PS2 alınır mı?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleykum. Allah izin verirse ileride PS2 almayı düşünüyorum. İlerideden kasıt çok ilerisi değil, neyse. Hem oyun oynamak hem de koleksiyon için almayı düşünüyorum. Bu bağlamda konsolda mümkün mertebe çizik felan olmaması benim için önemli. Malum pandemi döneminden dolayı konsol fiyatları gereksiz arttı ama şu an aldığımı düşünürsek kaç TL vermeliyim sizce? Duruma göre şimdi de alabilirim çünkü. İnternette bakıyorum 200 TL'ye var, 250'ye var genelde bu fiyatlarda. Yanında da kolla birkaç oyun veriyorlar. Sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

1- Kaç TL vermeliyim şu an aldığımı düşünürsek?
2- Kalın ve ince kasa modellerinin dışında bir model var mı Super Slim felan diye? Slim model düşünüyorum daha stabil oldukları için sizce kalın/ince fark eder mi?
3- Galiba kırma yöntemleriyle korsan oyunlar oynanıyormuş ama ben orijinal oyunları alıp oynamayı düşünüyorum. Orijinal oyunları ikinci el olarak kolaylıkla bulabilir miyim? Fiyatları ne alemde?
4- Bildiğim kadarıyla 2003 yılında çıkmış bir konsol ve 17 sene geçti aradan. Eski bir teknolojiyi barındırıyor ve nm'si yüksek bu yüzden ömründen baya bir yenmiştir diye düşünüyorum. Aldıktan birkaç sene sonra bozulsun istemem açıkçası sizce bir 10 yıl daha bozulmadan götürebilir mi?
5- İkinci el alacağım için aldığım kişinin nasıl kullandığını bilmiyorum. Bilgisayar olsa test mest yaparsın ama PS2'ye böyle bir test yapma imkanım var mı? Nasıl anlayabilirim sorunsuz olduğunu?
6- PS2 ile günde kaç saat sorunsuz oyun oynayabilirim? Isınma sorunları felan oluşur mu? PS3'te bildiğim kadarıyla kırmızı ışık hataları felan sıkıntı oluyor. Bunda öyle bir durum var mı?
7- PS2 ile ikinci bir kolu bağlayıp arkadaşımla oyniyabilir miyim? En fazla kaç kişiyle oynayabilirim? 3 kişi felan oynanıyor mu?

Şu an aklımda bunlar var. Aklıma gelirse daha yazarım. Şimdiden teşekkürler. :D @Furkan17TR

Alınmaz. Kesinlikle alınmaz. Bütçeniz varsa PlayStation 4 öneririm. İkinci el bakabilirsiniz. Ucuz bulabilirsiniz. Bütçeniz yetmez ise PlayStation 3 alabilirsiniz.

Ben bit pazarında 100TL'ye görmüştüm. Bence 100TL'den fazla etmez. 😛
Hele hele emülatörler olduktan sonra.

Son düzenleme:
Selamun aleykum. Allah izin verirse ileride PS2 almayı düşünüyorum. İlerideden kasıt çok ilerisi değil, neyse. Hem oyun oynamak hem de koleksiyon için almayı düşünüyorum. Bu bağlamda konsolda mümkün mertebe çizik falan olmaması benim için önemli. Malum pandemi döneminden dolayı konsol fiyatları gereksiz arttı ama şu an aldığımı düşünürsek kaç TL vermeliyim sizce? Duruma göre şimdi de alabilirim çünkü. İnternette bakıyorum 200 TL'ye var, 250'ye var genelde bu fiyatlarda. Yanında da kolla birkaç oyun veriyorlar. Sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

1- Kaç TL vermeliyim şu an aldığımı düşünürsek?
2- Kalın ve ince kasa modellerinin dışında bir model var mı super Slim falan diye? Slim model düşünüyorum daha stabil oldukları için sizce kalın/ince fark eder mi?
3- Galiba kırma yöntemleriyle korsan oyunlar oynanıyormuş ama ben orijinal oyunları alıp oynamayı düşünüyorum. Orijinal oyunları ikinci el olarak kolaylıkla bulabilir miyim? Fiyatları ne alemde?
4- Bildiğim kadarıyla 2003 yılında çıkmış bir konsol ve 17 sene geçti aradan. Eski bir teknolojiyi barındırıyor ve Nm'si yüksek bu yüzden ömründen bayağı bir yenmiştir diye düşünüyorum. Aldıktan birkaç sene sonra bozulsun istemem açıkçası sizce bir 10 yıl daha bozulmadan götürebilir mi?
5- Ikinci el alacağım için aldığım kişinin nasıl kullandığını bilmiyorum. Bilgisayar olsa test mest yaparsın ama PS2'ye böyle bir test yapma imkanım var mı? Nasıl anlayabilirim sorunsuz olduğunu?
6- PS2 ile günde kaç saat sorunsuz oyun oynayabilirim? Isınma sorunları falan oluşur mu? PS3'te bildiğim kadarıyla kırmızı ışık hataları falan sıkıntı oluyor. Bunda öyle bir durum var mı?
7- PS2 ile ikinci bir kolu bağlayıp arkadaşımla oynayabilir miyim? En fazla kaç kişiyle oynayabilirim? 3 kişi falan oynanıyor mu?

Şu an aklımda bunlar var. Aklıma gelirse daha yazarım. Şimdiden teşekkürler. :D @Furkan17TR

Kesinlikle almanı onermem dostum ikinci el üzerine 200 300 TL daha ekleyerek PS3 alabilirsiniz.

Alınmaz. Kesinlikle alınmaz. Bütçeniz varsa PlayStation 4 öneririm. İkinci el bakabilirsiniz. Ucuz bulabilirsiniz. Bütçeniz yetmez ise PlayStation 3 alabilirsiniz.
Arkadaşın ilk amacı zaten koleksiyon için almak.

Geri
Yukarı