PS5 coil whine neden olur?

Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar PS5 kullanıcısıyım, cihazdan da son derece memnunum ama cihazın dibine girip kulağımı dayadığımda orada cızırtımsı gibi bir ses olduğunu fark ediyorum ilk aldığımdan beri. Sanki kullandıkça azalıyor ama ileride bir sorun oluşturmaz umarım değil mi?
İnternette yaptığım araştırmaya göre neredeyse %95 tüm PS5'lerde görülmüş.
Ne gıcıkça bu ya. Bobin sesiymiş ve bu ekran kartlarında falan da olan durummuş.
Ne diyorsunuz bu konuda?
İleride bir aksamı bozar mı bu ses çünkü fan sanki bir yere çatıyor gibi oluyor.

Ya zaten gerek oyunlar olsun gerek dinlenme olsun fan sesi yapmıyor ama kulağımı dayadığımda fark ediyorum işte.
Çok şükür internettekiler gibi değil benimki. Kimisi ne öyle ya insanlar bir video çekmişler onların cihaz gümbür gümbür sanki bir şeyi kesecek gibi çalışıyor.
O zaman bende bir problem yok şu anlık :)

Niye cihazınızın dibine girip kulağınızı dayıyorsunuz? Sorunlarınız mı var?

Çünkü bu yeni nesil vaat ettiği hiçbir fan sesi vs olmayacak kadar iddialı bir şekilde üretilip tanıtılması üzerine kendimce test ettim. Teknolojiye ilgiliyim bu yüzden bunu ruhsal açıdan bir sorun olarak algılamamak gerekir bence. Bunu yazanda bir sorun olabilir mi? Veya internette biraz araştırma yapsa oraya her b. Oku yazıyoruz milletçe. Yazsa ki ya bak bu adam coil whine falan demiş ne bu manyak mı bu herif gitmiş bir de bu konuyu açmış diye bana saçma gelse ben yazardım şahsen.

Çünkü bu yeni nesil vaat ettiği hiçbir fan sesi vs olmayacak kadar iddialı bir şekilde üretilip tanıtılması üzerine kendimce test ettim. Teknolojiye ilgiliyim bu yüzden bunu ruhsal açıdan bir sorun olarak algılamamak gerekir bence. Bunu yazanda bir sorun olabilir mi? Veya internette biraz araştırma yapsa oraya her b. Oku yazıyoruz milletçe. Yazsa ki ya bak bu adam coil whine falan demiş ne bu manyak mı bu herif gitmiş bir de bu konuyu açmış diye bana saçma gelse ben yazardım şahsen.

Onlarca bobin, kablo, fan ve daha bilmediğim bir sürü parça olan elektronik bir cihazdan sizce herhangi bir ses gelmeme ihtimali var mı? Özellikle kulağınızı dayadığınızda..

Bu arada evet coil whine var. Kendi cihazımda da var ama dayamadığım için duymuyorum.

Onlarca bobin, kablo, fan ve daha bilmediğim bir sürü parça olan elektronik bir cihazdan sizce herhangi bir ses gelmeme ihtimali var mı? Özellikle kulağınızı dayadığınızda..

Bu arada evet coil whine var. Kendi cihazımda da var ama dayamadığım için duymuyorum.
Hocam tabii ki ses gelecek her makine çalışırken ısınır ve bunu soğutan fan dönerek onu soğutur. Fan sesi az da olsa kulağını dayadığında duyar insan makine çalışıyordur çünkü normaldir.
Anormal olan ise bu fanla birlikle bobin sesi oluşması.
Benim araştırmama göre dediğim gibi üstte de. PS5'lerin %95'i bu coil whine ile geliyor yapacak bir şey yokmuş.
Ancak rakibi Series X'te bildiğim kadarıyla böyle bir durum yok. Olsa bile çok azdır o da şanssızlık yani ekran kartlarında da oluyormuş.
İnşallah kullandıkça azalır ama azalacağa benzemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı