PS4 oyunları PS5'te oynanacak mı?

Bende tam böyle olmasa da buna benzer bir konu açtım. Belki faydası olur diye linki en alta bırakırım.
Sony'nin yaptığı açıklayama göre Playstation 5 de bir çok PS4 oyunu için geriye dönüş özelliği olacak yani bir çok PS4 oyununu oynayabileceksiniz.
Yani cevap Sony'nin yaptığı açıklamaya göre bir çok oyun için evet.

Evde kalmayı unutmayalım . 🙂
Link : PS4 oyun kütüphanemizdeki oyunlar PS5'de de olacak mı? - Technopat Sosyal

Bende tam böyle olmasa da buna benzer bir konu açtım. Belki faydası olur diye linki en alta bırakırım.
Sony'nin yaptığı açıklayama göre Playstation 5 de bir çok PS4 oyunu için geriye dönüş özelliği olacak yani bir çok PS4 oyununu oynayabileceksiniz.
Yani cevap Sony'nin yaptığı açıklamaya göre bir çok oyun için evet.

Evde kalmayı unutmayalım . 🙂
Link : PS4 oyun kütüphanemizdeki oyunlar PS5'de de olacak mı? - Technopat Sosyal
Sizin attığınızı gördüm evet fakat sizinkisi biraz daha farklı benim soruma göre.

Evet farklı fakat ana soru aynı. PS4 oyunları Playstation 5 de de olacak mı.
Ve cevap bir çok oyun için evet. Sony öyle diyor yani.
Biri PS4 sahibi olanlar için biri PS4'e sahip olmayanlar için.Genel olarak internette de kendi sorumun cevabını bulamadım. Çoğunlukla PS4'e sahip olanların oynayabileceği yazıyordu. Normal olarak bende merak ettim cevabı.

Merak etme Sony'nin yaptığı açıklamaya göre bir çok PS4 oyunu PS5 için çıkacak ve çıkanlar normal olarak markette satışa sunulacaktır.

PS4 oyunlarının PS5'de oynanabilmesi çok iyi olur ama PS5 oyunlarınıda PS4'de oynayabilirsek oda çok güzel olur tekrardan PS5 masrafına sokmasalar bari.

PS4 oyunlarının PS5'de oynanabilmesi çok iyi olur ama PS5 oyunlarınıda PS4'de oynayabilirsek oda çok güzel olur tekrardan PS5 masrafına sokmasalar bari.
O biraz zor çünkü PS5'in sistemi, mimarisi tamamen farklı. Birkaç hafta önce Unreal Engine açıklama yaptı oyunlarımızın PS5 ile uyumlu olması için oyun motorumuzu güncelledik diye. Yani PS5 gibi yeni sistem bir konsolun eski sistem konsolla uyumlu olması çok zor.

Geri
Yukarı