PS4 mü ? PC mi?

• Konuyu başlatan Canberk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 5B
PS4'un konforunu bir kez yasa, PC'ye daha zor donersin. ?(Eskiyene kadar :D ) Ama sakin konsolu hemen alma. En az 1 sene bekle. Yazilimsal eksiklik ve hatalar giderilmis olur. Alet kesfedilmis olur. Oyunlar ve konsol fiyatlari yavas yavas dusmeye baslar. Dual Shock 4'un cubuk uzerindeki plastik kaplamalarda sikinti varmis. Bir kac gunde bile hemen asiniyormus. Elimde PC var benim, 1-2 sene sabredip ben de PS4 almayi dusunuyorum.

Herkes tutturmuş bir PS4 oyunları pahalı da pahalı diye pahalı değil arkadaşım! En azından PC'de korsan değil de Steam kullanıyorsan rahatlıkla PS4 'e para yetiştirebilirsin.Bir kere PS4 oyunlarını Aral'dan alırsan tabi pahalıya gelir. Spotçular 150 Tl'ye satıyor. Şimdi spotçular kaçak getiriyor Türk oyun piyasasına katkıda bulunamıyoruz diyorsunuz da o zaman da gidin PSN'den alın. Zenginseniz zaten Aral'dan alırdınız ama eğer normal bütçeli bir adamsanız ona bakmayacaksınız. Bir kere aldığınız oyun spotçudan bile olsa orjinal olacak yani kimsenin hakkına girmiyorsunuz oyun yapımcısına da destek olmuş oluyorsunuz zaten spotçudan almak sizin ayıbınız değil fahiş fiyat vererek sizi buna zorluyan Aral'ın suçu... Hadi spotçuyu da pahalı buldun... Sahibinden, Sanalpazar, DH Forum ikinci el de filan 80-90 tl'ye kutulu oyunlar satılıyor. Ben size uzun vadede yapacağınız yolu söyleyeyim. Bir kereliğine ama sadece bir kereliğine kaç tane oyun istiyorsanız oyun başı 100 tl'den hesaplayarak para ayırın atıyorum 300 Tl 3 oyun parası... O paraya 3 tane oyun alın bitirince ya en fazla 20-30 tl zararla satıp yeni oyun alın. Ayda 2 oyun alsanız 50 tl para eder. Ha yok bu bile bana fazla geldi param yok diyorsanız da bazı forumlarda takas grupları oluyor ister oraya isterseniz Sahibinden'e vb. sitelere ilan açarsınız elimde şu oyun var takas istiyorum diye atıyorum İstanbul'dasınız takas yapacağınız kişiyle buluşursunuz oyunlarınızın değerine göre ya kafa kafaya takas yaparsınız yada oyun değerine göre yine 20 tl + yada - satarsınız. Bir diğer yolsa bulunduğunuz yerdeki spotçulardan oyunu takaslamak. 20 - 50 tl arası değişen fiyatlarla oyunları takaslıyorlar hiç ben bu işlere girmek istemiyorum diyorsanız kullanabilirsiniz. Evet PS4 alan birinin illaki yeni oyunlar için cebinden para çıkacak yok ben para harcamak istemiyorum diyorsan o zaman gidip PC'den korsan indireceksin. Ama sanmayın ki bütün PS4 veya XBOX One kullanıcıları aşırı zenginler herkes Aral'dan alıyor. Türkiye'deki çoğu konsol kullanıcısı normal öğrenci veya düşük gelirli insanlar yani aslında daha az maliyetle oyun oynamak mümkün. Teknoloji konusunda bilgisi olmayanlar ve çok parası olanlar dışında kimse gidipte Aral'dan oyun almıyor yani...
Türkiye'deki spotçuların çoğu oyunları Aral'dan alıyor. Bil istedim.

Bence en iyi seçim ps4+Dizüstü bilgisayarlar. Oyunlarını ps4 de, film ve internet de gezinmek gibi işlerini bilgisayarda yapmak en doğrusu olur.

Şu bir gerçekki PC için sürü çeşit ekran kartı var ama gel görki oyun kıtlığıda var. Oyun konsollarına baktığın zaman oyun bolluğu var.

Aynı seçim arasında bende zorlanıyorum inanın ki. PS3 ve PC mevzut ama gel görkü GTA5 ve BF oyunları çıktı acaba PC sürümünümü alsam yoksa PS3 sürümünü mü alsam hala kararsın kaldım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı