PS2'ye bilgisayardan oyun nasıl yüklenir?

Kaykaysürenkedi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
'256MB ekran kartı. 3GB RAM. İntel E7500 işlemci ve daha birçok eski parçalar.'
*i5 12500H, RTX3050Tİ,16GB RAM.*
Meslek
Öğrenci
Evde 10 senelik PS2 var. Eski oyunları oynamak istedim fakat evdeki CD'lerden 2-3 tanesi çalışıyor. Benim sevdiklerim çalışmıyor. Biraz araştırınca internetten indirip DVD veya USB ile oynanabildiğini öğrendim fakat nasıl oluyor anlamadım. Oynamak istediğim oyun Tony Hawk's American Wasteland(USA): Eski bir kaykay oyunu. Bu oyunu şu an indiriyorum ama daha sonra ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları yapabilmeniz için PS2'nin korsan oyun korumasının aşılmış olması yani çipli olması gerekiyor. Korsan oyun ve oyunculuğa ne kadar karşı olsam da söz konusu PS2 olunca orijinal oyun bulamak sonderece zor olduğundan ister istemez korsan batağına düşüyoruz. Çalışmayan CD'leriniz orijinalse ve daha önce korsan oyun oynamadıysanız mümkün değil. Eğer çip varsa da boş bir DVD'ye oyunu Power ISO yazılımıyla en düşük hızda yazmalısınız. Maalesef her yazılımla yazılmış oyunu PS2 görmüyor. Genelde bu iş için herkes Free ISO Burner'ı kullanır. Bu yazılımın da sorunsuz olduğu söyleniyor lakin ben onunla yazdığım DVD'leri bir türlü tanıtamadım PS2'ye. Bu sebeple Power ISO öneriyorum size. DVD ile uğraştırma beni USB bellekten temiz temiz oynayayım diyorsanız da maalesef mümkün değil. Zira USB bellekten oynamak içinde bir ön yükleme DVD'si hazırlamanız gerekiyor. Bir defalığına o önyüklemeyi yapınca ancak USB çalışıyor. Bu sebeple tek bir oyunsa oynamak istediğiniz o karmaşık USB hazırlama işlerine girişmeyin oyunu DVD'ye yazıp oynayın derim.

Bunları yapabilmeniz için PS2'nin korsan oyun korumasının aşılmış olması yani çipli olması gerekiyor. Korsan oyun ve oyunculuğa ne kadar karşı olsam da söz konusu PS2 olunca orijinal oyun bulamak son derece zor olduğundan ister istemez korsan batağına düşüyoruz. Çalışmayan CD'leriniz orijinalse ve daha önce korsan oyun oynamadıysanız mümkün değil. Eğer çip varsa da boş bir DVD'ye oyunu Power ISO yazılımıyla en düşük hızda yazmalısınız. Maalesef her yazılımla yazılmış oyunu PS2 görmüyor. Genelde bu iş için herkes Free ISO Burner'ı kullanır. Bu yazılımın da sorunsuz olduğu söyleniyor lakin ben onunla yazdığım DVD'leri bir türlü tanıtamadım PS2'ye. Bu sebeple Power ISO öneriyorum size. DVD ile uğraştırma beni USB bellekten temiz temiz oynayayım diyorsanız da maalesef mümkün değil. Zira USB bellekten oynamak içinde bir ön yükleme DVD'si hazırlamanız gerekiyor. Bir defalığına o önyüklemeyi yapınca ancak USB çalışıyor. Bu sebeple tek bir oyunsa oynamak istediğiniz o karmaşık USB hazırlama işlerine girişmeyin oyunu DVD'ye yazıp oynayın derim.

Daha önce korsan oyun oynamıştım bu PS2'de. Kuzenim vermişti çalıştırmıştı PS2. şimdi ben Power ISO'yu indirdim, oyunun ISO dosyasınıda indirdim. Daha sonra ne yapmalıyım?

Power ISO'yu açın üst kısımda yaz sekmesi var ona basın, açılan pencerede küçük bir klasör simgesi var, ona basın ve açılan pencereden indirdiğiniz ISO dosyasını bulun ve seçin. Daha sonra yazdırma hızı olarak seçebileceğiniz en düşük hızı seçin ve yazdır deyin. İşlem tamamlanıp DVD çıkarılana kadar bekleyin. Tavsiyem birkaç tane boş DVD edinin, zira söz konusu PS2 olunca hatalar oluşabiliyor, birden fazla deneme yapacak olabilirsiniz. Oyun açılmazsa hazıradığınız DVD ile o zaman birde Free ISO Burner ile deneyin.

Power ISO'yu açın üst kısımda yaz sekmesi var ona basın, açılan pencerede küçük bir klasör simgesi var, ona basın ve açılan pencereden indirdiğiniz ISO dosyasını bulun ve seçin. Daha sonra yazdırma hızı olarak seçebileceğiniz en düşük hızı seçin ve yazdır deyin. İşlem tamamlanıp DVD çıkarılana kadar bekleyin. Tavsiyem birkaç tane boş DVD edinin, zira söz konusu PS2 olunca hatalar oluşabiliyor, birden fazla deneme yapacak olabilirsiniz. Oyun açılmazsa hazıradığınız DVD ile o zaman birde Free ISO Burner ile deneyin.
Hocam peki bu DVD'lerin de çakması falan oluyor mu yani gidip mahalle bilgisayarcısından alsam da çalışır mı DVD?

Valla normalde bir işlem için çalışıyor. Ama söz konusu PS2 olunca sıkıntı olabiliyor, yani bazı çok ucuz DVD'ler PS2'de sorun çıkarabilir. Bilindik bir marka ile denemkte fayda var. Siz bence önce ulaşabildiğinizle deneyin. Bu iki yazılımda da en düşük hızda sonuç alamazsanız o zaman suçu DVD'ye atabilirsiniz.

Valla normalde bir işlem için çalışıyor. Ama söz konusu PS2 olunca sıkıntı olabiliyor, yani bazı çok ucuz DVD'ler PS2'de sorun çıkarabilir. Bilindik bir marka ile denemkte fayda var. Siz bence önce ulaşabildiğinizle deneyin. Bu iki yazılımda da en düşük hızda sonuç alamazsanız o zaman suçu DVD'ye atabilirsiniz.
Peki ben şimdi örnek olarak bundan alsam Verbatim DVD-R 50Lİ Printable DataLife 4,7GB 16X 120Min (069725-02) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor hepsine oyunları yazdırsam çalışır mı?

Evde 10 senelik PS2 var. Eski oyunları oynamak istedim fakat evdeki CD'lerden 2-3 tanesi çalışıyor. Benim sevdiklerim çalışmıyor. Biraz araştırınca internetten indirip DVD veya USB ile oynanabildiğini öğrendim fakat nasıl oluyor anlamadım. Oynamak istediğim oyun tony hawk's American wasteland(usa): Eski bir kaykay oyunu. Bu oyunu şu an indiriyorum ama daha sonra ne yapmam gerek?

Emuparadise sitesinden yükleyebilirsin USB'ye USB yide PS2'ye tak açılır.

Emuparadise sitesinden yükleyebilirsin USB'ye USB yide PS2'ye tak açılır.
Peki USB biçimlendirme gerek var mı? Direk dosyayı atsam oluyor mu?
Verbatim iyidir genelde.

O zaman en yakın zamanda bundan 1 tane alıyorum. Daha sonra Ultra ISO'yu açıyorum. Oradan Verbatim DVD'yi seçip aşağıdan da oyunun ISO dosyasını seçip yazdır diyorum ve olay bitiyor. Sonra PS2'ye takıp oynuyorum doğru mu anladım?

Geri
Yukarı