PS4 Pro Monitörü için Tavsiye

Regerind

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, PS4 Pro'ya sahibim fakat sahip olduğum monitör 720p görüntü verebiliyor, üstelik VGA girişli. Evdeki televizyon ise LG'nin 1080p OLED televizyonu. Evdeki televizyon ile çok güzel görüntü alabiliyorum ama 4K değil. PS4 Pro'da 4K'da renderlayıp 1080p'de gösterme gibi bir olay var mı?
Ayrıca çok bir bütçeye de sahip değilim. Monitör ihtiyacım var evet ama bu monitör sadece PS4 Pro'da kullanılacak ve bu sebeple alınabilecek en ucuz 4K HDMI 2.0 bir monitör olması lazım.
OLED ve 4K farklı teknolojiler biliyorum ama içilecek her şeye su diyen bir insan olduğumu farz edersek, göreceğim piksel farkı için alacağım en ucuz 4K monitörü almaya değer mi? Veya aldığım bu monitör daha iyi mi, yoksa daha kötü mü gösterir? Değer ise önerebileceğiniz monitörler nedir?
Bu arada yurt dışından monitör getirebilme gibi bir imkanım yok, zaten alırsam da taksitle almam gerekecek monitörü.
Bu arada HDR olayını es geçerek konuştum, 4K HDR monitörlere yetecek bütçem yok dediğim gibi. Televizyon da HDR desteklemiyor.
Çok karışık oldu umarım anlatabilmişimdir :)

- ( \ BENCE / ) -
Evet. 4K oyun zaten pek gorecegimizi sanmiyorum. Sadece ilk cikan, serinin ilk oyunlarinda sansasyonel etki yapmasini istenilen oyunlar (vuhuuu GTA 6 4K OLEEEYY yada XXXX oyunu 4K yasasiiin) ve exclusive icin oyunlar icin gecerli olur. Geri kalan oyunlar 1080P ULTRA 60FPS gelir.

O 4K goruntuyu 1080P'de gostermeye PC'de DSR deniliyor. Panel 1080P. GPU'dan 4K cikan goruntu 1080P panelde, dogal (native) 1080P'den daha kaliteli, daha keskin detaylar sunacak. Daha fazla AA kalitesi.

Monitor icim butcenize yeten 4K monitor degilde 4K TV alsaniz daha mantikli olmaz mi ? 4K 27' monitore 2000 verecegimize 40+' TV'ye 2000 verin daha mantikli olmaz mi ? (Fiyatlari gozumden uydurdum)

Kendi kullandığım Viewsonic VX2475Smhl-4K monitörü gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Kendim PCde 4K, PS4de 1080p olarak kullanıyorum oldukça memnunum. IPS panel, 60 Hz ve 2 MS gayet yeterli seviyede.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

- ( \ BENCE / ) -
Evet. 4K oyun zaten pek gorecegimizi sanmiyorum. Sadece ilk cikan, serinin ilk oyunlarinda sansasyonel etki yapmasini istenilen oyunlar (vuhuuu GTA 6 4K OLEEEYY yada XXXX oyunu 4K yasasiiin) ve exclusive icin oyunlar icin gecerli olur. Geri kalan oyunlar 1080P ULTRA 60FPS gelir.

O 4K goruntuyu 1080P'de gostermeye PC'de DSR deniliyor. Panel 1080P. GPU'dan 4K cikan goruntu 1080P panelde, dogal (native) 1080P'den daha kaliteli, daha keskin detaylar sunacak. Daha fazla AA kalitesi.

Monitor icim butcenize yeten 4K monitor degilde 4K TV alsaniz daha mantikli olmaz mi ? 4K 27' monitore 2000 verecegimize 40+' TV'ye 2000 verin daha mantikli olmaz mi ? (Fiyatlari gozumden uydurdum)
Televiyon ve monitörlerin belirli alanlarda farkları var bu nedenle fiyat farkı var zaten. Ayrıca evdeki televizyonu alalı daha 1.5 yıl oldu, değiştirmeyi düşünmüyorum.
O bahsettiğiniz dsr özelliği ps4 proda var mı? Eğer öyleyse hiç almama gerek yok zaten.

Kendi kullandığım Viewsonic VX2475Smhl-4K monitörü gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Kendim PCde 4K, PS4de 1080p olarak kullanıyorum oldukça memnunum. IPS panel, 60 Hz ve 2 MS gayet yeterli seviyede.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bahsettiğiniz monitör hoşuma gitti, HDMI 2.0 destekliyor mu? Çünkü PS4 Pro'nun sadece HDMI 2.0 desteklediğini duydum.

Televiyon ve monitörlerin belirli alanlarda farkları var bu nedenle fiyat farkı var zaten. Ayrıca evdeki televizyonu alalı daha 1.5 yıl oldu, değiştirmeyi düşünmüyorum.
O bahsettiğiniz dsr özelliği ps4 proda var mı? Eğer öyleyse hiç almama gerek yok zaten.

Bahsettiğiniz monitör hoşuma gitti, HDMI 2.0 destekliyor mu? Çünkü PS4 Pro'nun sadece HDMI 2.0 desteklediğini duydum.
Üzerinde 1 HDMI 2.0, 1 HDMI 1.4 ve 1 Display Port var.

DSR ozellik degil. Yazilim.

Bence 4K monitor icin bence cok fazla kasmayo
Üzerinde 1 HDMI 2.0, 1 HDMI 1.4 ve 1 Display Port var.

Sadece 2.0 destekliyor. Daha altini yada ustunu takinca calistirmiyor gibi denemeyin.

Bu tur teknoloji geriye uyumlu. Yani HDMI 1.4 takinca calismaz diye birsey yok. 1080P goruntu alirsin ama 2.0'da 4K goruntu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı