PS 5 parasına değer mi?

PS5 Alınmaz (Türkiye'de). Detaya gerek yok bence temel iki sebep yeterli
• Crysis Remastered Trilogy Epic Games - 105,00 TL

• Crysis Remastered Trilogy PS Store - 475,00 TL
• Crysis Remastered Trilogy Xbox - 295,00 TL
Örneğin Crysis Remastered Trilogy Aldın (475TL) + PS Plus 240TL (12 Ay) = 715TL 😀
PlayStation iyice bozdu işi düşmeyen fiyatlar vb.
Net PlayStation alınmaz.

Ve Xbox ücretsiz oyunlar için Xbox live zorunluluğunu kaldırdı ücretsiz oyunları multiplayer oynamak için Xbox Live Gold aboneliğine gerek olmayacak. Ücretsiz oyunlar için multiplayer yani çok oyunculu kısım tamamen ücretsiz olacak.

PlayStation 1 senelik masrafı = Bal gibi bilgisayar
God of war epic games 329 TL
God of war psn store 179 TL
God of war ps plus 240 TL ile 0 TL
Crysis nedir tarihe gömüldü gerçekten forza deseydin belki olabilirdi.oda psn de yok.
PlayStation 1 senelik masrafı ile bal gibi bilgisayar demişsiniz ya onu toplayıp 4k 60 fps oynaya biliyormuyuz?

-Ucuz malzemeden yapılmış olması= nasıl nerede gördün ya da nasıl tespit ettiniz.

-Kronik problemleri olması= birkaç tane söyler misiniz?

-PS Store fiyatlarının absürtlüğü = evet oyunlar genel olarak pahalı ama indirim fırsat veya abonelik ile uygun fiyata alınabiliyor(ilk çıkar çıkmaz değil tabii ki)

-Birkaç 600-1000 liralık oyundan başka bir numarasının olmaması= PS5 yeni bir cihaz yeni oyunlar gün geçtikçe çıkacaktır tabii ki hiçbir zaman PC oyunları gibi ucuz olmayacaktır.

-Performansının düşük olması= 7800 liraya ben almıştım 4K 60 FPS çalıştıran bir bilgisayar toplayabilir misiniz? Ve de 2 saniyede loading yapabiliyor musunuz?

-Müşteriyle alakası olmayan, mafya bozuntusu, yalancı ve hiçbir konuda ilerleme sağlayamayan bir şirkete ait olması= Sony entertainment ile nasıl bir yalan ya da memnuniyet sizlik yaşadınız bilmiyorum ama japon şirketleri sizin düşündüğünüz gibi firmalar olmuyorlar.

-Arkadaşın zaten bilgisayarı var, PS Exclusive oyunlarını PC'ye çıktıkça oynayabilir.= arkadaşın PC'sinin ekran katının çok iyi olabilmesi lazım ki PS5 görüntü kalitesine yaklaşabilsin.

Son karar olarak bence senin PS5'in yok almaya durumunda yok kulaktan dolma haberler söylentiler ile buradaki arkadaşlara yalan yanlış bilgi vermeniz hiç doğru veya güzel bir şey değil.

Paran varsa çok pahalı olmamak üzere Vatan'dan ya da Teknosa'dan takip edip taksit ile almanızı tavsiye ediyorum.
Oyununların pahalı olduğu aşikar ama CD olarak oyun satan yerlerden alırsanız oynayıp 1 ay içinde geri satarsanız cebinizden çıkan ücret 50-100 lirayı geçmez.
PS Türkiye'de en çok satan konsoldur Xbox'u aldıran bir exclusive oyun yok ama PS'yi aldıran bir sürü oyun var.
Bilgisayarınızın özelliklerini bilmiyorum ama PS5'e vericeğiniz para ile PC nizi ne kadar Update yapabilirsiniz ona bakın.
Bir de bilgisayarınızı satıp üzerine PS5 parasını koyunca nasıl bilgisayar alabiliyorsunuz ona bakın.
-Eleştirmenlerin tümü malzemenin dandik olduğunu söylüyor. Ben de şahsen bir teşhir ürününü denedim ve malzemenin rakiplerine göre çok kalitesiz olduğunu kendim de anladım.
-Adamlar zırt pırt yeni model çıkartıyor; pekçok kullanıcı ısınma, coil whine, SSD problemleri ve yazılımsal problemlerle boğuşuyor. Zaten cihazın iğenç bir tasarımı var, nereden baksan sorun çıkartıyor.
-İlk olarak kimse bir oyunu almak için 40 yılda bir gelen güncellemeleri beklemek zorunda değil. İkinci olarak çoğunlukla Steam, Epic ve MS Store'un normal fiyatları PS Store'un indirimli fiyatlarından yine daha ucuz oluyor 🤣. Üçüncü olararak Epic, Steam ve MS Store, PS Store'dan daha iyi indirimler yapıyor. Dördüncü olarak da Windows ve Xbox'ta GamePass var.
-Çıkışının üzerinden bir yıldan fazla süre geçti ama ortada hala kayda değer bir ürün yok 😀.
-Ama kendisinden daha ucuz olan rakibine göre yine zayıf kalıyor.
-Japon şirketi oldukları için ahlaklı olduklarını mı söylemeye çalışıyorsun? Madem çok ahlaklılar neden Türk oyunculara hayvan muamelesi yapıyorlar? 2 yerel fiyatlandırma yapmak çok mu zor geliyor kendilerine? Veya bu milyon dolarlık şirketin bir tanecik düzgün teknik servis kurması çok mu zor?
-2070 ve üstü her sistem o oyunları ultra'da oynatır.

God of War Epic Games 329 TL.
God of War PSN Store 179 TL.
God of War PS Plus 240 TL ile 0 TL.
Crysis nedir tarihe gömüldü gerçekten Forza deseydin belki olabilirdi. Oda PSN de yok.
PlayStation 1 senelik masrafı ile bal gibi bilgisayar demişsiniz ya onu toplayıp 4K 60 FPS oynaya biliyor muyuz?

Ben senin gibi fanboy görmedim! God of War niye mi pahalı? Daha 2 gün önce geldi! Playstationa yeni oyun gelsin bakalım kaç TL olucak karşılaştırmaların berbat.

Far Cry®6 standard Edition PS4 & PS5​

569 TL

Far Cry® 6 PC standart editon
269 TL.

PS Store
Epic Games
Hell let lose PC 150 TL
PS Store 349 TL
PS Store
Steam

Son düzenleme:
Ben senin gibi fanboy görmedim! God of War niye mi pahalı? Daha 2 gün önce geldi! Playstationa yeni oyun gelsin bakalım kaç TL olacak karşılaştırmaların berbat.

Far Cry®6 standard Edition PS4 & PS5​

569 TL

Far Cry® 6 PC standart editon
269 TL.

PS Store
Epic Games
Hell let lose PC 150 TL
PS Store 349 TL
PS Store
Steam

CD'sini al oyna geri sat 50 lira kaybınız olur PC de verdiğiniz oyun parasını geri alamıyorsunuz.
Hell let lose bedava verdi bu ay.
Far Cry 6 mı oynamak istiyorsunuz sarı sitede şimdi ikinci el 400 lira oyna sonra 350 lira geri koy PC de 250 lira ver kalsın sende.

8 aydır PS5 kullanıcısı olarak değer tabii ki :)
Diskli sürüm tavsiye ederim. Ufak tefek kusurları var yok değil ama bunlar yurt dışında 500 euro / dolar oldukları için o kadar da olacak diyelim. Konularıma göz gezdirebilirsiniz :)

PS5 alınmaz (Türkiye'de). Detaya gerek yok bence temel iki sebep yeterli.
• Crysis Remastered trilogy Epic Games - 105,00 TL.

• Crysis Remastered trilogy PS Store - 475,00 TL.
• Crysis Remastered trilogy Xbox - 295,00 TL.
Örneğin Crysis Remastered trilogy aldın (475TL) + PS Plus 240TL (12 ay) = 715TL 😀
PlayStation iyice bozdu işi düşmeyen fiyatlar vb.
net PlayStation alınmaz.

Ve Xbox ücretsiz oyunlar için Xbox Live zorunluluğunu kaldırdı ücretsiz oyunları multiplayer oynamak için Xbox Live Gold aboneliğine gerek olmayacak. Ücretsiz oyunlar için multiplayer yani çok oyunculu kısım tamamen ücretsiz olacak.

PlayStation 1 senelik masrafı = bal gibi bilgisayar.

Katılıyorum bu yüzden Xbox Series S ya da X alacağım.

-Eleştirmenlerin tümü malzemenin dandik olduğunu söylüyor. Ben de şahsen bir teşhir ürününü denedim ve malzemenin rakiplerine göre çok kalitesiz olduğunu kendim de anladım.

Dışındaki plastik size kalitesiz mi geldi? Çok mantıksız Dual sens kalitesiz geldi teşhir ürünün içinemi baktınız?

-Adamlar zırt pırt yeni model çıkartıyor; Pek çok kullanıcı ısınma, coil whine, SSD problemleri ve yazılımsal problemlerle boğuşuyor. Zaten cihazın iğenç bir tasarımı var, nereden baksan sorun çıkartıyor.

Şu yukarıda karşılaştığınız hiçbir problem ile karşılaşmadım cuma cumartesi günleri 8 -10 saat hiç kapatmadan yüksek kalite modunda oynuyorum sorun çıkmıyor.

-İlk olarak kimse bir oyunu almak için 40 yılda bir gelen güncellemeleri beklemek zorunda değil.

Bu maddeyi anlamadım PS4 ile PS5 çıkış tarihini mi diyorsunuz?

İkinci olarak çoğunlukla Steam, Epic ve MS Store'un normal fiyatları PS Store'un indirimli fiyatlarından yine daha ucuz oluyor 🤣. Üçüncü olararak Epic, Steam ve MS Store, PS Store'dan daha iyi indirimler yapıyor.

Şimdi şöyle PS oyunlarını CD olarak alın oynayın geri satın tüm platformlardan daha ucuz oluyor.

Dördüncü olarak da Windows ve Xbox'ta Game Pass var.
-Çıkışının üzerinden bir yıldan fazla süre geçti ama ortada hala kayda değer bir ürün yok 😀.

-Ama kendisinden daha ucuz olan rakibine göre yine zayıf kalıyor.

Tercih meselesi ama Game Pass de hep eski oyunlar var.

-Japon şirketi oldukları için ahlaklı olduklarını mı söylemeye çalışıyorsun?

Evet ahlak paşka bir şey ticaret başka bir şey PC oyunlarınnın ucuz olmasının yegane sebebi kırılabilir olması olduğunu biliyorsunuzdur.

Madem çok ahlaklılar neden Türk oyunculara hayvan muamelesi yapıyorlar?

Sana nasıl bir hayvan muamelesi yaptılar?

2 yerel fiyatlandırma yapmak çok mu zor geliyor kendilerine?

Tek yerel fiyatlandıma yapmayan şirket değil neticede doların bu şekilde olmasının sebebi Sony'nin suçu değil

Veya bu milyon dolarlık şirketin bir tanecik düzgün teknik servis kurması çok mu zor?

Hangi ürünü verdiniz de ne gibi bür sorunla karşılaştınız bilmiyorum ben dualsens i verdim 7 gün sonra geri aldım.

-2070 ve üstü her sistem o oyunları Ultra'da oynatır.

2070 bile 4K 60 FPS vermiyor 2080 Ti'den aşağısı kurtarmıyor ve kendisinim fiyatı 18k 20k arası değişiyor.

Eğer parayı yatırım yapmadan tutmayı düşünüyorsan (TL olarak), diğer seçenek hep daha mantıklı olandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı