PS4 vs PS5

Kezib

Hectopat
Herkese selam, hayatım da ilk defa bir konsollara yeltendim.
Beni tetikleyen şeylerden God of War: Ragnarok vb. konsol hevesimi tetikledi.

Bütçem çok geniş değil. Malum Turko ne yapsın. Yazın çalış dur, öğrenciyim de. Öyle böyle Konsol alma planım var. Baktım fiyatlara PS5 en ucuz 14-15 bin TL, PS4 nereden baksan 500GB, tek kol 6-8 bin TL arası.

Yani 2 konsol arasında bu kadar fiyat var, oynayacağım oyunlar, (NOT: Daha önce konsollarla ilgilenmediğim için mesela, God of War: Ragnarök'un PS5 zamanında çıktığını biliyorum fakat, PS4 desteği var mı bilmiyorum mesela.) God of War ve Ragnarok, Spider-Man oyunları, InFamous: Second Son vb.

Yani sizce ne yapmalıyım? Konsolu kendi 1080p, 24", 144Hz monitörümde kullanacağım. Sizce bana PS4 yeter mi? Ya da ikisi arasında çok fark var PS5 almalısın mı diyorsunuz?

(Bütçem henüz belli değil, biriktirip oradan buradan aldığım kadar diyelim, burada almak istediğim bilgi arada ne kadar fark hissederim, ne yaparım?)

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el PS4 Pro alsan daha iyi olur. PS5 için pek bir şey çıkarmadılar. Monitörün de yeterli bence zorlamaya gerek yok.
Hocam 2.el Prolar abzürt fiyatlarda bence anadoluda veya doğuda yaşanıyorsa kesinlikle batuma gidip alınmalı 11binTL'ye geliyor. Hem gezmiş hemde PS5 sahibi olmuş olur. 2bin TL den fazlasıda cepte kalmış olur.

Bütçem çok geniş değil. Malum Turko ne yapsın. Yazın çalış dur, öğrenciyim de. Öyle böyle Konsol alma planım var. Baktım fiyatlara PS5 en ucuz 14-15 bin TL, PS4 nereden baksan 500GB, tek kol 6-8 bin TL arası.

Yani 2 konsol arasında bu kadar fiyat var, oynayacağım oyunlar, (NOT: Daha önce konsollarla ilgilenmediğim için mesela, God of War: Ragnarök'un PS5 zamanında çıktığını biliyorum fakat, PS4 desteği var mı bilmiyorum mesela.) God of War ve Ragnarok, Spider-Man oyunları, InFamous: Second Son vb.

Yani sizce ne yapmalıyım? Konsolu kendi 1080p, 24", 144Hz monitörümde kullanacağım. Sizce bana PS4 yeter mi? Ya da ikisi arasında çok fark var PS5 almalısın mı diyorsunuz?

(Bütçem henüz belli değil, biriktirip oradan buradan aldığım kadar diyelim, burada almak istediğim bilgi arada ne kadar fark hissederim, ne yaparım?)
Paran varsa Range Rover, paran yoksa Game Over. @Mr. DarkTech . PS5 tabii ki.

Alabiliyorsan kesinlikle ps5 al. Ssd olarak inanılmaz hız farkı var arada. Demon souls, Ratchet and clanck rift apart, returnal şu anda ps5’e özel olan oyunlar. Spiderman 2’de ps4’e gelmeyecek, sonbaharda çıkıyor o da. Ha bu arada Ragnarok ps4’de de var. 2023 ile beraber bazı büyük oyunlar ps4’e gelmemeye başladı. 2024 ile beraberde artık ps4’e AAA oyunlar çıkmaz. Fifa, pes vs. çıkar. Donanım farkını konuşmaya gerek yok sanırım. Ps4’de 30 fps ps5’te daha iyi grafiklerle 60-120 fps alacaksınız.

Artık PS4'e olan destek azalmaya başlıyor. Çoğu büyük bütçeli oyun PS4'e çıkış yapmamaya başlayacak. En büyük örneği Spider-Man 2. PS5 tavsiye ederim. Almayı düşünüyorsanız sorularınızı da alabilirim 1 yıldır kullanıyorum.

5 Tercih et 4'ün pabucu birkaç seneye dama atılacak.

Bütçem çok geniş değil. Malum turko ne yapsın. Yazın çalış dur, öğrenciyim de. Öyle böyle konsol alma planım var. Baktım fiyatlara PS5 en ucuz 14-15 bin TL, PS4 nereden baksan 500GB, tek kol 6-8 bin TL arası.

Yani 2 konsol arasında bu kadar fiyat var, oynayacağım oyunlar, (not: Daha önce konsollarla ilgilenmediğim için mesela, God of War: Ragnarök'un PS5 zamanında çıktığını biliyorum fakat, PS4 desteği var mı bilmiyorum mesela.) God of War ve ragnarok, Spider-Man oyunları, ınfamous: Second son vb.

Artık Pro modeli de olsa PS4 ömrü tükendi diyebiliriz. Birkaç yıla PS4 desteği kesilecek. Yani destek kesilene kadar PS5 için çıkan oyunlar PS4'e gelecek. Bende birkaç ay önce konsol taraflarına PlayStation özel oyunları sebebiyle yönelmiştim. PS4'e de oyun çıkıyor fakat sabit 30 FPS ile. Türkiye'de maalesef bu konulara durmadan bütçe ayıramayacağımız için ben üstüne koyun ve PS5 alın hem yüksek grafiklerde tadını çıkararak oynarsınız hem de birkaç yıla PS4 desteği kesildiğinde ve bir oyun çıktığında aklınız kalmaz.

Geri
Yukarı