PS4 Router ile bağlanmıyor

berkaycelik

Kilopat
Yer
Tuzla, İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Freelance Graphic & Web Designer
Evimde Süperonline bağlı ve bir adet 5 GHz routerim var AC destekleyen ama sıkıntım şudur süperonline modemi biliyorsunuz 5 değil ve ben bunu kapatıp router üstünden bağlanmak istiyorum. Tüm cihazlarım router üstünden sıkıntısız bağlanırken (port acma olaylarını denedim zaten süperonline modemde açık bir de router ile de denedim ) PS4 Pro ile bu 5GHz bağlantıda bir türlü PSN aktif edemedim, IP alıyor modemin üstünden görüyorum ama online oyun ve internet bağlantısı var gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evimde Süperonline bağlı ve bir adet 5 GHz routerim var AC destekleyen ama sıkıntım şudur süperonline modemi biliyorsunuz 5 değil ve ben bunu kapatıp router üstünden bağlanmak istiyorum. Tüm cihazlarım router üstünden sıkıntısız bağlanırken (port acma olaylarını denedim zaten süperonline modemde açık bir de router ile de denedim ) PS4 Pro ile bu 5GHz bağlantıda bir türlü PSN aktif edemedim, IP alıyor modemin üstünden görüyorum ama online oyun ve internet bağlantısı var gözükmüyor.
Merhaba biraz konuyu hortlattım fakat aynı sıkıntı bendede var suanda siz çözümünü bulmuşmuydunuz?
Arkadaşlar iyi akşamlar. PSN network ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Bugün internetimi değiştim ve Superonline'a geçiş yaptım, modemide değiştim. PS5 konsolumu açtığımda hiçbir şekilde PSN network bağlantısı kurulmuyor. Dowload hızı şu an için doğru fakat upload engelleniyor. İşin garip tarafı bu haldeyken FIFA güncellemesini yapabildim.

Bilgisayar ve telefondan modeme bağlandığında hiçbir sıkıntı gözükmüyor. Ama PS ile bağlandığımda test yaparken PSN network girişi başarısız diyor. DNS değiştim olmadı, müşteri hizmetlerine anlattım bir problem benim girişimi engelliyor diye onlarında çözümleri yardımcı olmadı. Kablo değiştim olmadı. Eski modemimle denedim yine olmadı. Superonline kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat çözemedim.

Elbet başına gelen olmuştur. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Evet çözümü buldum . sorun CGN IP havuzundan dolayı çözüm için . Sabit ip satın aldım bir aylık sabit ip satın alın deneyin derim sabit ip modeminize işlendikten sonra tüm sisteme modem dahil bir kapatın tekrar açın sorun bazen çözülebilir ama ip blokları sorunlu bloklara denk gelirse tekrar bu sorunu yaşarsınız. eğer sabit ipye geçmezseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı