PS4 vs PC

Keremsj

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar PC alirsam 1050 Ti ekran karti mecburi şu an ucuz olduğu için onu kullanacağım işlemci i310100F 10. nesil 16 GB RAM 500GB SSD anakart 800TL'lik bir anakart olacak kasa vb benzeri monitör hariç her şey 5700 TL yapiyor ancak PS4 Slim 500GB alirsam 3700 oyun kolu ve oyunlar alinca 4700 TL civarı para yapıyor yani PC alirsam uzun yillar götürür mü GTA 5 gibi oyunlar Zula CS:GO PUBG oynayacağım PC de hangisi alınır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ona kendin karar vereceksin işte. Ben klavye ve fare ile oynamayı sevdiğimden PC derdim. Bilgisayarda daha fazla oyun oynarsın, daha ucuza satın alırsın. Ders çalışırsın, sunum için slayt hazırlarsın. Daha geniş bir kullanım alanı olur yani.

Online oyun oynamayı seviyorsan PC ama hikayeli seviyorsan PS4 al.

1050 Ti ekran karti iş görür mü ve internetten tek tek toplamayı önerir misin?
Ona kendin karar vereceksin işte. Ben klavye ve fare ile oynamayı sevdiğimden PC derdim. Bilgisayarda daha fazla oyun oynarsın, daha ucuza satın alırsın. Ders çalışırsın, sunum için slayt hazırlarsın. Daha geniş bir kullanım alanı olur yani.

Bir de dediğin gibi klavye mouse gibisi yok bence PS4 bir zamandan sonra bıkıyormuş zaten artik 5500 monitör haric toplayacağız.

5700 TL bütçen olduğu için biraz üstüne koyup dijital PS5 al, uzun yıllar kullan diyeceğim fakat görünüşe göre bütçen oyunlarını almaya müsait değil gibi. Almayı düşündüğün bilgisayarın ömrü PS4 Slim'den daha fazla olur. Ama ekran kartından dolayı o kadar da uzun yıllar götürmez. PS4 Slim 8 yaşında, artık can çekişen bir donanıma sahip. Sony'nin kendi yaptığı oyunlar hariç diğer firmaların oyunların da sıkıntılar çıkaracaktır. En kötü PS4 Pro tercih edilmeli.

5700 TL bütçen olduğu için biraz üstüne koyup dijital PS5 al, uzun yıllar kullan diyeceğim fakat görünüşe göre bütçen oyunlarını almaya müsait değil gibi. Almayı düşündüğün bilgisayarın ömrü PS4 Slim'den daha fazla olur. Ama ekran kartından dolayı o kadar da uzun yıllar götürmez. PS4 Slim artık 8 yıllık, can çekişen bir donanım. Sony'nin kendi yaptığı oyunlar hariç diğer firmaların oyunların da sıkıntılar çıkaracaktır. En kötü PS4 Pro tercih edilmeli.

Ekran karti kara borsada stok yok pahali o yüzden yaza doğru alacağım RTX570 alirim ucuzlarsa şu an 4, 5bin TL bandında satılıyor maalesef PS5 dijital ise neredeyse 1000TL de oyunlara gider onun yerine daha iyi PC toplarım.

Ps4’ten hevesini alınca sıkılır bırakırsın, belki yanına arkadaşını ya da kardeşini alıp oynarsan bir anlamı olur. Sadece oyun değil internet, dizi gibi özellikleri de var pc’deki gibi. Ama tek başınaysan pc öneririm.

PS4'ten hevesini alınca sıkılır bırakırsın, belki yanına arkadaşını ya da kardeşini alıp oynarsan bir anlamı olur. Sadece oyun değil internet, dizi gibi özellikleri de var PC'deki gibi. Ama tek başınaysan PC öneririm.

Kardeşim var oynayacak ama PC seviyorum 10 yıldır PC oynuyorum 2 yıl önce PC bozuldu 10 yıllıktı Casper ama PS4 de sever miyim bilmiyorum PS4 alirsam 4700 her şeyle dahil PC alirsam 5500 yapiyor monitör hariç hangisini alsam bilemedim.

Oyunlara aylık 200-250 TL verebilecekseniz PS Digital Edition öneririm. Güzel indirimler oluyor. Veremem diyorsanız PC almanız daha mantıklı. Fakat stok sorunu olduğu için güzel bir PC de bulamayabilirsiniz.

Geri
Yukarı