PS3 fat görüntü yok

Quanthos

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün PS3 fat 80GB pal oyun konsolu aldım. Satıcı fan sesi ve HDMI problemi olduğunu söyledi. Güvenli Mod'u denedim işe yaramadı. Makineyi komple söküp temizleyip termal macunlarını yenileyip yeniden topladım. Şu an güvenli moda da girmiyor makine. Av kablo alıp deneyeceğim lakin bir de saçma bir fan sıkıntısı var makine buz gibi fakat fan düşükten başlayıp 10dakikada maksimuma ulaşıyor. Kırmızı-sarı ışık hatası yok. Makinenin içini açtığımda HDD ve HDMI girişinin tamirli olduğunu gördüm. HDD'ye Low Level format attım, 4.87 Firmware yüklü USB hazırlayıp HDD'yi yeniden taktım fakat sonuç yine aynı. Bu arada cihaz multimanlıymış eskiden. Brick olmuş olabilir mi? Başka önerisi olan varsa yazabilir mi acaba?

PS 3 fat cihazlar çok ciddi yazılımsal problem içeriyor fat cihaz tercih etmemeliydiniz bence ama sağlık olsun artık işi iyi bilen birine götürebilirsiniz siz yapılayacak her şeyi yapmışınız zaten gerisi artık tamir edecek adamda ama cihaz pek dikiş tutarmı orası tartışılır çünkü hiç normal durmuyor cihazın sıkıntısı.

300TL'ye aldım 2 adet DS3 ile birlikte.

300 TL'ye nasıl PS 3 buldunuz merak ediyorum şu dönemde ve piyasasa cıhazı aldığınız kişi kimse maalesef size cihazın ağır hasarlı olduğunu söylememiş size sadece fan ve HDMI sıkıtnısı olduğunu söylemiş o cihaz pek dikiş tutarmı bilmem ama cihazın durumu gerçekten garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı