Rehber PS3'ü ısınan kişilere çözüm

AYDIN12

Hectopat
Yer
Ekranda Senin Konuna Bakıyor Ve Yardımcı Oluyor
Daha fazla  
Öncelikle merhaba hocalar bu konumda PS3'ü ısınan kişilere bir çözüm önerim var (yani bende işe yaradı size de söylemek istedim :D)
tek malzememiz sadece bir mermer taşı mermer taşını şu şekilde koyup üstüne PS3 koyuyorsunuz.

20210404_141732.jpg

(Ben altına mouse pad koydum kaymasın diye ama kaymaz yine de çünkü bayağı bir ağır)
Şimdi aranızda tamamda bu ne işe yarayacak diyenler olabilir şu şekilde anlatayım mermer taşları sürekli soğuk kalır soğukluğunu korur bu sayede alt kısım çok ısınmaz ahşap zeminde kullanmıştım 2 saat oyundan sonra masa bile ısındı ama dediğim gibi bu sayede çok ısınmıyor.
Şimdi geçelim yaklaşık 1 saat 20 dakika sonraya.
Aldığım sıcaklık değerleri şu şekilde.

Screenshot.png

Siz bu yöntemi nasıl buldunuz düşünceleriniz nedir?
Bu arada program yok laptop soğutucu masrafı yok tamamen doğal yöntem.
Bir sorum daha var sizce bu yöntem mi yoksa laptop soğutucumu.
@Furkan17TR hocam siz ne düşünüyorsunuz PS3 denince siz bu işte ustasınız.

Öncelikle merhaba hocalar bu konumda PS3'ü ısınan kişilere bir çözüm önerim var (yani bende işe yaradı size de söylemek istedim :D)
tek malzememiz sadece bir mermer taşı mermer taşını şu şekilde koyup üstüne PS3 koyuyorsunuz.

Eki Görüntüle 957091

(Ben altına mouse pad koydum kaymasın diye ama kaymaz yine de çünkü bayağı bir ağır)
Şimdi aranızda tamamda bu ne işe yarayacak diyenler olabilir şu şekilde anlatayım mermer taşları sürekli soğuk kalır soğukluğunu korur bu sayede alt kısım çok ısınmaz ahşap zeminde kullanmıştım 2 saat oyundan sonra masa bile ısındı ama dediğim gibi bu sayede çok ısınmıyor.
Şimdi geçelim yaklaşık 1 saat 20 dakika sonraya.
Aldığım sıcaklık değerleri şu şekilde.

Eki Görüntüle 957101

Siz bu yöntemi nasıl buldunuz düşünceleriniz nedir?
Bu arada program yok laptop soğutucu masrafı yok tamamen doğal yöntem.
Bir sorum daha var sizce bu yöntem mi yoksa laptop soğutucumu.
@Furkan17TR hocam siz ne düşünüyorsunuz PS3 denince siz bu işte ustasınız.
Benim de Xbox Series S konsolum var. Sıcaklık değerlerini nasıl görebilirim?

Kasamın içini mermer ile dolduracağım sağ ol.

Hocam benim konsolum yazılım olarak kırık multiman adlı program sayesinde görüyorum ama işin Xbox tarafını bilemem.

Hocam bilmiyorum ben sadece PS3 için dedim.
Anakartı mermerden yapacağım. İntel'e de diyeceğim ona göre soket değiştirsin, sever o.

Geri
Yukarı