PS4'den Xbox One S'e Geçmek

çay123456

Hectopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 2,5 yıldır PS4 kullanıyorum. XBOX, gerek kontrolcüsü, gerek GamePass özelliği sayesinde beni cezbetmedi değil, fakat yazın alacağım 1600TL ile ne yapmak istediğimden emin değilim maalesef ki.
Sorum şu, sizce hali hazırda PS4 kullanan biri XBOX almalı mı? Yoksa Switch konsolunu almak daha mı mantıklı? Yoksa hiç biri olmadan üzerine 100-200 daha koyulup PC mi toplanmalı?
Not: HALO Serisinden pek haz etmiyorum, konsollara özel gelen oyunlar umurumda değil, Zelda BOTW oynamak istiyorum ama switch bir hayli pahalı ve CS:GO gibi rekabetçi oyunları arada sırada oynuyorum ama şu anki dizüstü bilgisayarım bana bu konuda yetiyor. Tavsiye sizin....

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok uzun yıllardır Xbox kullanıcısıyım. Gerek korsan gerek orijinal , hepsini kullandım . İlk Xbox 360'dan beri kullanıyorum . Şimdi ise hayalim PC'mi satıp Xbox One X almak. Kesinlikle bir konsol alınacaksa o da benim için Xbox dur . Xbox One s'i tavsiye ederim.

Çok uzun yıllardır Xbox kullanıcısıyım. Gerek korsan gerek orijinal , hepsini kullandım . İlk Xbox 360'dan beri kullanıyorum . Şimdi ise hayalim PC'mi satıp Xbox One X almak. Kesinlikle bir konsol alınacaksa o da benim için Xbox dur . Xbox One s'i tavsiye ederim.
Hocam anlıyorum XBOX konsolunu seviyorsunuz ama neden? XBOX bana bunu anlatım XBOX'da olup PS4'de olmayan ne var?

Hocam anlıyorum XBOX konsolunu seviyorsunuz ama neden? XBOX bana bunu anlatım XBOX'da olup PS4'de olmayan ne var?
Yeni seri Xbox One S için konuşursak aslında dağlar kadar fark yok. Artık ''Gamepass'' üyelerine Microsoft tarafından yapılan her oyun gelecekmiş. Ps4'te bana göre çok kaliteli oyun yok. Ps4'te kullandım Xbox daha şık geliyor.

konsollara özel gelen oyunlar umurumda değil,
O zaman konsol kullanmanızın pek bir anlamı kalmıyor. Ben mesela PS 1'den beri kullanıyorum PS serisini gayette mutluyum. Hem o konsola 1600 TL vermektense git PC topla daha mantıklı. Tabi 1600 TL ne kadar iyi bir sistem toplarsın tartışılır ama bana kalırsa XBOX'a geçme derim. Zaten onda oynanan tüm oyunlar PC'de de oynanabiliyor. Onun için en iyisi para biriktirip PC almak. Ya da PS 5'i bekle bazıları 2018'in 2. yarısı çıkacak diyor ama hayırlısı.

Ps4'te bana göre çok kaliteli oyun yok.
Heralde bi LoU ya da GoW oynamadınız? Bunların kalitesine gelmeyi bırak bunların kalitesine yaklaşmayı başaran şu an oyun yok XBOX'ta.

O zaman konsol kullanmanızın pek bir anlamı kalmıyor. Ben mesela PS 1'den beri kullanıyorum PS serisini gayette mutluyum. Hem o konsola 1600 TL vermektense git PC topla daha mantıklı. Tabi 1600 TL ne kadar iyi bir sistem toplarsın tartışılır ama bana kalırsa XBOX'a geçme derim. Zaten onda oynanan tüm oyunlar PC'de de oynanabiliyor. Onun için en iyisi para biriktirip PC almak. Ya da PS 5'i bekle bazıları 2018'in 2. yarısı çıkacak diyor ama hayırlısı.

Heralde bi LoU ya da GoW oynamadınız? Bunların kalitesine gelmeyi bırak bunların kalitesine yaklaşmayı başaran şu an oyun yok XBOX'ta.
God Of War oyununu ölümüne severim. Orada demek istediğim ''PSN Plus'' üyelerine güzel oyun gelmiyor.
LoU kısaltmasını bilmiyorum ve ilk defa sizden duyuyorum. :D

Bu arada, düşüncenize katılmıyorum . Xbox'da çok güzel exclusive oyun ve oyun serileri var. Bilmemekle birlikte hiç Forza Motosport, Halo, Gears Of War veya Forza Horizon oynadınız mı ?

Last of Us hocam. Hani zombili böyle bu sene 2. oyunu çıkan mutlaka duymuşsunuzdur. Bilmem kaç tane yılın ödülü almıştı çıktığı sene.
Lütfen, ilk Ps4 oyunum.

Son düzenleme:
PC'de de oynanabilen oyunun neresi exclusive bana bunu açıklar mısınız? Exclusive demek sadece tek bir şeye özel çıkarılan oyun demek.
Evet, aslında haklısınız. Fakat bu oyun serileri ilk çıktığında ''Exclusive'' segmentindeydi. Microsoft'un açgözlülüğü olmasaydı böyle olmazdı.

Kendi düşüncemi kendime saklıcak olsaydım bu forumun anlamı kalmazdı.
Pardon, aslında anlatmak istediğim tam o değildi . Özür dilerim!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı