PS4 kilitlendi

Mairex

Hectopat
Daha fazla  
PS4'üm kilitendi. Bir kere daha bu şekilde olmuştu ve ara ara donmalar oluyor arayüzünde. Oyunlarda hiç problemler yaşamıyorum fakat bu kitlenmeler ciddi anlamda sinirimi bozuyor bir kere daha olursa kıracağım sanırım.

Dosya Ekleri

• 16150694178583315565939197825592.jpg
    16150694178583315565939197825592.jpg
    77,6 KB · Görüntüleme: 138
Hocam muhtemelen bir sıkıntı var. Hard diski bilgisayara takıp eğer varsa tabii, sağlık testi yapabilir misiniz?

Hocam hiç anlamıyorum onlardan fakat harddiskte sorun varsa yeni harddisk alabilirim problem değil. Sizce harddisk dışında sorun olabilir mi donanımsal? Ondan korkuyorum açıkcası.
Öncelikle garantiye gönderebilirseniz gönderin gönderemez iseniz de SSD alın HDD'yi sökün.
Garantisi bitti 2.5 yıllık bir cihaz

PS4'üm kilitendi. Bir kere daha bu şekilde olmuştu ve ara ara donmalar oluyor arayüzünde. Oyunlarda hiç problemler yaşamıyorum fakat bu kitlenmeler ciddi anlamda sinirimi bozuyor bir kere daha olursa kıracağım sanırım.

Arayüzde sıkıntı varsa ve oyun içerisinde sorun yoksa yazılım ile alakalı bir sorun var.
Cihazı açtığınız zaman sıfırlamaya çalışın. HDD ile ilgili sorun olsa oyunlarda sorun yaşarsın donanımsal sorun olsa yine oyunda sorun yaşarsın.
Yazılım ile ilgili bir sorun mevcut.

HDD sorunu olabilir mi?

Hocam hiç anlamıyorum onlardan fakat harddiskte sorun varsa yeni harddisk alabilirim problem değil. Sizce harddisk dışında sorun olabilir mi donanımsal? Ondan korkuyorum açıkcası.

Garantisi bitti 2.5 yıllık bir cihaz.

Hocam kolay kolay başka donanımı bozulmaz bir PS'in. Bir ihtimal ısınmış olabilir. Ne oynarken oldu?

Arayüzde sıkıntı varsa ve oyun içerisinde sorun yoksa yazılım ile alakalı bir sorun var.
Cihazı açtığınız zaman sıfırlamaya çalışın. HDD ile ilgili sorun olsa oyunlarda sorun yaşarsın donanımsal sorun olsa yine oyunda sorun yaşarsın.
Yazılım ile ilgili bir sorun mevcut.

Oyunlarda buzamana kadar birkere bile donma yaşamadım. Sıfırlamayı geçen ay yaptım yine de tekrar sıfırlayayım.
HDD sorunu olabilir mi?

Hocam kolay kolay başka donanımı bozulmaz bir PS'in. Bir ihtimal ısınmış olabilir. Ne oynarken oldu?

Oyun oynamıyordum PS Store'den oyunlara bakıyordum daha sonra geri anasayfaya gelirken mavi ekranda kaldı.

Format atmanı öneririm. Yazılıma kadar her şeyi silmen daha mantıklı olacaktır. Windows'ta temiz kurulum gibi düşün.
Bu siteden en son yazılımı indirin. Yaklaşık 1.5GB boyutu var, USB'nin veya harici diskin içerisine bir klasör aç. İlk klasörün adı "PS4" olacak. "PS4" dosyasının içerisine "Update" dosyası oluştur ve içerisine indirdiğin .PUP uzantılı dosyayı at.
Cihaz kapalıyken güç düğmesini basılı tutun, ikinci bip sesinden sonra bırakın. Güvenli Mod seçeneği 7'yi seçin: PS4'ü Başlatın (Sistem Yazılımını Yeniden Yükleyin).
Detaylı bilgi için videoyu izlemeni öneririm.
(Kullanacağınız USB veya harici diskin FAT32 formatında olması gerektiğine dikkat edin.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı