PS2 oyun açılmıyor

PS2'ye CD'yi takıyorum ve açıyorum ama browser ile System configurations diye bir menü çıkıyor. İçini de açtım CD takıp açınca hiçbir türlü hareket etmiyor CD. Yardımcı olursanız sevinirim.

Üstünü peçete ile silmiştim
Büyük ihtimal okuyucu mercek çizilmiş olmalı ya da CD Sürücüsü başka bir sebepten dolayı bozulmuş olabilir ama bu sebepten dolayı sistem konfigürasyonları menüsü açılıyor mu o konu hakkında da bir bilgim yok. Sana tavsiyem PS tamiri yapan bir yere danışman olur onların daha iyi çözüm bulacağını düşünüyorum :)

Büyük ihtimal okuyucu mercek çizilmiş olmalı ya da CD Sürücüsü başka bir sebepten dolayı bozulmuş olabilir ama bu sebepten dolayı sistem konfigürasyonları menüsü açılıyor mu o konu hakkında da bir bilgim yok. Sana tavsiyem PS tamiri yapan bir yere danışman olur onların daha iyi çözüm bulacağını düşünüyorum :)

Herhalde 10 yılı var bu PS2'nin olanlar normal.Yardımın için teşekkürler.

PS2'ye CD'yi takıyorum ve açıyorum ama browser ile System configurations diye bir menü çıkıyor. İçini de açtım CD takıp açınca hiçbir türlü hareket etmiyor CD. Yardımcı olursanız sevinirim.

DVD ROM ünitesi bozuk. O motor dönmüyorsa PS2 DVD ve CD okumaz. Slim kasaların okuyucuları ucuz. Komple motoru ile satılanından alın, sadece lens almayın. Fat kasa ise işiniz zor. Komple okuyucları yok, motoru çalışmıyorsa okuyucu ünite kapak ve kızak dahil komple sökülüp, ardından motorun değiştirilmesi gerekir.
Aslında bu zamandan sonra optik medya ile uğraşmayın. Hazır FMCB hafıza kartları satılıyor. Onlardan bir tane edinip oyunları USB bellekten ya da fat kasa ise HDD'den oynayabilirsiniz. Sizin için daha rahat ve ekonomik olur. Çünkü yeni bir okuyucu taksanız dahi orjinalleri kadar kaliteli olmadıklarından yine bozulur ha bire kafa ayarı isterler. Aynı sıkıntıyı yeniden yaşarsınız. Gidip bir tane daha almak zorunda kalırsınız. FMCB mevzusunu youtube ve forumlardan araştırabilirsiniz. Yazarak anlatmak çok uzun sürer.

Yeni konular

Geri
Yukarı