PS Exclusive'ler PC'ye gelmemeli

serhateren

Decapat
Daha fazla  
Ben 1 ay önce falan PS4 aldım. Amacım Exclusive oyun oynamaktı ama Sony PC'ye oyun çıkarmak konusunda hız kesecek gibi durmuyor. Abi kutunun üzerine koskocaman PS4 özel yazıyorsunuz ama sonra yaptığınız işe bak! Saçmalık bu, yakında TLOU falan gelir diyorlar.

Hem kendilerine de zarar değil mi? İnsanlar neden PS özel oyunları PC'ye çıkıyorken bir PS almak istesin? Tamamen saçmalık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem kendilerine de zarar değil mi? İnsanlar neden PS özel oyunları PC'ye çıkıyorken bir PS almak istesin? Tamamen saçmalık.

Öyle bir konuşmuşsun ki sanki oyunları Sony yapıyor %100.

Firmalar oyun yapar. Sony oyunu PS exclusive yapmak ister ve sözleşme imzalar. Sözleşmeler süreli olur ve süresi dolunca PS exclusive kalmak zorunda kalmaz oyun. Daha fazla para kazanmak isteyen oyun yapımcısı oyunu PC'ye getirir. Bütün olay bu. Sony neden yeniden bir sözleşme yapsın ki satacağını satmış zaten.

Ben de PS4 sahibiyim ama üzülmüyorum exclusive oyunlar PC'ye çıktığı için. Oyunları zaten ilk biz oynuyoruz. Üzerine muhabbetini yapıyoruz ve oyun eskimeye başlayınca PC'ye çıkıyor.

Zaten herkes oyunun hikayesini öğreniyor, YouTube , Twitch vs. yerlerde spoilerlar paylaşılıyor o zamana kadar. Çoğu PC oyuncusu bu oyunları sonunda genelde ne olduğunu bilerek oynuyor.

Sektör artık exclusive oyun değil de erkenden erişme avantajı olarak değişiyor. Konsol çıktıktan 8 yıl sonra konsolu alıp oynamaya başladıysan "PC'ciler niye benimle aynı exclusive oyunları oynuyor kardeşim" demen de biraz garip kalıyor.

Ben 1 ay önce falan PS4 aldım. Amacım exclusive oyun oynamaktı ama Sony PC'ye oyun çıkarmak konusunda hız kesecek gibi durmuyor. Abi kutunun üzerine koskocaman PS4 özel yazıyorsunuz ama sonra yaptığınız işe bak! Saçmalık bu, yakında TLOU falan gelir diyorlar.

Yeni bir şey değil ki bu. İlk Horizon geldiği zaman satışlardan oldukça memnun olduklarını ve PC'ye oyun getirmeye devam edeceklerini söylediler zaten. Ayrıca neden zarar etsin? Daha iyi hatta onlar için. Ne kadar iyi oyun yapsalar da sınırlı kullanıcı sayısında kalıyorlardı. Ayrıca 2 yıl sonra getiriyor PC'ye PS kullanıcılarının avantajı 2 yıl erken oynamak olacak.

Öyle bir konuşmuşsun ki sanki oyunları Sony yapıyor %100.

Firmalar oyun yapar. Sony oyunu PS exclusive yapmak ister ve sözleşme imzalar. Sözleşmeler süreli olur ve süresi dolunca PS exclusive kalmak zorunda kalmaz oyun. Daha fazla para kazanmak isteyen oyun yapımcısı oyunu PC'ye getirir. Bütün olay bu. Sony neden yeniden bir sözleşme yapsın ki satacağını satmış zaten.

Süreli özel oyunları değil Sony'nin kendi firmalarının yaptığı oyunları getirmesini söylüyor.

Xbox konsolları niye satıyor?
Konsolu satmada özel oyunların etkisi büyük ama satacağı kadar PS4 satmış zaten. Oyunları bilgisyara getirip kazanç sağlamak varken niye getirmesin?
God Of War oynatacak bilgisayarın ekran kartı bile PS4 konsolundan çok daha pahalı. Oyunu ucuz şekilde oynamış oluyorsunuz.

Adamlarım tek amacı PS satmak mı sanıyorsunuz? Konsol satışlarından kar etmiyorlar. Satılan oyunlardan kar ediyorlar. Adam 19.5M GOW satmış. Bakıyor daha satamıyor PS'de ve neden PC getirip bu sayıları yukarılara taşımasın ki? GOW Ragnarok çıkacak ileride. O da gelecek bir süre sonra PC'ye. Sizin amacınız oyun mu oynamak ya da aa exc. oyunum var diye sevinmek mi?

Ben 1 ay önce falan PS4 aldım. Amacım Exclusive oyun oynamaktı ama Sony PC'ye oyun çıkarmak konusunda hız kesecek gibi durmuyor. Abi kutunun üzerine koskocaman PS4 özel yazıyorsunuz ama sonra yaptığınız işe bak! Saçmalık bu, yakında TLOU falan gelir diyorlar.

PS 6 çıkamayacağı için bilgisayara getiriyorlar. Eğer 5 sene sonra hurra biz geldik yaparlarsa direk tamamen Sony biter. Şimdiden yatırımı yapıp, bilgisayar oyuncularında kitle oluşturmaya çalışıyorlar.

Arkadaşa şu haberi görse şaşırırdı. PS5 17M+ satmış galiba çıktığından beri. Xbox X ve S 12M+ satmış. Xbox oyunlarını PC ve mobile ilk günden getiriyor. Ama sizin düşüncenize göre konsola gerek kalmamalıydı. Ama 12M satmışlar. Galiba adamlar işini bilmiyor(!)

Geri
Yukarı