PS Neo beklemeye değer mi?

berprotr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhaba Technopat forum bir sorum var. Yaklaşık 2 hafta önce PS3'ümü PS4 almak için sattım. Sizce PS4 almalı mıyım yoksa neo'yu beklemelimiyim kafamı karıştıran şey şu. PS Neo 4K geleceği söyleniyor Bende LG 4K TV'ye sahibim. Hali hazırda 4K TV varken beklemek mantıklı mı? Ve PS4 oyunları (GTA 5, COD, BO3 vb) PS Neo ile çalışacak mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabrın v
Merhaba Technopat forum bir sorum var. Yaklaşık 2 hafta önce PS3'ümü PS4 almak için sattım. Sizce PS4 almalı mıyım yoksa neo'yu beklemelimiyim kafamı karıştıran şey şu. PS Neo 4K geleceği söyleniyor Bende LG 4K TV'ye sahibim. Hali hazırda 4K TV varken beklemek mantıklı mı? Ve PS4 oyunları (GTA 5, COD, BO3 vb) PS Neo ile çalışacak mı? Teşekkürler.
Sabrın varsa bekle. Çıktığında, beğenmezsen PS 4 alırsın. Hem belki ucuzlamış da olur.

Çıktığı zaman ah niye almadım vah niye almadım demekten iyidir. (y)

PS4 en az 8-9 ay sonra çıkar bir ihtimal oda belki çünkü net bir şey yok ortada sadece söylentiler var seneye çıkacak diye. Yetkililer sadece bu yıl çıkmayacak diye bir ifade kullandılar. Alırsın PS4, Neo çıkınca bakarsın çok fark var saatarsın PS4'ü biraz ekler Neo alırsın ama fazla fark yoksa yine devam edersin PS4'e

1 yıl uzun bir süre, PS4 alınır şuan için. Çıktığında zaten Türkiye'ye 2000Tl den aşağıda gelmez. 1 yılda fiyatlar ancak normale döner dersek şuan için PS4'ü al Neo çıktığında değerlendirmesini kendin yaparsın.

Arkadaşlar bir sorum olacak. Bu PS 4 APU sistem kullanıyordu içerisinde. PS Neo ne kadar güçlü bir şey barındıracak içerisinde? 4K oyundan bahsediyorlar. Konsolların oyunları yüksek grafiklerde açmadığının farkındayım. Muhtemelen 4K'da düşük ayarlarda oyun oynatacak. GTX 750 Ti performansı gibi bir şey olacak bence. 4K oyun oynatmak zor değil düşük ayarlarda ama APU sisteme devam ederlerse biraz zor gibi.

Konsolda donanım anlamını yitiriyor sanki biraz. Oyun geliştiricilerine bağlı 4K performansı cihazın. En açık örnekte AC Unity vs. Uncharted 4 olurdu sanırım. İstenince oluyor yani herşey optimizasyonda bitiyor.

Optimizasyon her şeyin anahtarıysa bilgisayar için de yapsınlar bunu. Optimizasyona inanmıyorum.

Bilgisayar için onlarca farklı sistem, konfigürasyon mevcut ki hepsi için ayrı ayrı optimize edemezler. Bu IOS ve Android içinde geçerli mesela. IOS'ta geliştirici 5-6 cihaza optimize etmesi gerekirken Android'de yüzlercesi var. O yüzden IOS'ta daha stabil performans elde ediliyor.

Ps3 oyunlarını ps4 te oynayamassın.
Mimariler farklı sırf bu yüzden bendeki duruyor ps4 ün yanında.
PS3 te ps4te olmayan/uyarlanmamış çok güzel oyunlar var arkadaşlar.

Kapitalist düzen. Eskiden sadece şeklini ve hdd sini değiştirirlerdi. Şimdi diğer özelliklerini de değiştiriyorlar.
Çoğu kullanıcı almaz ki ellerinde patlar ki patlasın hak ediyorlar.
2-3 yılda bir cihaz mı alacağız ?
Ekran kartı 2-3 yılda bir değişiyorum.
Directx ve gelişen oyunlar yüzünden.
Ama ps değişmeye niyetim yok.
Ne zaman playstation 5 çıkar onu alırım.
Sony Nvidia ve Amd ye ayrıca Microsoft'a özendi ama bana kalırsa stoklar ellerinde patlayacak bu özenti halleri yüzünden.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı