PS3 Fat Kasa Nasıl Kullanılır?

MichaelMyersTR

Centipat
Şimdi ben 2. el bir PS3 Fat (Phat) kasa satın aldım. Sıkıntılı olduklarını biliyorum ama CECHK04 modelini aldım. YLoD ve ya RLoD vermemesi için ne yapmalıyım ve en fazla kaç saat kullanmalıyım?

Not: Resim temsilidir.
images.jpg

Çözüm
Eğer kırıksa multimanlıysa webman yükle fanı daha ps3 ısınmadan ısının 60ın üzerine çıkmamak üzere ayarlıyor biraz sesli çalışabilir ama cihazın gerçekten ömrünü uzatıyor

Kapalı yerde kullanma açık yerlerde kullanmaya çalış fatlar çok cabuk bozuluyor eğer aldığın cihazın garanti etiketi sökükse tamir görme olasılığı yüksektir

Bilgin yada el becerin varsa içini açıp termal macun yenile fanını temizle
Eğer kırıksa multimanlıysa webman yükle fanı daha ps3 ısınmadan ısının 60ın üzerine çıkmamak üzere ayarlıyor biraz sesli çalışabilir ama cihazın gerçekten ömrünü uzatıyor

Kapalı yerde kullanma açık yerlerde kullanmaya çalış fatlar çok cabuk bozuluyor eğer aldığın cihazın garanti etiketi sökükse tamir görme olasılığı yüksektir

Çözüm

Hocam çok sağol kullanım kılavuzu gibi anlattın.

Hocam çok sağol kullanım kılavuzu gibi anlattın.
@Ryuzaki L arkadaşımız doğru anlatmış. Ama katılmadığım yerleri de var. 1. olarak PS3'ü açarsın, ama kapatamazsın. Çok ufak tefek detaylar var. Daha önce hiç dizüstü bilgisayarın içini açıp temizlemediysen kesinlikle içini açayım deme. Çünkü geri kapatmazsın. Çok sıkıntı :)

Sıcaklıklar ile ilgili, TempMON yada webMAN kullanabilirsin. Ama ben webMAN kullanmayı tercih etmiyorum. Ben MultiMAN + TempMON kullanıyorum. Daha basit geliyor bana.

Cihazın kırık ise cihazı aç, oyun oyna 2-3 saat. daha sonra PS Home tuşuna bas. Ve TempMON'u aç. Sıcaklıkları kontrol et. Yeni öğrendiğim bilgiye göre CPU ve GPU sıcaklığı 80 dereceden fazla ise o cihaz ölü. Yada CPU ve GPU arasındaki sıcaklık farkı 5-10 derece arasında ise o cihaz yakın zamanda patlayacak. Boşta sıcaklık farkı olması normal. Bende de CECHL03 kodlu Fat kasa cihazım var. Boşta fark var, bu normal ama oyun içinde sıcaklık farkı var ise o çok sıkıntı.

Ya termal macun değişecek. Ya da (çok daha zor olanı) IHS kapakları altındaki termal macun temizlenmesi gerek. Sen bunu yapamazsın. Çok tehlikeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı