PS5 1080p'de çok mu kötü gözükür?

CrozerTY

Decapat
Daha fazla  
Şu an 4K monitör alabileceğim bütçem yok. 1080p 144Hz 1ms monitörüm var. Sizce görüntü kötü mü gözükür? Kaç yıl götürür bu ikili oyun anlamında?

Son düzenleyen: Moderatör:
PlayStation 3 bile hala kullanılıyor ortalama-üst seviye bir oyun keyfi için 4 sene, idare eder bir seviyede 6-7 sene götürür bence 😀

İyi renk veren bir monitörünüz varsa neden kötü güzüksün ki? 4K alsanız hem daha düşük ömürlü olur hem de FPS değeri düşeceği için akışkanlık azalacaktır.
Asus VG24VQ var. Sıfır şekilde köşede duruyor. Arkadaşlarım 4k oynamayacaksan boşuna alma dediler, o yüzden sordum.

Asus VG24VQ var. Sıfır şekilde köşede duruyor. Arkadaşlarım 4k oynamayacaksan boşuna alma dediler, o yüzden sordum.

Arkadaşların saçmalamış. Konsolun 4K desteklemesi bir artıdır, eksi değil ama illa 4K'da oynayacaksın diye bir şey yok. Yüksek FPS alırsın hem. Benim 4K televizyonum olsa bile 1080p, en fazla 2K'da oynardım herhalde. Alışkanlık işte, ne yapacaksın? :D

Ben 1080P TV'de kullanıyorum gayet güzel gözüküyor her şey çözünürlük değil. FPS anlamında bir şey bekleme artı olarak :) 4KDE neyse 1080'de de o.

Monitörün rekabetçi oyunlar için iyi duruyor zaten.

Ayrıca artık yeni nesil oyunlarda grafik modları sunuluyor eğer hikayeli oynuyorsan diye diyorum.
Mesela Spider-Man Miles Morales grafik modları nasıl?
1-Kalite Modu: 4K 30FPS+IŞIN İZLEME
2-Performans Modu: 4K 60FPS IŞIN İZLEME KAPALI
3- PERFORMANS RT: 1080-1440p + 60FPS+IŞIN İZLEME
Mesela görüldüğü gibi bizim gibi 1080P kullanıcıları için de ekran modu var dert etme yani :)
Şahsen ışın izleme teknolojisini çok seviyorum ama 30FPS üzüyor 4K ekranda. Spider-Man 30 gitmez yani. 4K ekranım olsa performans modunu veya yine performans RT modunu seçerdim.

Bu arada rekabetçi oyunlarda (Cold War vs ) zaten 120 FPS'de 4K alamıyoruz. 1080P-1800P aralığında oyunun durumuna göre değişen bir çözünürlük skalamız var. Rekabetçi oyunlara uygun monitörün var muhtemelen 120FPS'de oynamak istersin ondan diyorum. Bir şey kaybetmiyorsun yani :)

Kötü gözükmesi için bence hiçbir sebep yok, monitör iyi ise zaten sorun olmaz :)

O zaman teknik olarak PC'de 1080P de çöp, az çok aynı kapıya çıkıyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı