedir Prozac ve Atominex adlı ilaçları kullanıyorum. Bunlar olmadan da yapabilir miyim? Bırakmalıysam doktora ne demeliyim?

Psikiyatri doktorunun önerisi üzerine 1.5 senedir Prozac ve Atominex adlı ilaçları kullanıyorum. Bunlar olmadan da yapabilir miyim? Bırakmalıysam doktora ne demeliyim?
Prozac sanırım antidepresan. Antidepresanın her türlüsü zarardır, uzun süreli kullanımlarda faydası olmayacaktır.

Eğer doktor da artık ihtiyacın olmadığı söylediyse ve sen sadace alışkanlıktan kullanıyorsan kesinlike bırak. Binbir türlü yan etkisi var. Bu ilacı kullananlarda odaklanma sorunu ve devamlı bir uyku hali gibi şikayetler işittim.

Prozac sabah kullandığın bir ilaç adderall minik kardeşi gibi bir şey. Bunu bıraktıktan sonra sabahları biraz halsizlik yaşayabilirsiniz. Yine atominexte benzeri bir ilaç gibi bir şey. Aslında bazı yerlerde muadili olarakta kullanılıyor. İkisini de bıraktıktan sonra hayatında biraz sallantı olacaktır. Dikkat dağınıklığı, kolay odaklanamama gibi ama ortalama 1 hafta içinde eski hayatına döneceksin. Yan etkisi az ilaçlar bunlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı