PS4 vs PS5

Herkese selam, hayatım da ilk defa bir konsollara yeltendim.
Beni tetikleyen şeylerden God of War: Ragnarok vb. konsol hevesimi tetikledi.

Bütçem çok geniş değil. Malum Turko ne yapsın. Yazın çalış dur, öğrenciyim de. Öyle böyle Konsol alma planım var. Baktım fiyatlara PS5 en ucuz 14-15 bin TL, PS4 nereden baksan 500GB, tek kol 6-8 bin TL arası.

Yani 2 konsol arasında bu kadar fiyat var, oynayacağım oyunlar, (NOT: Daha önce konsollarla ilgilenmediğim için mesela, God of War: Ragnarök'un PS5 zamanında çıktığını biliyorum fakat, PS4 desteği var mı bilmiyorum mesela.) God of War ve Ragnarok, Spider-Man oyunları, InFamous: Second Son vb.

Yani sizce ne yapmalıyım? Konsolu kendi 1080p, 24", 144Hz monitörümde kullanacağım. Sizce bana PS4 yeter mi? Ya da ikisi arasında çok fark var PS5 almalısın mı diyorsunuz?

(Bütçem henüz belli değil, biriktirip oradan buradan aldığım kadar diyelim, burada almak istediğim bilgi arada ne kadar fark hissederim, ne yaparım?)
Ben sizin yerinizde olsam, bütçeyi biraz daha arttırıp ikinci el dijital PS5 alırdım. Bildiğim kadarıyla 11k’ya falan bulunabiliyorlar.
 
Ps5 le 4 pro arasında çok fark yok. 4 pro alıp, 5 pro çıkınca yada 6 çıkınca model yükseltmek daha mantıklı. Temiz 4 pro 7 8k, 5 15k. O kadar fark neden var emin değilim. Fan sesiyse fan sesi 5 de de var. Hdr ise 4 proda da var.
 
Bence 4 pro alınacak bir cihaz değil. Gereksiz geliyor bana, ikisinde de çoğu oyunu 30 FPS oynuyorsun zaten, 60 FPS desteği olan oyunların 5-10’dan fazla olduğunu sanmıyorum. Eğer 4K isteniyorsa alınabilir de, onun dışında düz PS4 Slim almak gayet mantıklı bence.
 
Geri
Yukarı