PS4 Slim fanı oyunlarda cızırtı yapıyor

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar makineyi satın aldığım ilk günden beri herhangi bir oyuna girdiğim zaman anında fandan helikopter pervanesine benzer ses geliyordu ve oyundan çıktığım zaman bu ses anında kesiliyordu. Bu sesi bugüne kadar kafaya takmamıştım çünkü oyunları kulaklıkla oynuyordum fakat geçen akşam oyuna kulaklık takmadan girdim ve fandan cızırtı sesi geldiğini fark ettim. Helikopter pervanesi sesi gitti yerine bildiğimiz cızırtı sesi geldi. Oda tamamen sessizken bu ses aşırı rahatsız edici oluyor, sanki fanın yağı bitmiş sürtünerek zorla dönüyor gibi. Geçen gün makinenin üst kapağını ilk defa açmıştım toz var mı diye bakmak için, herhangi bir toz filan yoktu ama o zaman dikkat etmemiştim makinenin fan kafesi bildiğimiz eğri duruyor yamulmuş hep demir taraflarda çizik var sanki zımpara atmışlar gibi. Fanı parmağımla döndürmeye çalıştığım zaman arada turunu tamamlamıyor birden duruyor, birde saç kurutma makinesiyle fana soğuk hava tuttuğum zaman hiç yerinden oynamıyor(düzenli olarak laptopumu temizlerim laptop fanına üfleyince bile dönüyor). Fan menüde de oyunda da aynı hızda çalışıyor gibi geliyor, aradaki tek fark oyunlarda dediğim gibi cızırtı yapıyor. Makine 6-7 aylık filan daha, sizce ne yapmalıyım? garantiye göndereyim mi yoksa bu ses normal midir?

Bahsettiğim eğrilikler;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem boştayken olan fan sesi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buda oyundayken;

Yapraklarından biri biraz yamuk olabilir mi? Yada bilyelerinde yağlama lazım.

Garanti durumunuz nedir? Gerçi cihazı acmışsınız ama :)

Açmadım cihazı garanti etiketleri ve plastikleri her şeyi duruyor, ellemedim hiçbir yerine. Sadece üst kapağını açtım orada da garanti stickkerı filan yoktu. İnternette üst kapağı çıkarmak garantiyi bozmuyor diye yazılmış. Cihaz Eurasia garantili, makine daha 6-7 aylık. Metal plakayı kaldırdığımızda garanti bozulmayacağını bilsem kendim fanı düzeltirim ama garantisini riske atmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı