Çözüldü PS4 CD'li oyun HDD'de yer kaplıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahimsenn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Hayat kadını.
Şimdi diyelim ben Red Dead Redemption 2 aldım ve CD'li bir şekilde, oyunu taktım PS4'e oyunu internet bağlantısı ile indirmem gerekecek mi? Ve HDD'de yer kaplayacak mı?

Teşekkürler.

Çözüm
Evet. Bütün oyun HDD'ye aktarılacaktır. Blu-Ray'ın okuma hızı günümüz oyunlarını takılmadan disk üzerinden oynatmak için yetersiz kalmakta. Bu yüzden taktığınız her oyun HDD'ye koyalanır ve HDD'de çalışır. Disk sadece ana oyunu taşıyan lisans anahtarı görevi görür. Oyun HDD'den çalıştırılır.
Eee RDR2 100GB gibi bir oyun. 100 GB oyunun hepsi HDD yüklense ben CD olmadan oynarım o oyunu.
Öyle bir dünya yok ne yazık ki. Bildiğim kadarıyla RDR 2, 2 tane CD'ye sahip. Birisi kurulum diski, birisi ise direkt oynama diski. Kurulum diski direkt dosyaları cihazın HDD bölümüne kopyalıyor ve oyun kurulmuş oluyor.

Oynama diski ile de oyunu oynuyoruz.

Sonradan düzelttim.
PS3'te taktığım anda hiçbir indirme yapmadan oynayabiliyordum ve de değişeceğinide sanmıyorum.
Hocam ps3lerin depolamsı az olduğu için oyunlarıda çok büyük yapmıyorlardı. Böylece bi cd ye sığyordu. Ama ps4 oyunları 100-200gb ve oyunu aynı şekilde kuruyor mecburen

Kendim PS4 Slim kullanıcısıyım. Kutulu oyunlarda internetten sadece güncellemeleri indiriyor. CD'yi taktığınızda oyun HDD'ye aktarılıyor. Kutulu GTA5'im 100GB küsur yer kaplıyor. Yani sorularınız cevabı olarak; CD takıldığında cihaza aktarılır, internete ihtiyaç yoktur. Oyun çıktıktan sonra güncelleme geldiyse güncellemeleri internetten yükler. Oyun Online değilse güncelleme yüklenmeden oyuna girebilirsiniz.

Öyle bir dünya yok ne yazık ki. Bildiğim kadarıyla RDR 2, 2 tane CD'ye sahip. Birisi kurulum diski, birisi ise direkt oynama diski. Kurulum diski direkt dosyaları cihazın HDD bölümüne kopyalıyor ve oyun kurulmuş oluyor.

Oynama diski ile de oyunu oynuyoruz.

Peki bu geri dönüşlü olan The Last of Us 1 gibi oyunlarda mı kurulum CD'si ile geliyor? Yoksa onlar direkt CD takıp mı kullanılıyor?
Kendim PS4 Slim kullanıcısıyım. Kutulu oyunlarda internetten sadece güncellemeleri indiriyor. CD'yi taktığınızda oyun HDD'ye aktarılıyor. Kutulu GTA 5'im 100GB küsur yer kaplıyor. Yani sorularınız cevabı olarak; CD takıldığında cihaza aktarılır, internete ihtiyaç yoktur. Oyun çıktıktan sonra güncelleme geldiyse güncellemeleri internetten yükler. Oyun Online değilse güncelleme yüklenmeden oyuna girebilirsiniz.

O zaman 500GB değil de 1TB mı alayım?

Peki bu geri dönüşlü olan The Last of Us 1 gibi oyunlarda mı kurulum CD'si ile geliyor? Yoksa onlar direkt CD takıp mı kullanılıyor?
Boyutu ciddi anlamda büyük olan ve 1 CD'ye sığmayan oyunları 2 CD halinde piyasaya sürüyorlar. TLOU 1 için 1 tane CD mevcut. İlk başta oyunun dosyaları HDD'ye kopyalanır, çok kısa bir süre sizi bekletir ve oyuna erişmenize imkan tanır.

Geri
Yukarı