PS 4 ve PC Oyunlarından Zevk Alamamak

meola147

Kilopat
PC'den söylemesi ayıp çok korsan oyun indirdim fakat 5 dakika oynamıyorum yok yani olmuyor. NieR: Automata olsun, Rage 2 olsun ya da Playstation 4 konsolumdaki Far Cry Primal, BF1, BF4, Uncharted'ın sadece 3.sünü sevdim 1-2 sevmedim ve 4'ü de oynayasım gram gelmiyor zaten. God of War Ghost of Sparta'yı PSP'de oynayıp bitirdim çok zevk aldım ama diğer God of War'lardan zevk alamıyorum. GTA 5'den alamadığım zevki GTA Vice City indirip aldım. (Komik olan şu ki GTA Vice City'i defalarca bitirmeme rağmen :))

O yüzden Nintendo Switch'e geçme kararı aldım, bunun için PS 4'ümü satacağım fakat en çok üzüldüğüm nokta ben bir öğrenciyim ve ailemin özellikle son zamanlarda maddi durumları yüzünden saçmalayasım yok. Oyunların tanesi 250-500 lira arası. Belki yazın bir işe girerim öyle alırım ama ailemi asla zora sokmak istemem.

PC'ye gelirsek o ise duracak sadece online oyunlar için kullanacağım.

Sizce öğrenci halimle Nintendo Switch'in altından kalkabilir miyim? Mesela günlük 10 lira harçlığım var genelde 5 lirası bana kalıyor biriktiriyorum. Onun haricinde bir işe de girebilirim maksat emeğimle almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan oyunda kesinlikle bir doyumsuzluk hissi var.

Bilen bilir. Belki 20 defa yazmışımdır, bu 21 olacak.

Benim PS4 kırık idi. İçine 1 TB oyunu doldurmuştum. Yeni çıkan oyunlar falan. Hepsini de oynamak istedim. Ama sadece Uncharted 4 ve The Last Guardian oynadım. God of War 4 çıkmış, ortalığın içinden geçmiş, ama ben o oyunu oynamadım. AC: Origins? Oynamadım. GTA 5? zaten 10 defa oynadığım oyun. Yeter dedim oynamadım. 50 GB'da o yüzden indirdim. Dursun, oynarım diye. Rainbow? Anlamadım bile.

Bu yüzden korsan alma. Korsan oynama insanın oyunu oynama hırsını, şevkini düşürüyor.

Lise sonda ETS 2'yi gördüm. Hemen korsandan çektim. En fazla 30 DK oynadım. Sonra sildim. Ama şimdi Steam'den oyunu 30 TL'den 10 liraya düştüğü zamanda aldım. 90 saati geçti :)

Harbi diyorum orijinal oynama senin şevkini arttırır.

Edit:

Ayrıca hangi oyun türünü seviyorsan, o oyun türünün dışında hiç zevk almazsın. Bazı istisnai durumlar da var tabii. Mesela ben.

Benim kafa yapım çizgisel. Bana verecek silahı. Git komutanı öldür. Salacak beni düşmana. Ben onları temizleyeceğim. Benim eğlendiğim nokta bu. Bulmacalı oyunları hiç sevmem, hatta nefret ederim. Oyunlarda bulmacaya denk geldiğim zaman (Uncharted) direk telefonu açar ve onun çözümünü izler, geçerim. Uğraşamam. Sıkılırım. Bir şeyde 5 dakikadan fazla uğraştığım zaman beynim kendini kapatıyor. İlginç bir kafa yapım var. Neyse, ama The Last Guardian, bu oyun tamamen bulmaca üzerine kurulmuş bir oyun. Uncharted macera-aksiyon. Ama TLG %100 bulmaca. Ama oyun öyle güzel harmanlanmış ki, başından kalkamadım.

Ama son bölümlerinde iken bir bulmacada takıldım. Oyun Delisi'nin videosunu izliyorum, tıkır tıkır geçiyor. Ben yapamıyorum. 2 koca gün uğraştım (tabii 48 saat yemeden içmeden değil, boş zamanımda açtım, geçmeyi denedim) olmadı. Bende kapattım oyunu. Sonra da sattım PS4'ü.

Orjinal gerçekten olabilir ama ne bileyim. :D

Alışkın değilim girince alışabiliyor muyuz? :D

Şaka bir yana switchin orjinal oyununu almak isterim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı