PS4 Hassasiyet sorunu

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi FPS tarzı oyunlarda aimimi nasıl geliştirebileceğimi bilemiyorum. 1 yıldır PS4 sahibiyim fakat çok az açıp oynadım. Bunun en büyük sebebi Gamepad ile oyun oynamaya alışkın olmamamdan kaynaklı. Yıllardır klavye ve fareye olan yatkınlığım yüzünden Gamepad kullanmaya elim varmaz oldu. Bazı forumlarda insanların Gamepad'lerin mousedan daha rahat olduğunu söylüyor. Böyle bir şey mümkün mü gerçekten de? Eğer mümkünse alışabilmem için ne yapmam gerekiyor. Saatlerimi harcayıp alışmaya bakmam mı gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır klavye ve fareye olan yatkınlığım yüzünden oyun kolu kullanmaya elim varmaz oldu. Bazı forumlarda insanların oyun kollarının fareden daha rahat olduğunu söylüyor.
Bu tamamen sizin alışmanıza bağlı. Klavye ve Fare ile kesinlikle oyun kolu kullanan birisine göre daha rahat ve daha hassas nişan alabilirsiniz. Joystick kullanarak nişan almak çok zor. Konsollarda nişan almalı oyunların çoğunda nişan desteği olduğunu görebilirsiniz. Ben yıllardır oyun kolu oynayarak oyun oynayan birisi olarak FPS veya nişan alma temelli oyunların oyun kolu ile düzgün oynanamayacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı