PS3'e Windows kurulabilir mi?

drksl

Kilopat
Daha fazla  
Saçma bir soru olabilir ama merak ediyorum. PS3’e Windows kurabilir miyim ya da bilgisayar gibi kullanabilme şansım var mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayir. Ama eger PS3 kirik ve fat kasa denilen ilk cikan kalin kasa sahibi iseniz;

Sistem versiyomunu 3.21'e indirirseniz OtherOS ile Yellowdog Linux yada Ubuntu kurabilirsiniz. Slim kasa ise bilmiyorum. Denemek gerek.

Hayir. Ama eger PS3 kirik ve fat kasa denilen ilk cikan kalin kasa sahibi iseniz;

Sistem versiyomunu 3.21'e indirirseniz OtherOS ile Yellowdog Linux yada Ubuntu kurabilirsiniz. Slim kasa ise bilmiyorum. Denemek gerek.

Cevabınız için teşekkürler peki eğer dediğinizi yaparsam bir pc gibi kullanabilirmiyim steam vs.

Bunu yapabilmek icin ilk seri phat kasa ve hic guncellenmemis bir PS3'e sahip olmaniz gerekir, ki o halde bile muhtemelen Windows kuramazsiniz. Bir ton donanim sorunu ortaya cikar. Zamaninda Amerika'da bircok arastirma kurumu cok daha ucuza geldigi icin super bilgisayarlar yerine PS3 satin alip Linux isletim sistemiyle kullandilar. Cunku PS3 2000'li yillarin ortasinda oyun oynamak icin tabiri caizse overkill bir makineydi.

Sony, PS3'leri sundugu donanimin hak ettiginin cok altinda bir fiyata satiyordu, cunku buradan zarar etse de oyun satislarindan bu zararini kapatmayi planliyordu. Ama evdeki hesap carsiya uymadi tabii. Bunu erken fark eden Sony yayinladigi bir guncellemeyle PS3'un oyun disinda herhangi bir iste kullanilmasinin önünü sonsuza kadar kapatti.

Cevabınız için teşekkürler peki eğer dediğinizi yaparsam bir pc gibi kullanabilirmiyim steam vs.

PC gibi kullanabilirsiniz. Ama tam bir PC performansi beklemeyin. Zaten Yellowdog Linux internette sorf yapabilirsiniz. Hadi diyelim Ubuntu kurdunuz. 512MB Ram'li 2006 model ekran karti ile Steam'dan hangi oyunu oynamayi dusunuyorsunuz?

Oyun icin dusunuyorsaniz kesinlikle dusundugunuz sey sacmalik. Hicbir oyunu oynayamayacaksiniz. Zaten konsol eski ve PS3'e cikan oyunlar ona gore optimize ediliyor. Sen Steam'dan GTA 5 indiririp PS3'te acarsan 10FPS falan gorursun :). Oda acarsa tabii...

Ama PC gibi internette gezerim sorf yaparim derseniz tamam yapabilirsiniz. Mantikli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı