PS 4 oyun tavsiyesi

Sir Nuvero

Hectopat
Yer
Isparta
Daha fazla  
Merhaba, şu ana kadar God of War, Death Stranding ve Uncharted 4 oynadım sadece, şu an aklımda Star Wars fallen order veya Marvel's Spider-Man var ikisinden birini ilk alacağım sizce hangisini almalıyım? Biri bittikten sonra diğerini alacağım.
Eğer bunlardan daha güzel olduğunu düşündüğünüz oyun varsa onları da söylerseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu ana kadar God of War, Death Stranding ve Uncharted 4 oynadım sadece, şu an aklımda Star Wars fallen order veya Marvel's Spider-Man var ikisinden birini ilk alacağım sizce hangisini almalıyım? Biri bittikten sonra diğerini alacağım.
Eğer bunlardan daha güzel olduğunu düşündüğünüz oyun varsa onları da söylerseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Fallen order soulslike türünün en iyi örneklerinden biri. Yani eğer souls oyunlarıyla ya da en azından souls like türüne bir ilginiz varsa ya da bu türe girmek istiyorsanız bu türe girmesi en kolay oyun Jedi Fallen Order diyebilirim. Hikayesini çok ciddiye alamamış olsam da o ünlü son sahnesiyle yine de beni gaza getirebildi o yüzden eksi olarak saymıyorum bunu. Ve kesinlikle öneririm. Spider-Man'i oynamadığım için bir şey diyemem ama eski amazing Spider-Man oyunlarını oynayan biri olarak söyleyebilirim ki şehirde süzülüp de o Spider-Man'in kendine has kombatıyla adamları tokatlamanın hissi de çok ayrı. Hangisi daha iyi onu söyleyemesem de ikisi de pişman etmez emin olun.
Spider-Man alın hocam. Jedi Fallen Order sadece ortalama üzeri fena olmayan bir oyun ancak Spider-Man Batman'den aldığı dövüş sistemini çok iyi kendine uyarlayan son yıllarda çıkmış en iyi süper kahraman oyunu.
Bu arada bu yoruma kesinlikle katılmıyorum bence kotordan sonra star wars evreninde geçen oyunlar arasında en iyisi bu. Ve gerek platforming sistemi gerek metroidvania türüne dayalı keşif sistemi gerekse soulslike türüne dayalı dövüş sistemi olsun kesinlikle iyi işlenmiş ve başındayken keyifli saatler geçirmenizi sağlıyor. Bir de üstüne star wars evreni de olunca ortalama altı senaryosu bile insanın ilgisini çekmeyi başarıyor.

Son düzenleme:
Fallen order soulslike türünün en iyi örneklerinden biri. Yani eğer souls oyunlarıyla ya da en azından souls like türüne bir ilginiz varsa ya da bu türe girmek istiyorsanız bu türe girmesi en kolay oyun Jedi Fallen Order diyebilirim. Hikayesini çok ciddiye alamamış olsam da o ünlü son sahnesiyle yine de beni gaza getirebildi o yüzden eksi olarak saymıyorum bunu. Ve kesinlikle öneririm. Spider-Man'i oynamadığım için bir şey diyemem ama eski amazing Spider-Man oyunlarını oynayan biri olarak söyleyebilirim ki şehirde süzülüp de o Spider-Man'in kendine has kombatıyla adamları tokatlamanın hissi de çok ayrı. Hangisi daha iyi onu söyleyemesem de ikisi de pişman etmez emin olun.

Bu arada bu yoruma kesinlikle katılmıyorum bence kotordan sonra Star Wars evreninde geçen oyunlar arasında en iyisi bu. Ve gerek platforming sistemi gerek metroidvania türüne dayalı keşif sistemi gerekse soulslike türüne dayalı dövüş sistemi olsun kesinlikle iyi işlenmiş ve başındayken keyifli saatler geçirmenizi sağlıyor. Bir de üstüne Star Wars evreni de olunca ortalama altı senaryosu bile insanın ilgisini çekmeyi başarıyor.

Benim fallen Order'ı oynamak istememin sebebi Star Wars'ı çok seviyorum oyunun hikayesini bilmiyorum ama ışın kılıcını etrafa sallamak falan güzel olur. Bu doğru bir yaklaşım mı sizce?

Benim fallen Order'ı oynamak istememin sebebi Star Wars'ı çok seviyorum hikayesini bilmiyorum ama ışın kılıcını etrafa sallamak falan güzel olur. Bu doğru bir yaklaşım mı sizce?

Ben de o şekilde girdim ama eğer ışın kılıcı kullanımında bir ağırlık bekliyorsanız beklemeyin her SW oyununda olduğu gibi bunda da çubuk kullanıyor gibi oluyor. Ama insan dışı varlıkların ölürken parçalanması ve ana karakterin kılıcı sallarkenki gerçekçi animasyonları bence ışın kılıcındaki vuruş hissi eksikliğini kapatıyor yine de stormtrooperların ölürken parçalanmaması bir tık o hissi öldürüyor. Ama genel olarak ışın kılıcı kullanımı tatmin edici. Eğer çok Extreme bir şey beklemiyorsanız kesinlikle beklentinizi karşılar.

Bu arada bu yoruma kesinlikle katılmıyorum bence kotordan sonra star wars evreninde geçen oyunlar arasında en iyisi bu. Ve gerek platforming sistemi gerek metroidvania türüne dayalı keşif sistemi gerekse soulslike türüne dayalı dövüş sistemi olsun kesinlikle iyi işlenmiş ve başındayken keyifli saatler geçirmenizi sağlıyor. Bir de üstüne star wars evreni de olunca ortalama altı senaryosu bile insanın ilgisini çekmeyi başarıyor.
Kotor'dan sonra en iyisi bu olabilir ancak herhangi bir souls-like oyunundan combat tarafında üst olduğu taraf yok. Ki zaten ben kötü bir oyun demedim. Ancak Spider-Man'in genel olarak dünyada yaratmış olduğu etki (bunun PS exclusive olması ile de alakası var.), gerek önceki Spider-Man'lerin kötü kalitesi onu Jedi Fallen Order'dan daha üst yapıyor. Eleştirmenlerin de genel olarak yaptığı yorumlar bunu doğrular nitelikte.
2021-05-05 (6).png
2021-05-05 (7).png

Kotor'dan sonra en iyisi bu olabilir ancak herhangi bir souls-like oyunundan combat tarafında üst olduğu taraf yok. Ki zaten ben kötü bir oyun demedim. Ancak Spider-Man'in genel olarak dünyada yaratmış olduğu etki (bunun PS exclusive olması ile de alakası var.), gerek önceki Spider-Man'lerin kötü kalitesi onu Jedi Fallen Order'dan daha üst yapıyor. Eleştirmenlerin de genel olarak yaptığı yorumlar bunu doğrular nitelikte. Eki Görüntüle 1008353Eki Görüntüle 1008354

Ben Spider-Man daha kötü demedim ama Jedi Fallen Order bence ortalama altı değil. Combat konusunda yeni bir şey sunmasa da ışın kılıcı kullanımı, özel güç ve farklı saldırı çeşitleri bence soulsların hareket ezberleyip kaç vur sistemine çok hoş bir farklılık getirmiş. Belki soulslike adı altında çok bir yenilik getirilmemiş olsa da Star Wars temasını soulslike combat sistemine iyi yedirdiğini düşünüyorum. Belki bu kadar güç olması soulslike ın zorluğunu biraz öldürüp azıcık güç fantezisine kaymasına sebep oluyor olabilir ama bu bir tık kolay oluşu (zorluğu arttırınca bile) soulslike oyunlarına girmek isteyen ama zorluktan dolayı giremeyen insanlar için işi kolaylaştırıyor. Tabi eğer zaten souls oyunlarına alışık biri için oldukça sıradan ve farklılık sunmayan bir kombat sistemi gibi gelebilir ama hem SW hayranı hem de soulslike türünü daha yeni yeni tanıyan biri için emin olun oldukça tatmin edici.

Yeni konular

Geri
Yukarı