PS3 CD takınca hiçbir şey olmuyor

kerembas

Decapat
Daha fazla  
PS3 (kirik) orijinal CD'lerim var eskiden kalma. İlk basta Last of Us'u taktim oyun cok donuyordu ve bir cutscene de oyun cokuyordu. Sonra lensinin hareket ettigini fark ettim lazer goze dokunmadan assagi cektim. Sonra taktim CD'yi ama sadece tık sesi cikiyor. CD donmuyor bu yuzden de oyunu gormuyor.

PS3 (kirik) orijinal CD'lerim var eskiden kalma. İlk basta Last of Us'u taktim oyun cok donuyordu ve bir cutscene de oyun cokuyordu. Sonra lensinin hareket ettigini fark ettim lazer goze dokunmadan assagi cektim. Sonra taktim CD'yi ama sadece tık sesi cikiyor. CD donmuyor bu yuzden de oyunu gormuyor
Büyük ihtimal lense dokunduğun için mekanizmayı bozdun ya da lensin üzerinde parmak izi kaldığı için kirlendi, isopropil alkol ile temizlemeyi dene. Olmaz ise konsolu açıp mekanizmayı incele.

Bu arada oyunun takılmasının disk ile bir alakası yok, o diskin için oyun yok, oyunun yükleme dosyaları var, yani oyun yüklendikten sonra PS3 onu sadece doğrulama için kullanıyor.

Ayrıca lensin hareket ettiğini gördüm derken ne demek istedin, diski okuması için zaten hareket etmesi lazım.

CD dosyalarini HDD'ye atmak istersem hata veriyordu bende CD'yi duzgun okumuyor diye dusunmustum. Eve gidip kolonya ile sileceğim ama mekanizmayi nasıl incelesem bilemiyorum. Lens Kismi bosluk. yani elimle öne ve geriye alabiliyormusum onu farkettim. lens kismini cd donme yerinin icine dogru koydum. dedigim gibi eve gidince videosunu atarim
Canım kardeşim çok teşekkür ederim CD'yi okuyor kolonya ile sildiğim zaman. Oyunu test edip sonucunu ileticem. hiç olmadı oyunu cd üzerinden harddiske aktarırım. 152 dakka sürecek ama neyse
Oyunun buglu olan yeri duzeldi ama tüm cutsceneler boyle bozuluyor. Uzun bir sure siyah ekranda kalıyor sonra pause atinca duzeliyor ama sonra tekrar bozuluyor. CD'de 2 sn dönüp sonra durup sonra tekrar dönüyor.
Çok degisik bir şey oldu. Oyun duzeldi. Guncelleme yaptim sonra CD kabini hizlica kapatip açtım ve CD rahatca donuyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210725_000505.jpg
    IMG_20210725_000505.jpg
    99,7 KB · Görüntüleme: 36
  • 16271608340613516260423502429854.jpg
    16271608340613516260423502429854.jpg
    72,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı