PS4 vs Gaming laptop

Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu yaz ya PS4 / Gaming laptop ya da PS4 ve sıradan bir laptop almak istiyorum ancak PS4 hakkında ön yargılarım var ve biraz bilgi almak istiyorum. Mesela PS4'ün bugünden itibaren oyun oynatabilecek ömrü nedir? 10K-12K civarındaki laptopların oyun oynatabilecek ömrü nedir? PS4 fiyat açısından laptoplara göre avantajlı duruyor ancak bu kadar ucuz olmasının altında kalan ömrünün olduğunu düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar, bu yaz ya PS4 / Gaming laptop ya da PS4 ve sıradan bir laptop almak istiyorum ancak PS4 hakkında ön yargılarım var ve biraz bilgi almak istiyorum. Mesela PS4'ün bugünden itibaren oyun oynatabilecek ömrü nedir? 10K-12K civarındaki laptopların oyun oynatabilecek ömrü nedir? PS4 fiyat açısından laptoplara göre avantajlı duruyor ancak bu kadar ucuz olmasının altında kalan ömrünün olduğunu düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum.

Ben hem laptop hem PS 4 kullanıcısıyıö bemden daha iyi seçenek bulacağını düşünmüyorum.

PS4 artıları.
+ Düzenli temizletirsen 1 gram ses gelmez ve ısınmaz benim Slim kasam Last of Us part 2 de gece 1 de oynarken kulağa duyulmayacak bir ses veriyor
+ Laptopta olan çoğu oyun PS 4'te var örnek Rainbow'un yeni oyunı.
+ Büyük ekranda oynama yatarak oynama.
+ Bana göre PS 4 kolu ile oynamak daha rahat.
+ Kırdırıp bedavaya yeni oyunları oynayabilirsin 9.00 da miles morales bile var.
+ Akılsız olan TVni akıllı TV'ye dönüştürebilir kısmen akıllı TV gibi PS 4'te de youtune Netflix var
- Ler.
- Oyunları çok pahalı kendisi ucuz ama aksesuarları pahalı bir ürün ben bir kol alacağım 2. el orijinali 400 bir oyun paraları uçmuş
- Taşınabilir değil.
Ortalama bir PS ın güzel bakıp 1.5 yılda bir temizletirsen senş çok rahat 6 yıl kadar götürür benim PS 3 hiç bakmama rağmen 4 yıl götürdü sonra satıp PS 4 aldım.

Laptop +lar
+ Bir dünya ücretsiz oyun var.
+Ödev film dizi gibi. İşlerini halleder
+Daha fazla Online oyun var onlşne oyun oynamakta daha rahat Valorant CS gibi.
+Taşınabilir

- Ler.
- Çok ısınır ses yapar.
- Ben klavye mouse ile oynamayı sevmiyorum bu bana göre eksi sana göre artı olabilir
-Laptopta pahalıya patlayabilir klavyesi fareyi mouse pad i kulaklığı vs

Kısacası Online oyun oynarım arkadaşlarımla diyorsan Valorant CS gibi oyuncu laptop al

Hikayeli oyun oynarım The Last of Us part 2 gibi RDR 2 gibi PS 4 al benim tercihim PS 4 iyi bakarsan her yıl temizletirsen bir oyuncu laptopu seni gene 5 6 yıl götürebilir.
Eğer ana amacın oyunsa Series X çek derim. Uzun yıllar seni yüksek performans ile götürür. Oyunlarını da kaliteli grafiklerle oynarsın. Game Pass sistemi de büyüyor zaten. Laptop da lazım dersen Series S + laptop öneririm.

Hocam adam PS 4 demiş Max 5 6 bin 13 BİM TL'lik makşneyi öneriyorsunuz adama.

Ben hem laptop hem PS 4 kullanıcısıyıö bemden daha iyi seçenek bulacağını düşünmüyorum.

PS4 artıları.
+ Düzenli temizletirsen 1 gram ses gelmez ve ısınmaz benim Slim kasam Last of Us part 2 de gece 1 de oynarken kulağa duyulmayacak bir ses veriyor
+ Laptopta olan çoğu oyun PS 4'te var örnek Rainbow'un yeni oyunı.
+ Büyük ekranda oynama yatarak oynama.
+ Bana göre PS 4 kolu ile oynamak daha rahat.
+ Kırdırıp bedavaya yeni oyunları oynayabilirsin 9.00 da miles morales bile var.
+ Akılsız olan TVni akıllı TV'ye dönüştürebilir kısmen akıllı TV gibi PS 4'te de youtune Netflix var
- Ler.
- Oyunları çok pahalı kendisi ucuz ama aksesuarları pahalı bir ürün ben bir kol alacağım 2. el orijinali 400 bir oyun paraları uçmuş
- Taşınabilir değil.
Ortalama bir PS ın güzel bakıp 1.5 yılda bir temizletirsen senş çok rahat 6 yıl kadar götürür benim PS 3 hiç bakmama rağmen 4 yıl götürdü sonra satıp PS 4 aldım.

Laptop +lar
+ Bir dünya ücretsiz oyun var.
+Ödev film dizi gibi. İşlerini halleder
+Daha fazla Online oyun var onlşne oyun oynamakta daha rahat Valorant CS gibi.
+Taşınabilir

- Ler.
- Çok ısınır ses yapar.
- Ben klavye mouse ile oynamayı sevmiyorum bu bana göre eksi sana göre artı olabilir
-Laptopta pahalıya patlayabilir klavyesi fareyi mouse pad i kulaklığı vs

Kısacası Online oyun oynarım arkadaşlarımla diyorsan Valorant CS gibi oyuncu laptop al

Hikayeli oyun oynarım The Last of Us part 2 gibi RDR 2 gibi PS 4 al benim tercihim PS 4 iyi bakarsan her yıl temizletirsen bir oyuncu laptopu seni gene 5 6 yıl götürebilir.

Hocam adam PS 4 demiş Max 5 6 bin 13 BİM TL'lik makşneyi öneriyorsunuz adama.

10-12K civarında bütçeden bahsediyor arkadaş mesajı tam okumadınız sanırım.

@Silinen üye Monster laptop konusunda şikayetçi olduğunuz bir şey var mı? Ve de kaç yıllık bir bilgisayar?

İmzanızdaki kasanın şu anki TL karşılığı nedir?

Laptopu alalı 1.5 ay oluyor ancak ilk aldığımda 1 tane ölü piksel sorunuyla karşılaşmıştım.(şansızlık beni buluyor) bugün ise şarjı ömrünün çok çabuk kaybolabilecegini ögrendim. %100 şarj olduktan sonra elektrikten devam etmesi lazım ama bazen oluyor ki bataryadan güç emiyor. Anlam veremedim. Şunu söyleyim müşteri hizmetleri gerçekten iyi hem benim ilk laptop deneyimim bu arada.

Ben olsam PC alırdım ama siz bilirsiniz.

Bunu söylemek kolay ama masaüstü benim beklentilerimi karşılamıyor. Ben sürekli hareket halindeyim ve sürekli yanımda olması gerekiyor PS4 hadi sabit olsun ama laptop genel günlük işler için çoğu zaman yanımda olmalı.

PS4 Slim kullanıyorum. Avantajlarını ve dezavantajlarını yazayım.

Avantajları:
1)PS özel oyunlari gerçekten çok kaliteli. Özellikle Spider-Man. Muazzam bir oyun. PS özel oyunlari ilginizi cekiyorsa alın derim.

2)PS5'in çıkmasına rağmen bile şu an bile PS4'e oyun çıkıyor. Bir süre kadar da desteği kesilmez. Zaten tonca oyun var PS Store'de.

3)PC de sistem değistirmeniz lazımken PS4'e öyle bir sorun yok. Her oyunu yağ gibi açar. Exc. Oyunlarda 60 FPS desteği var. Oyundan oyuna göre değişiyor optimizasyon. Fakat yüksek grafik ve FPS sabit olsun diyosanız PS4 doğru seçim olucaktır.

4)çoğu Online FPS oyununda klavye ve mouse desteği var. Örnek olarak Battlefield 1 örnek verebiliriz. Fakat benim kanımca kontrolcü ile daha keyifli oluyor. Konsol titreşimi falan.

Dezavantajları:

1)Online oyun oynamak için PS Plus üyesi olmak zorundasınız. Her ay 3 bedava oyun veriyor ve oyunlarda extra indirim veriyor. İlk 14 gün bedava deneyimleyebilirsiniz. Fakat bu bedava verilen oyunlari PS Plus üyeliğiniz bitince oynayamıyorsunuz.

2)Game Pass varı bir sistemi yok. Yakın zamanda geleceği söyleniliyor ama.

Geri
Yukarı