PS4 ikinci el alınırken neye dikkat edilmeli?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Arkadaşlar, Slim ve standart arasında biraz fiyat farkı var. Slim'e o parayı vermektense 500 GB standart alıp, 500'lük diski satıp 1 TB sıfır HDD alabilirim.
  • Standart versiyon için ortalama fiyat kaç olmalıdır?
  • Kollarında çakma ve orijinal ayrımını nasıl yaparım?
Oyunsuz ve tek kol alacağım.
  • Kendi bilgisayarımı defalarca temizledim, macunladım. Standart alırsam macun değişimi için zorlanır mıyım?
Slim'de fan sesi var mı?

Daha da dikkat etmem gereken bir şey varsa yazar mısınız?

PS'i sırf kendi oyunları için almayı düşünüyorum. 1080p 144 Hz 1 ms monitörüm var, ona bağlayacağım. 4K falan umrumda değil. Bir de almama değer mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda sadece PS4 PRO'da 4K kullanabilirsiniz.
PS4 SLIM ve Fat kasa arasında pek bir fark yok ama slim almanızı tavsiye ederim.
Macun değişimi çok zor değil fakat dikkatli olmanızı öneririm.
1500-2600 tl vermenizi tavsiye ederim.
500 GB disk sizi götürecektir özel oyunlar genelde 40-80 GB arası oluyor.
Kolların hassasiyetinden belli oluyor genelde arkasında Sony etiketi ve ışık barının üstünde SONY yazısı olmuyor. Onun dışında orta tuşunda PS logosu olmuyor.

Oyunlarda sadece PS4 PRO'da 4K kullanabilirsiniz.
PS4 SLIM ve Fat kasa arasında pek bir fark yok ama slim almanızı tavsiye ederim.
Macun değişimi çok zor değil fakat dikkatli olmanızı öneririm.
1500-2600 tl vermenizi tavsiye ederim.
500 GB disk sizi götürecektir özel oyunlar genelde 40-80 GB arası oluyor.
Kolların hassasiyetinden belli oluyor genelde arkasında Sony etiketi ve ışık barının üstünde SONY yazısı olmuyor. Onun dışında orta tuşunda PS logosu olmuyor.
Hocam peki ben bu kol olayını nasıl deneyebilirim? Virüs yüzünden alırken adamın evine gidemem. Birde sahibinden'de 1800TL tek kol oyunsuz olanlar var. 2000-2200 TL 1 seneden az garantili aynı şekil tek kol oyunsuz slim modeller var. Para benim için önemli o yüzden 1800 TL civarına standart alsam sahtelik olayları vs. olur mu?

Hocam peki ben bu kol olayını nasıl deneyebilirim? Virüs yüzünden alırken adamın evine gidemem. Bir de Sahibinden'de 1800TL tek kol oyunsuz olanlar var. 2000-2200 TL 1 seneden az garantili aynı şekil tek kol oyunsuz Slim modeller var. Para benim için önemli o yüzden 1800 TL civarına standart alsam sahtelik olayları vs. olur mu?

Aynen hocam 1TB, çift kollu, oyunsuz olanları 1800TL'ye satılııyor.
Fan sesi hakkında pek bir bilgim yok bunu kullanan arkadaşlara sormanız daha mantıklı olacaktır.
Ayrıca @geralt hocama katılıyorum 500GB size yetecektir.
Sahtelik olayları büyük ihtimalle olmaz hocam.

Kızılayda konsol satan yerler var hocam oralara bakabilirsiniz deneyerek alırsınız.
Kızılay'a giderim gitmesine de adam kendi kâr payını koyacaktır illaki yani 1800lük makine 2000'e gelecektir. Her ne kadar esnafın kazanmasını istesem de param sınırlı.
@Geralt Icepoty @Allaj Hocam aldığım cihaz birkaç yıllık olduğu için hatalı CUH kodlu almayayım diyorum 200 falan fazla vererek slim alayım diyorum mantıklı olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı