PS 4 Slim vs Xbox One S

0-FuRKaN-0

Hectopat
Arkadaşlar lütfen konuya fan boyluk yapıp cevap yazmayın. PS 4'teki exclusive oyunların farkındayım özellikle de Spider-man oynamak istiyorum ama oyunların fiyatı ortada. 20 saatlik bir oyuna da 300 400 bilemedim 200 TL vermek bana biraz saçma geliyor. Burada da Xbox'a kafam yatıyor. Gerek EA Access gerek Game Pass ile Xbox önde gibi geliyor ayrıca ileriye dönük yani iki üç yıl daha konsollara oyun gelecekmiş. Çok fazla arada kalıyorum bir yanım PS diyor bir yanım öğrenci adamsın bir oyuna o kadar parayı nasıl vereceksin diyor. Ama Game Pass kısmında da olaylar garip hangi oyunun ne zaman Pass'ten çıkacağı belli değil ama Xbox fiyatı daha uygun. Sony ise exclusive oyunlar ile gerçekten insanın kafasını karıştırıyor bir de şimdi yıl sonunda PS 5 çıkacak onun fiyatı daha pahalı olacak doğal olarak ama geriye dönük de bir konsol olacak. Benim anladığım kadarı ile PS 4 oyunlarını da oynayabileceğiz. Gerçekten çok arada kaldım lütfen birisi beni aydınlatsın. Bir de PS 4 kırıldı her ne kadar PC üzerinde korsandan uzak dursam da PS 4 kırıldığı için ona korsan oyun yükleyebilirim diye biliyorum. Atıyorum GTA V veya GOW yükleyebilir miyim?

İkisi de artık eskidi, PS4 Pro ile XONE X bile artık tozlu raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Uzun vadeli kullanacaksan eğer yeni nesil konsolları beklemeni öneririm, eli kulağında zaten. Ama yok ben alır yeni konsollar çıkıncaya kadar vakit geçiririm, sonra da satıp üstüne ekler ve yenisini alırım diyorsan hangisinin özel oyunları daha fazla hoşuna gidiyorsa onu al. Mesela ben Forza'dan dolayı XONE S alırdım.

Arkadaşlar lütfen konuya fan boyluk yapıp cevap yazmayın. PS 4'teki exclusive oyunların farkındayım özellikle de spider-man oynamak istiyorum ama oyunların fiyatı ortada. 20 saatlik bir oyuna da 300 400 bilemedim 200 TL vermek bana biraz saçma geliyor. Burada da Xbox'a kafam yatıyor. Gerek EA Access gerek Game Pass ile Xbox önde gibi geliyor ayrıca ileriye dönük yani iki üç yıl daha konsollara oyun gelecekmiş. Çok fazla arada kalıyorum bir yanım PS diyor bir yanım öğrenci adamsın bir oyuna o kadar parayı nasıl vereceksin diyor. Ama Game Pass kısmında da olaylar garip hangi oyunun ne zaman Pass'ten çıkacağı belli değil ama Xbox fiyatı daha uygun. Sony ise exclusive oyunlar ile gerçekten insanın kafasını karıştırıyor bir de şimdi yıl sonunda PS 5 çıkacak onun fiyatı daha pahalı olacak doğal olarak ama geriye dönük de bir konsol olacak. Benim anladığım kadarı ile PS 4 oyunlarını da oynayabileceğiz. Gerçekten çok arada kaldım lütfen birisi beni aydınlatsın. Bir de PS 4 kırıldı her ne kadar PC üzerinde korsandan uzak dursam da PS 4 kırıldığı için ona korsan oyun yükleyebilirim diye biliyorum. Atıyorum GTA V veya gow yükleyebilir miyim?

Kardeşim EA Access PS4'de de var artık. Haberin olsun al bir ağıt karşılaştır, sana hangsi daha mantıklı geliyorsa onu al. Yeni çıkacak oyunlarda Xbox One destelleyecek haberin olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir X box One X kullanıcısı olarak One S'i öneririm. Gerek yüksek performans gerek malzeme kalitesi açısından. Ancak rekabetçi FPS oyunlarında bir türlü Gamepad'e alışamadım. BF 1 bir nebze oynanıyor ancak BF 5'de üzüyorlar.

Bence gerek performans gerekse daha kararlı ve stabil çalışan sistemiyle Xbox One s daha alınası bir konsol. PS 4'e kıyasla uygun fiyatı ve oyunlarınında uygun fiyatlı olması cabası.

İkisi de artık eskidi, PS4 Pro ile XONE X bile artık tozlu raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Uzun vadeli kullanacaksan eğer yeni nesil konsolları beklemeni öneririm, eli kulağında zaten. Ama yok ben alır yeni konsollar çıkıncaya kadar vakit geçiririm, sonra da satıp üstüne ekler ve yenisini alırım diyorsan hangisinin özel oyunları daha fazla hoşuna gidiyorsa onu al. Mesela ben Forza'dan dolayı XONE S alırdım.
Açıkçası şu anki ülke şartları içerisinde bu konsola bile parayı zor yetiştirmeye çalışırken yeni nesil konsolları alabileceğimi hiç sanmıyorum.
Kardeşim EA Access PS4'de de var artık. Haberin olsun al bir ağıt karşılaştır, sana hangsi daha mantıklı geliyorsa onu al. Yeni çıkacak oyunlarda Xbox One destelleyecek haberin olsun.
Ea access ın PS4 geldiğini öğrendim bana XBOX daha yakın duruyor. Ayrıca Forza'ya falan baktım bayağı hoşuma gitti :D.
Korsan oynamayın hocam.
Oyunlara 200, 300 TL vermeyecekseniz Xbox alın.
Xbox, Game Pass ile her türlü öne geçiyor.
Öyle yapacağım büyük ihtimalle dediğim gibi pc de korsan oyuna karşıyım ayrıca yakın çevremde kullanan kişileri de kınıyorum. Zaten parası olmayan adam oyun düşünmez.
Yıllardır bitmeyen tartışma PS4 mü Xbox mu bende karar veremiyorum 😀
Sanırım XBOX alacağım :)
Bence gerek performans gerekse daha kararlı ve stabil çalışan sistemiyle Xbox One s daha alınası bir konsol. PS 4'e kıyasla uygun fiyatı ve oyunlarınında uygun fiyatlı olması cabası.
XBOX tarafına bayağı bir kafam yattı gerek ileri dönüşlülük açısından gerekte fiyat açısından.
Bir X box One X kullanıcısı olarak One S'i öneririm. Gerek yüksek performans gerek malzeme kalitesi açısından. Ancak rekabetçi FPS oyunlarında bir türlü Gamepad'e alışamadım. BF 1 bir nebze oynanıyor ancak BF 5'de üzüyorlar.
Bf 1 değilde Origin hesabımda BF 5 var idare eder de bir sistemim var açıkçası konsol üzerinden online oynamayı fazla düşünmüyorum BF 5'i. Yazın tatile falan giderdik o zamanlar belki oynardım diye düşünüyorum:)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı