Çözüldü PS5 4K çözünürlük için yeterli midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

resitali

Decapat
Yeni nesil konsollar 4K oyunculuk için yeterli midir? PS5 almayı düşünüyorum ve yanına 4K monitörün yakışacağını düşündüm. Bu konsol bir sonraki nesil oyunlar çıkana kadar oyunları 4K 30 FPS oynatacak güçte midir? İyi forumlar.

Çözüm
4K 30 FPS için yeter, 60 FPS biraz sıkar, 120 FPS... 120 FPS'yi sadece 120 FPS olsun diye yapılmış oyunlarda görürsün.
Sanmam ama zaman ilerledikçe bazı oyunlar gerçek 4K olmayabilir. 1440p'den 2160p'ye "scale" şeklinde olabilir. PS4'de bazı oyunlar 1080p bile değildi, 900p'den bu şekilde 1080'e scaling yapılıyordu 🙂
1080P monitörde 720P oynamak gibi olmadığı sürece benim açımdan sıkıntı yok, teşekkürler. :D

500 Euro bir makineden bahsediyoruz hocam. Şu anda RTX 3070'ler bile 550-600 Euro civarında geziyor. Fiyatına göre şahane vaatleri var.
Kesinlikle, 500 birime alınabilen o cihazların böyle performanslı cihazlar olması gerçekten muazzam bir şey. Tabii genel olarak konuşuyorum, Türkiye ekonomisine göre konuşunca pek öyle olmuyor.

Kesinlikle, 500 birime alınabilen o cihazların böyle performanslı cihazlar olması gerçekten muazzam bir şey. Tabii genel olarak konuşuyorum, Türkiye ekonomisine göre konuşunca pek öyle olmuyor.
Biz 1100 Euro'dan fazla ödüyoruz😂 Sevgilini alıp Bulgaristan'a gitsen, birkaç gün tatil yapıp, gezip PS5 alıp gelsen yine Türkiye'de almaktan ucuz oluyor.

4K 30 FPS için yeter, 60 FPS biraz sıkar, 120 FPS... 120 FPS'yi sadece 120 FPS olsun diye yapılmış oyunlarda görürsün.
Konsol çıkmadan, sunulan bilgilerle alakası olmadan verilmiş güzel bir bilgi 👍🏽 Reddit’teki insider’ların bu kadar bilgisi yok bu konsollar hakkında.. Ülkemin teknoloji takipçilerine hayranım.

Konsol çıkmadan, sunulan bilgilerle alakası olmadan verilmiş güzel bir bilgi 👍🏽 Reddit’teki insider’ların bu kadar bilgisi yok bu konsollar hakkında.. Ülkemin teknoloji takipçilerine hayranım.
Biraz mantık kullanmak gerekli o kadar. 500 Euro bir makineden söz ediyoruz. Makine her şeyini çıkartıp vursa maksimum 10 Tflops güç veriyor ki bu da anlık olarak. Genel olarak 9 Tflops performansı var. 2070 SUPER'in de gücü 9 Tflops. Sen 2070 SUPER'le 4K ultra RT 60 FPS alabiliyor musun her oyunda? Hadi yazılımla, optimizasyonla biraz daha iyimser yaklaşırsak yine en azından oyunların yarsını 30 FPS oynayacaksın.

O insider'lar zamanında PS4'e de aynısını dedi. 1080p 60 FPS oynayacaksınız dedi. Konsol çıktı ve ne oldu? 1080p 60'ı bırak bazı oyunlar 900p'den scale edildi 1080'e. Olay yine başta söylediğime çıkıyor: 500 Euro bir makine sadece. 500 Euro'ya M.2 SSD, 8 çekirdek CPU, RT çekirdekleri bulunan bir GPU, GDDR6 16 GB bellek makine satıyor sana adamlar. Bu arada evet, PS5'in RAM'leri GDDR6, DDR4 değil. Diğer tarafta da sadece RTX 2070 SUPER'i 500 Euro'ya satıyorlar zaten, ne bekliyorsun sen?

4K ultra RT 60 FPS veren GPU'lar, sadece GPU'lar konsol fiyatından pahalı.

Geri
Yukarı