PS3 Hen'i aktif ederken donuyor

CHRİS W4LKER

Decapat
Arkadaşlar dediğim gibi. PlayStation 3 Super Slim ve 500 GB HDD'li bir PS3'e sahibim. Hard diskte 57 GB boş alan var şu an ve HFW+hen ile kırdım cihazımı. Ama bir sorun var. Arada sırada Hen'i aktif ederken sistem donuyor. Enable Hen'e tıkladığım zaman. Ekrana "HEN" yazısı geliyor. Sağ üstte saat dönüyor. Bir süre sonra tam aktif edilecekken donuyor ve komple gidiyor. Yani donduğu zaman düğmeden bile kapatamıyorum. İlla fişi çekmem gerekiyor. Düğmeye basıyorum, basılı tutuyorum ama yok. Donduğu sırada düğmeye basınca bip sesi bile gelmiyor. Dediğim gibi, bu yüzden fişi çekiyorum mecbur. Geri açtığım zaman dosya sistemi bozuk falan diyor. Mecbur güvenli modda başlatıp dosya sistemini sıfırlıyorum. Bu donma sorunu neden oluyor olabilir? Ve bunu nasıl çözerim? Hard disk de az alan kalınca donma sorunları oluyor diye okumuştum bir ara. Ama ben de az alan yok. 57 GB boş alan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli değil de arada sırada oluyorsa normal. Cihazın fişini çekin ve tekrar açın. Sistem bozulmuş olabilir dediği kısımda ise işlemi başlatmadan iptal edin.

Sürekli değil de arada sırada oluyorsa normal. Cihazın fişini çekin ve tekrar açın. Sistem bozulmuş olabilir dediği kısımda ise işlemi başlatmadan iptal edin.
Hocam işlemi başlatmazsam belki cihaz bozulabilir. O pek bir sıkıntı değil. Dosya sistemini geri yüklüyor. Çok fazla bekletmediği için, 5-10 dakika sürdüğü için sıkıntı değil. Sadece neden olabilir diyorum? Yani cihaz bozuk olduğundan falan değildir dimi?

Hocam işlemi başlatmazsam belki cihaz bozulabilir. O pek bir sıkıntı değil. Dosya sistemini geri yüklüyor. Çok fazla bekletmediği için, 5-10 dakika sürdüğü için sıkıntı değil. Sadece neden olabilir diyorum? Yani cihaz bozuk olduğundan falan değildir dimi?
Hen bu konuda stabil değil. Benim cihazımda da oluyor ara sıra.

Video var link atim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu yap sonra.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sonra buradaki işlemi yap daha. İyi olur.

Video var link atim
Bunu yap sonra.
Sonra buradaki işlemi yap daha. İyi olur.
Hocam 1. videoyu pek anlamadım. Hen'i kuruyor oradan ama zaten en son sürüm hen kurulu. Baştan kurmak neyi değiştirecek?

Hocam 1. videoyu pek anlamadım. Hen'i kuruyor oradan ama zaten en son sürüm hen kurulu. Baştan kurmak neyi değiştirecek?
Bilmiyorum bu kanal yapınca oluyor genelde.

Bilmiyorum bu kanal yapınca oluyor genelde.
Çok sağolun hocam. Az önce denedim hiç donmadı. Çünkü zaten tam "tarayıcı kapatmak istiyor musunuz?" yazısı gelecek'iken donuyordu. Bu sorun çok büyük ihtimalle işe yarayacak. Hatta az önce denedim yine ve donmadı. Yarın bir kaç kere daha aktif edince yine donmazsa, mesajınızı çözüm olarak işaretlerim.
Hocam artık hiç donmuyor. 5-6 kere denedim ve hiç donmadı. Sanırım sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı