Ps Store kredi kartı problemi

Rui Costa

Hectopat
Daha fazla  
PSN hesabı alıp indirimlerden oyun almak için hesaba giriş yaptım. İstediğim oyunu sepete ekledim, onayladım fakat "bir yanlışlık oldu." hatası aldım. Sonrasında kredi kartı bilgilerimi çok çeşitli şekillerde düzenledim adresimi çeşitli forumlardaki önerilenler gibi yaptım ama sorun devam etmeye devam etti. Bu sorun diğer arkadaşların yaşadığı aynı sorun mu, sorunun çözümüyle ilgili bir bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bir hafta olmadı bu sorunu yaşayalı başlık açtım ve çözdüm. Öncelikle sepetinde bir adet ürün olması lazım ve eğer bir ürün varsa ödeme yöntemine bakacağız. Onda da Visa kart ile ödeme yapman ve ne adres ne isim bilgisinde Türkçe karakter kullanmadan kartını eklemen lazım bu şekilde ödeme yaptım ve benim sorunum çözüldü. Yine olmazsa diye söylüyorum hangi oyunu almaya çalışıyorsunuz indirim süresi 20'sinde biten oyunlardan biri mi?

Hocam internetten baktım 5 ile başlayıp 16 haneli olan kartlar Mastercard'mış, zaten kendisi tayin ediyor değiştirsem de kart numarasının tamamını girdiğimde Mastercard'a döndürüyor. Her şeyi yaptım dediğiniz birebir adresi girdim, Türkçe karakter yok. Silip tekrar uyguladım, tekrar ''Bir yanlışlık oldu.'' hatası aldım. Sepette oyun var, 20 Ocak'a kadar indirimde olanlardan.
Hocam internetten baktım 5 ile başlayıp 16 haneli olan kartlar Mastercard'mış, zaten kendisi tayin ediyor değiştirsem de kart numarasının tamamını girdiğimde Mastercard'a döndürüyor. Her şeyi yaptım dediğiniz birebir adresi girdim, Türkçe karakter yok. Silip tekrar uyguladım, tekrar ''Bir yanlışlık oldu.'' hatası aldım. Sepette oyun var, 20 Ocak'a kadar indirimde olanlardan.
İndirimde olmayan bir ürünü de denedim, onda da aynı sonuç.

Dostum onu demek istemedim Visa kart ile yani şu anki kartınızdan başka bir kart ile ödeme yapın demek istedim. Eğer Visa karta ulaşma imkanınız yoksa sosyalde gördüğüm kadarıyla herkesin problemi hatayı ilk aldığı zamandan 3 gün sonra düzeliyor. Ben ayın 8 inde 9 Ocakta biten indirimler zamanı sorun yaşamıştım. Visa kartım vardı başka bir bankadan onunla ödeme yaptım almıştım.

Dostum onu demek istemedim Visa kart ile yani şu anki kartınızdan başka bir kart ile ödeme yapın demek istedim. Eğer Visa karta ulaşma imkanınız yoksa sosyalde gördüğüm kadarıyla herkesin problemi hatayı ilk aldığı zamandan 3 gün sonra düzeliyor. Ben ayın 8 inde 9 Ocakta biten indirimler zamanı sorun yaşamıştım. Visa kartım vardı başka bir bankadan onunla ödeme yaptım almıştım.
Anladım, bilgilendirmelerin için teşekkürler.
-Güncelleme- İşlemi PS4 üzerinden yaptığımda gerçekleşti.

Son düzenleme:
Bende aynı hatayı almıştım 5 Ocak'ta Ininal'la denedim web'den telefondan girdim olmadı PS4'ten girdim oldu. Fiyat veya indirimle pek alakalı değil 9 Ocak'ta indirimi bitmiş olan AC Origins Gold Edition almıştım ben.

Bende aynı sorunu yaşadım hocam. The Last of Us part II alıyordum 2 saat sepete eklemedi oyunu alacağım 5 saat kredi kartını kabul etmedi durdu en sonunda farklı bir kredi kartı ile denedim oldu :(

Steam gibi bir servisi kullandıktan sonra kullanmak şok edici düzeylere ulaşabiliyor, internette yazılanları da okuyunca bayağı sürecek diye düşündüm problem, çok uzun süreler uğraşanlar da olmuş.

Geri
Yukarı