PS4 satışında oyunlar etkilenir mi?

latiass

Hectopat
PS4 sahibiyim uzun süredir kullanmadığım için satacağım. Dijital olarak mağazadan satın aldığım ve aynı mail üzerinden abonelikle bedavadan aldığım oyunlar var.
Ben satarken maili vermeyeceğim çünkü benim şahsi mail hesabım.
1- Cihazın satarken satın alınmış oyunlar makinada yüklü ise onları da satabiliyor muyum?
2- Abonelikle bedavadan alınan oyunlar yine cihaz satışında cihazda yüklü olursa onları da satabiliyor muyum?

Amacım, eğer oyunlar satilabiliyorsa ona göre para isteyeceğim.
İşimi garantiye almam lazım. Hem ucuza gitmesin hem de karşı tarafı dolandırmış olmayayım.

Yüklü olması önemli değil. Oyunları, PSN hesabını ve Mail adresini de karşıya vererek satabilirsin. Ancak iki taraf için de güvenli olmadığını düşünüyorum.

PS4 sahibiyim uzun süredir kullanmadığım için satacağım. Dijital olarak mağazadan satın aldığım ve aynı mail üzerinden abonelikle bedavadan aldığım oyunlar var.
Ben satarken maili vermeyeceğim çünkü benim şahsi mail hesabım.
1- Cihazın satarken satın alınmış oyunlar makineda yüklü ise onları da satabiliyor muyum?
2- Abonelikle bedavadan alınan oyunlar yine cihaz satışında cihazda yüklü olursa onları da satabiliyor muyum?

Amacım, eğer oyunlar satilabiliyorsa ona göre para isteyeceğim.
İşimi garantiye almam lazım. Hem ucuza gitmesin hem de karşı tarafı dolandırmış olmayayım.

Dostum ürünü aldığın fiyat ve devamında oyunlar için harcadığın belli bir ücreti gözden çıkararak sana uygun en iyi fiyatı vermen gerekir. Ama oyunsuz satılan konsollar ve içinde oyun olarak satılan konsol fiyatlarında farklılık olur.

Hesap sende olduğu sürece evet. Hesaba başka PlayStation cihazından da giriş yapıp oyunlarını indirip oynamaya devam edebilirsin. Eğer yeniden PS alma düşüncen varsa hesabını verme bence.

Hesabı satmayacaksan cihazı vermeden önce sıfırlamayı unutma.

Dostum ürünü aldığın fiyat ve devamında oyunlar için harcadığın belli bir ücreti gözden çıkararak sana uygun en iyi fiyatı vermen gerekir. Ama oyunsuz satılan konsollar ve içinde oyun olarak satılan konsol fiyatlarında farklılık olur.
Satın alınmış 15 küsur oyun var. Mesele o kadar para vermem değil de oyunlarla beraber satmaktı. Makina olmayınca oyunlar boşta kalacak.

Boşta kalacaksa hesabı da satabilirsin. Mail adresi de değiştirilebiliyor sanırım ancak güven unsuru önem kazanıyor. Yani satmak istersen satarsın.

Satın alınmış 15 küsur oyun var. Mesele o kadar para vermem değil de oyunlarla beraber satmaktı. Makine olmayınca oyunlar boşta kalacak.

Hocam satmadan önce PSN şifrenizi mutlaka absürt bir şifre yapın. Diğer şifrelerinize benzemesin. Tabii eğer satmak isterseniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mail değiştirme işini bilmiyordum. Oluyorsa mail değiştirip öyle vereyim. Öteki türlü bu mail hesabım banka, sosyal medya vs. her türlü gizli şeyleri kapsıyor.
Mailin nasıl değiştiğini biliyor musunuz?

Geri
Yukarı