PS4 Pro'ya SSD takmak

Bütçe
700

utkuvictor

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat üyeleri. Bir yabancı olarak sıkı takipteyim fakat ilk defa yardıma ihtiyacım oldu ve konu açma durumunda kaldım. Şimdi PS4 Pro sahibiyim ve en çok oynadığım oyun ise RDR Online. İki seçenek ile soracağım bu soruyu.

1. seçenek olarak 1TB HDD olan belleği 500GB SSD olarak değiştirip hem PS menülerinde hızlı geçiş hem de RDR'de hızlı yükleme ekranlarını hedefliyorum. SSD belleğe en çok oynadığım oyunları yükleyip geri kalan oyunları da PS4'ün içinden çıkan HDD’yi bir HDD kutusu yardımıyla harici olarak kullanmak ve yüklemek istiyorum. Bunun için kullanacağım ürünler linktedir.

2. seçenek olarak harici 3.0 SSD alıp RDR'yi o SSD'ye aktarıp 3.0 USB bağlantısı üzerinden oyunu oynamayı düşünüyorum. Bu seçenekte aklıma takılan ise sadece RDR'yi HDD'den harici SSD'ye aktarabiliyor muyum ayrıca USB bağlantısı üzerinden oyun geçiş sahneleri yeterince hızlı olur mu? Bu seçenek için alacağım ürünler listesi de aşağıda. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Bu 2 seçenekteki ihtimaller dışında bir şey düşünmüyorum yani az biraz daha öde 1 TB SSD al gibisinden çünkü bütçem bu fiyatlara uygun. Ona göre bu 2 seçenek için yardımlaınızı rica ediyorum.

Attığınız SanDisk Plus SSD kronik sorunlu SanDisk Ultra'ya bakabilirsiniz.
SanDisk SSD Plus'ın sorunlu bir model olduğunu belirtmekte fayda var.

Merhaba, konuyu hortlatmak gibi oldu kusura bakmayın ama SanDisk SSD Plus'ın kronik sorunu nedir? Yani okuma yazma hızları mı, garantisi mi, ısınma vb bir durum mu? Ben de almayı düşünüyorum da ondan sormak istedim.

Merhaba, konuyu hortlatmak gibi oldu kusura bakmayın ama SanDisk SSD Plus'ın kronik sorunu nedir? Yani okuma yazma hızları mı, garantisi mi, ısınma vb bir durum mu? Ben de almayı düşünüyorum da ondan sormak istedim.

Çok teşekkür ederim. Hemen listemden çıkarıyorum. Genellikle 120GB ve 240GB modellerde sorun olduğunu belirtmişler. Ben 2TB alacağım en az ama yine de riske girmeye değmez, hele ki en az 2000 lira verdikten sonra.

Çok teşekkür ederim. Hemen listemden çıkarıyorum. Genellikle 120GB ve 240GB modellerde sorun olduğunu belirtmişler. Ben 2TB alacağım en az ama yine de riske girmeye değmez, hele ki en az 2000 lira verdikten sonra.

Rica ederim. Bütçenizi belirtip tavsiye için konu açarsanız ben veya diğer bilgili arkadaşlar bütçenize uygun en iyi ürünü seve seve önerirler.

Rica ederim. Bütçenizi belirtip tavsiye için konu açarsanız ben veya diğer bilgili arkadaşlar bütçenize uygun en iyi ürünü seve seve önerirler.

Yapacağım da yaklaşık 2-3 hafta sonra, teşekkür ederim. :)

Geri
Yukarı