PS4 mü ? PC mi ?

• Konuyu başlatan Canberk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 4B
Kesinlikle PS4 tavsiye ediyorum. Optimizasyon sikintisi cekmezsin. 6 sene donanim yenilemezsin. Gurultusuz ve serin, oyun deneyimini baltalamaz. Konsola ozel oyunlar da cabasi, bir cogu da turkce geliyor. Secim senin.

Edit; Orjinal oyunlar sebebiyle ve donanimi milimetrik kullanma sebebiyle, konsola gelen oyunlar daha ozenlidir.

Aynen öyle. Ayrıca, BF 4' ün PC versiyonunda çok hileci var. Konsol sürümlerinde öyle bir durum söz konusu değil, hile yapmak, haksızlık falan. Konsol oyunları daha özenilir, oyunlarda FPS daha sabittir. PC' de bir ekran kartına 1.000 TL vermenize rağmen bazı oyunlarda 24-25 FPS değerlerini görmek, insanı üzmesi bir gerçek. Yani oyunlar PC de Ultra olsun, PS4 de Hıgh olsun ama sabit değerler olsun dersen çok soruşturmaya gerek yok. Cevap belli.
Konu dışı ama BF4 PS4 ' te Low ayarlarda oynatıyor diye birşey duymuştum. Bir yerdede High ' ın biraz üstünde Ultra ' nın biraz altında yani bir yerde Low bir yerde High - Ultra arası diye duydum. Hangisi doğru ?

Senin oyun deneyimini baltalayacak, goze batacak bir durum yok. Frosbite 3 optimizasyon harikasi fakat Battlefield 4 pek iyi optimize edilememis bence. 900p'de 60 FPS ve AA'siz cikti. Butun Battlefield'ler boyle. Yamaya yamaya adam oluyor bu oyun. :D Bu bir eksi degil, gelistiricinin becerisyle ilgili. High, ultrayi kafana takma, cunku pek belli olmuyormus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin oyun deneyimini baltalayacak, goze batacak bir durum yok. Frosbite 3 optimizasyon harikasi fakat Battlefield 4 pek iyi optimize edilememis bence. 900p'de 60 FPS ve AA'siz cikti. Butun Battlefield'ler boyle. Yamaya yamaya adam oluyor bu oyun. :D Bu bir eksi degil, gelistiricinin becerisyle ilgili. High, ultrayi kafana takma, cunku pek belli olmuyormus.
PS4 ' emi optimize edilemedi ? PC ' yemi ?

Butun Battlefield oyunlarina ozgu bir sey desem? :D PC, PS4 ile ilgili degil yani. Bunlar yamalarla duzeltiliyor, Bir de alet yeni, programcilar daha ustalasmadi. Aletin tam gucu kullanilmiyor. PS4 ve Gelecegi makalemi okumani tavsiye ederim. :D

Hayır, Low değil. Hıgh-Medium ayarında, 900P ve 60 FPS çıktı. Zaten BF4 genel olarak sorunlu bir oyun. Gerek PC de gerekse konsollarda hep farklı sorunları var. Update bile yeterli gelmiyor, oyunu düzeltmek için. Özellikle spor oyunlarına düşkünseniz, NBA, FİFA, kesin PS4 alın. Yoksa, RPG, Strateji, Dota, LOL vs. sevdanız varsa PC alın.

Tabi ki, PS4 için geçerli. PC de kafana göre 1080p, AA açıp oyna.

Internetten karsilastirma ya da gameplay videolarina bakabilirsin. Tabiki de her yeri sokulup takilabilen bir alette AA ve 4K bile var ama dedim ya unut sen keyfine bak. Benim gibi ayrinti duskunu bir insan bile bunu soyluyor. :D

900P nedir ? Daha doğrusu P ' den kasıt nedir ?

Hayır, Low değil. Hıgh-Medium ayarında, 900P ve 60 FPS çıktı. Zaten BF4 genel olarak sorunlu bir oyun. Gerek PC de gerekse konsollarda hep farklı sorunları var. Update bile yeterli gelmiyor, oyunu düzeltmek için. Özellikle spor oyunlarına düşkünseniz, NBA, FİFA, kesin PS4 alın. Yoksa, RPG, Strateji, Dota, LOL vs. sevdanız varsa PC alın.
Peki AC4 , GTA gibi oyunlar için hangisini almalıyım ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı