PS4 tamirden sonra okuduğu GTA 5 diski okumamaya başladı

denncs

Centipat
Arkadaşlar küçük kardeşim oyun oynarken kapatmak için fişi çekti ve sonra PS4'ü açarken, PS4 açılamıyor, işte sitesinden yeni güncellemeyi indirin ve bellekle yükleyin yazın yazısı çıktı, ben bunu bir tamire götürdüm, arkadaş hard disk i çıkarıp taktı, USB ile güncellemeyi yaptı, PS'yi sıfırladı ve eve getirdim. Ama her zaman okuduğu GTA 5 CD'yi okumamaya başladı, acaba arkadaş üst kısmı çıkarıp hard diski takarken sakat bişimi yaptı? CD'yi güzelce temizledim bir sıkıntısı yok.

Başka oyun açıyor mu? CD'li oyunun var mı başka denedin mi?
Kardeşim şimdi PES denedim onu açtı, GTA 5 te ise CD yi takıyorum, oyuna giriyorum, loading derken %40 ta hep bu disk okunamadı hatası veriyor, haftalardır kardeşimle cd değiştirip oynuyoruz hiç sıfırlatmadan önce böyle okumadı dememişti.
Lens temizliği yaptırın ama ondan önce başka bir oyun CD'si ile deneyin.
Garip, şimdi PES açtı ancak GTA CD’si haftalardır sorunsuz hergün takıyorduk tamirden önce
CD çizilmiş falan olabilir mi? O değilse CD okuyucuda bir problem vardır.
Yok kardeşim Cd tertemiz ve ekstra temizledim, çizik yok, haftalardır sorunsuzdu tamirden önce

Kardeşim şimdi pes denedim onu açtı, GTA 5'te ise CD'yi takıyorum, oyuna giriyorum, loading derken %40'ta hep bu disk okunamadı hatası veriyor, haftalardır kardeşimle CD değiştirip oynuyoruz hiç sıfırlatmadan önce böyle okumadı dememişti.

Garip, şimdi pes açtı ancak GTA CD'si haftalardır sorunsuz her gün takıyorduk tamirden önce.

Yok kardeşim CD tertemiz ve ekstra temizledim, çizik yok, haftalardır sorunsuzdu tamirden önce.

Hocam artık o diskin ömrü bitti o zaman. Ya da bir arkadaşınızda PS4 var ise onun PS'sinde deneyebilir misin?

Oyunda save alıp, silip tekrar yükler misiniz?

BD-ROM'da sorun olsa, hiç bir CD'yi okumaz idi. Farklı CD ile deneyip sorun yaşamıyorsan, bu CD'nin sorunudur. Farklı disklerle hata alıyorsan, bu BD-ROM'un sorunudur.

Geri
Yukarı