PS 2 GTA San Andreas CD'nin ederi nedir?

EnderTr72

Centipat
Daha fazla  
Merhaba elimde PS2 GTA San Andreas CD oyunu var ama kutusu yok disk orijinal gözüküyor. Çizik çok az var çalışıyor mu bilmiyorum. Sizce Sahibinden'de ne kadara gider?

Dosya Ekleri

• IMG_20230309_185022.jpg
    IMG_20230309_185022.jpg
    335,1 KB · Görüntüleme: 1.114
Kutusunu bulursan güzel para eder ama bu şekilde pek sanmıyorum.

2 TL ye DVD alıp dandik bir bilgisayar ile bu oyunu UltraISO programıyla yazdırmak 10dk lık iş.
PS3'ün ilk çıktığı zamanlar olsa işçilik ile birlikte bu işlemi yapıp 10-20TL arası satabilirdin şuan para etmez.
Toplu almazsan DVD'nin adet fiyatı 10 TL'nin üstünde ve çipsiz cihazlar bunu okuyamayacak. Ek olarak koleksiyon değeri de bunun.

Hocam 6 yıldır konsollarla uğraşıyorum ve koleksiyonunu yapıyorum. PS2 fiyatları durdu durdu bir anda çıktı. Fakat nereden baksanız 2 senedir aynı seviyede izliyor. (Ara sıra 2.5k isteyen denyolar elbet oluyor) Kutusunu bulamazsanız 200₺ altına gider tahminen 100-150 arası diyeyim. Arz talep meselesi aslında temel sebebi. Talep az çünkü koleksiyoncular hariç PS2 kullanan çok az insan var ve koleksiyoncular da kutulu isterler. Arz çok yani piyasada bir sürü bu şekilde kutusu olmayan oyun var bu da nadirliğini düşürüyor ve fiyatı ister istemez düşüyor. Kutulu hâli cidden çok para eder çünkü bu denli oyunların kutulu kalması cidden nadir bir durum. Şu haliyle 100-150 derim, 200'den koyarsanız uzun sürer gitmesi. Arkasındaki çizikler, yıpranmışlık gibi durumlar da elbet değerini etkiler.

Toplu almazsan DVD'nin adet fiyatı 10 TL'nin üstünde ve çipsiz cihazlar bunu okuyamayacak. Ek olarak koleksiyon değeri de bunun.
Bizim burada 2TL 4.7GB'lik DVD o da adam tozlu rafta çürüyor diye satıyor çünkü alan yok kimse kullanmıyor. Bilgisayarcılar değil de diğer işletmelerden ucuza alınır eğer toplu alırsan da aynı şekilde adet fiyatı düşer.
Koleksiyon olayına gelirsek kişiden kişiye göre değişir ama antika çanak çömlek veyahut plak falan olsa hadi eyvallah derim kutulu PS2 oyununun koleksiyon değerinin çok olduğunu düşünmüyorum. Burada şu kadar veririm bu kadar veririm diyenler de pek samimi gelmiyor.

Bizim burada 2TL 4.7GB'lik DVD o da adam tozlu rafta çürüyor diye satıyor çünkü alan yok kimse kullanmıyor. Bilgisayarcılar değil de diğer işletmelerden ucuza alınır eğer toplu alırsan da aynı şekilde adet fiyatı düşer.
Sizin bilgisayarcınızın çürük DVD'leri 2 TL'ye satması bizi ilgilendiren bir durum değil. Onların ucuza da alması bizi ilgilendirmiyor en az bir o kadar daha kâr koyuyorlar üzerine.
Koleksiyon olayına gelirsek kişiden kişiye göre değişir ama antika çanak çömlek veyahut plak falan olsa hadi eyvallah derim kutulu PS2 oyununun koleksiyon değerinin çok olduğunu düşünmüyorum. Burada şu kadar veririm bu kadar veririm diyenler de pek samimi gelmiyor.
Düşünmekle de olmuyor bu işler, ana akım marketlerde satılan şeyler; satılması bırakıldıktan sonra antika oluyor, PS3 bile o durumda; bir kaç yıla marketlerde PS4 oyun rafı göremezsek o da aynı kaderden muzdarip olacak.

Çürük olsa niye satsın. Kimse almıyor diye o fiyattan satıyor. Çürüyor derken onu kastettim.

Düşünmekle de olmuyor bu işler,

Vallahi oluyor. Böyle kaç tane orijinal PS2 hata PS1 oyununu çöpe atmışımdır. Aralarında kutulu olan uçak simülasyonu oyunları da vardı. Bu koleksiyon dediğimiz antika eşyalarda geçerli. Yoksa ölü kelebek koleksiyonu bile yapan var orası fanteziye giriyor. Orijinal PS2 oyununu falan şu an yerde görsem yine üstüne basıp geçerim alıp ta satayım koleksiyon değeri var diye düşünmem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı