Ps4 ve Ps3 Oyunları!

Senatör Lamer

Hectopat
Merhabalar öncelikle, bir şey danışmak istiyorum yakın zamanda bazı internet sitelerinde "Ps4 ps3 oyunlarını çalıştıracak" gibi bir çok başlık gördüm. Acaba doğrumudur bilmiyorum. Eğer bileniniz varsa bilgilendirirse sevinirim çünkü GTA V daha ps4'e duyurulmadı. GtA hastası olduğum için ps3'de almayıp ps4 alacağım ondan soruyorum. Teşekkür ederim.

Sony'den resmi bir açıklama yok bu konu ile ilgili. Ancak Gaikai Bulut Sistemi ile geriye dönük PS1, PS2 ve PS3 oyunlarının oynatılabileceği söyleniyor. Böyle bir durum gerçekleşse bile kutulu PS3 oyunlarını değil, sadece PS4'e port edilen belli başlı oyunları bulut servisi üzerinden oynayabilirsiniz.

Ayrıca GTA V'in PC, Xbox One ve PS4 sürümlerinin resmi duyuruları yapılmasa da, bu platformlara çıkacağı kesin gözüyle bakılıyor.

İşlemci mimarileri farklı olduğundan Ps3 oyunları Ps4'te çalışmayacak diye okumuştum bir yerde sanırım. Ama kesin bilgiyi daha bilgili arkadaşlar verecektir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı