PS4 ve PS4 Pro desteği aynı anda mı bitecek?

Yuny

Hectopat
Makaleler
2
Ben yurtdışından konsol getireceğim. PS4 Pro'ya bütçem var ama oyunlarda grafik karşılaştırmasına baktığım zaman çoğu oyunda pek bir fark yok PS4 ile arasında. 4K bir monitörüm yok uzun bir süre de olmaz. Benim sorum PS4 Pro'nun donanımı daha iyi olduğu için oyun desteği PS4'den sonra mı kesilir? Hangisini almak şu anda mantıklı olur?
Mesela Marvel's spider Man'de bir fark göremedim. Video.

Ben yurtdışından konsol getireceğim. PS4 Pro'ya bütçem var ama oyunlarda grafik karşılaştırmasına baktığım zaman çoğu oyunda pek bir fark yok PS4 ile arasında. 4K bir monitörüm yok uzun bir süre de olmaz. Benim sorum PS4 Pro'nun donanımı daha iyi olduğu için oyun desteği PS4'den sonra mı kesilir? Hangisini almak şu anda mantıklı olur?
Mesela Marvel's spider Man'de bir fark göremedim. Video.
Oyun destek süreleri aynı olacaktır.

Bu arada PS4 modeli oyunları 1080P 30FPS oynatır. Pro modeli ise 1080P 60FPS ya da 4K 30FPS oynatır. En temel fark bu.

Bu çözünürlük ve FPS olayı oyundan oyuna değişse de genel olarak böyle.

PS4 Pro almak daha iyi olur. Tabii uygun fiyata ise. Bazı oyunlara 60 FPS desteği veriyor ve 30 FPS olanları donanım sayesinde daha stabil oynamanızı sağlar. 4K olup, olmamasının bir önemi yok ekranın. Zaten çakma 4K. :) Benim görüşüm PS5'i beklemeniz yönünde. İlla alacaksanız PS4 Pro derim.

PS4 Pro almak daha iyi olur. Tabii uygun fiyata ise. Bazı oyunlara 60 FPS desteği veriyor ve 30 FPS olanları donanım sayesinde daha stabil oynamanızı sağlar. 4K olup, olmamasının bir önemi yok ekranın. Zaten çakma 4K. :) Benim görüşüm PS5'i beklemeniz yönünde. İlla alacaksanız PS4 Pro derim.
PS4'ü alınca 3-4 sene kullandıktan sonra satıp PS5'e geçerim diye düşünüyordum. PS4 nesli oyunlarını kaçırdım ve oynayacağım bir sürü oyun var. PS5'i beklemem daha mı yararlı olacaktır. PS5'i beklesem bile 500 euro dan çıksa şu anki kurla 3800TL bir konsola bu kadar veremem.
Bir şey daha ekliyeyim sadece fark 60FPS midir?

PS4'ü alınca 3-4 sene kullandıktan sonra satıp PS5'e geçerim diye düşünüyordum. PS4 nesli oyunlarını kaçırdım ve oynayacağım bir sürü oyun var. PS5'i beklemem daha mı yararlı olacaktır? PS5'i beklesem bile 500 euro dan çıksa şu anki kurla 3800TL bir konsola bu kadar veremem.
Bir şey daha ekliyeyim sadece fark 60FPS midir?
Mantıklı düşünmüşsünüz. PS5'i çıktığı gibi almak yanlış olabilir ama PS4 fiyatlarının düşmesini sağlayabilir. O yüzden bekleyin demiştim. Pro'nun fiyatı size uygun geliyorsa alabilirsiniz. Farkın 60 FPS olmasının yanı sıra, normal PS4 Slim ve Fat kasalar stabil 30 FPS veremeyebiliyor. PS4 Pro'nun donanımı daha güçlü olduğundan dolayı stabil bir şekilde 30 FPS verme durumu var. Hem ömrü daha uzun vadeli olur. PS4 Slim veya Fat kasa artık donanım olarak yeterli değiller. Bayağıdır can çekişiyorlar.
Ben de sadece exclusive oyunlar için PS4 Slim kullanıyorum. Sony exclusive oyunları optimize olduğu için sorunsuz bir şekilde oynanabiliyorlar fakat gelecek olan Last of Us 2 veya Ghost of Tsushima'da ne olur bilemem.

@Yuny bey, desteğin kesilmesi durumunu bilmiyorum ancak internetteki videolara bakıp ikisinin grafikleri arasında pek fark yok demek doğru olmaz zira bunu anlamak için iyi bir ekran ile yan yana koymanız gerekmektedir. Şuna katılırım ama, esasen hiç kimse bu dediğimi yapmayacağı için aradaki farkı farketmeyebilirsiniz zaten belli bir yerden sonra grafiklere takılmıyorsunuz oyuna odaklanıyorsunuz.

Yurt dışından hangi fiyata getireceğinizi özel değilse söyleyebilir misiniz?

PS5 çıkınca 4 almak yerine PS5 Pro gibi ara nesili bekleyip PS5 de alınabilir. Ara nesil çıkar mı bilmiyorum ama herhalde çıkar. Bir de ilk seriler biraz sıkıntılı oluyor. Eski bir platforma yatırım yapmak da pek mantıklı görünmüyor gibi.

PS4 Pro almak daha iyi olur. Tabii uygun fiyata ise. Bazı oyunlara 60 FPS desteği veriyor ve 30 FPS olanları donanım sayesinde daha stabil oynamanızı sağlar. 4K olup, olmamasının bir önemi yok ekranın. Zaten çakma 4K. :) benim görüşüm PS5'i beklemeniz yönünde. İlla alacaksanız PS4 Pro derim.

Ben Pro alıp battlefiled 4 oynamayı düşünüyorum lakin PS4 ve PS4 Pro serverleri farklımı, arkadaşımda normal PS4 Slim var da? Aynı servere girebilir miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı