PS5 coil whine neden olur?

Size bir sorum olacaktı, konudan sapma gibi oluyor fakat kısa bir soru. Siz Star Wars Jedi: Fallen Order oyununu aldınız mı acaba? Ona göre bir şey soracağım.
Yani kütüphanemde var ama hiç oynayamadım çünkü EA aboneliğim bitti bende devam ettirmemiştim mayısta yıllık yaparım diye.
Belki yardımcı olurum sorun yine de hocam.

Yani kütüphanemde var ama hiç oynayamadım çünkü EA aboneliğim bitti bende devam ettirmemiştim mayısta yıllık yaparım diye.
Belki yardımcı olurum sorun yine de hocam.
Bende oyun ara ara böyle anlık takılıyor, FPS düşüşü yaşıyorum. Bu normal midir bu oyun için diye soracaktım. İnternete baktığımda bunun için Optimizasyon güncellemesi bile yayınlanmış her iki konsol için de. Yaşayan belki başka birisi de vardır diye.

Bende oyun ara ara böyle anlık takılıyor, FPS düşüşü yaşıyorum. Bu normal midir bu oyun için diye soracaktım. İnternete baktığımda bunun için Optimizasyon güncellemesi bile yayınlanmış her iki konsol için de. Yaşayan belki başka birisi de vardır diye.

Sizde de mi PS5 var?
Ya bende dün Detroit de takılma yaşadım. Dinlenme modunda oyun açık bir şekilde bekliyordu. Dinlenme modundan çıkardım bir baktım bayağı bayağı kasıyor. Sonra oyunu kapatıp açtım düzeldi.

Sizde de mi PS5 var?
Ya bende dün Detroit de takılma yaşadım. Dinlenme modunda oyun açık bir şekilde bekliyordu. Dinlenme modundan çıkardım bir baktım bayağı bayağı kasıyor. Sonra oyunu kapatıp açtım düzeldi.
Evet bende sahibim PS5'e. Zaten yukarıda Coil Whine olduğunu düşündüğümü de söylemiştim ama farketmemişsiniz sanırım :D. Gerçekten moralim bozuldu, 1. Coil Whine, 2.Takılmalar. Birkaç günden beri pek bir şey yok sanırım düzeldi, anlamadım bende. Muhtemelen sizde de olduğuna göre oyunlar yeni nesil konsollarda optimizasyon problemi çekiyor. Başka hangi oyunları oynadınız? Ya da şöyle sorayım başka oyunlarda da böyle kasma yaptı mı, yapıyor mu?

Evet bende sahibim PS5'e. Zaten yukarıda Coil Whine olduğunu düşündüğümü de söylemiştim ama fark etmemişsiniz sanırım :D. Gerçekten moralim bozuldu, 1. Coil Whine, 2.Takılmalar. Birkaç günden beri pek bir şey yok sanırım düzeldi, anlamadım bende. Muhtemelen sizde de olduğuna göre oyunlar yeni nesil konsollarda optimizasyon problemi çekiyor. Başka hangi oyunları oynadınız? Ya da şöyle sorayım başka oyunlarda da böyle kasma yaptı mı, yapıyor mu?

30 tane kadar farklı oyun oynadım 2 kere Days Gone'da oyundan attı bir kere de Detroit'de takıldı.
Oyundan atma olayı güncellemeden sonra kesildi ama şu takılma bir gözüme batmadı değil.
En ağır Miles oynadım mesela onda bile hiç takılmadı kasmadı. Ki zaten kasmamalı bunun için makineyı övemem daha bunlar çıkış oyunu. Dinlenme modunda bir haltlar yiyor ama bilemedim. Bir de ben siyah beyaz ekran hatası aldım eski güncellemede flicker screen diye geçiyor.

30 tane kadar farklı oyun oynadım 2 kere Days Gone'da oyundan attı bir kere de Detroit'de takıldı.
Oyundan atma olayı güncellemeden sonra kesildi ama şu takılma bir gözüme batmadı değil.
En ağır Miles oynadım mesela onda bile hiç takılmadı kasmadı. Ki zaten kasmamalı bunun için makineyı övemem daha bunlar çıkış oyunu. Dinlenme modunda bir haltlar yiyor ama bilemedim. Bir de ben siyah beyaz ekran hatası aldım eski güncellemede flicker screen diye geçiyor.
Miles zaten PS5 çıkış oyunuydu yanlış hatırlamıyorsam, yani tam olarak PS5'e optimize edilmiş oyun. Önceki oyunlar daha tam olarak oturmamış sanırım optimize anlamında. Galiba normal tek ben değilmişim bu sıkıntıyı çeken. İçim bir rahatlamadı değil valla, tek yapmamız şey beklemek sanırım. Güncellemelerle umarım çözülür bu sorun. PS4 Pro bile 2019'da çıkan oyunu kusursuz çalıştırıyor, bizim makineler min. 5 sene sonra çıkacak oyunu çalıştırması lazım.

Birde merak ettiğim bir şey var şimdi biz bu oyun kasmalarından dolayı servise göndersek değişim yaparlar mı acaba?

Miles zaten PS5 çıkış oyunuydu yanlış hatırlamıyorsam, yani tam olarak PS5'e optimize edilmiş oyun. Önceki oyunlar daha tam olarak oturmamış sanırım optimize anlamında. Galiba normal tek ben değilmişim bu sıkıntıyı çeken. İçim bir rahatlamadı değil vallahi, tek yapmamız şey beklemek sanırım. Güncellemelerle umarım çözülür bu sorun. PS4 Pro bile 2019'da çıkan oyunu kusursuz çalıştırıyor, bizim makinelermin. 5 sene sonra çıkacak oyunu çıkarması lazım.

Bir de merak ettiğim bir şey var şimdi biz bu oyun kasmalarından dolayı servise göndersek değişim yaparlar mı acaba?

Hayır yapmazlar adamlar coil Whine'ı normal buluyorlar ayrıca bu da normal bir şey ve stok sorunu var boş yere o topa girmeyin derim. Güncellemelerle toparlar. Şimdi ilerleyen zamanlarda Game Boost özelliği de geliyor. Artık PS4 oyunları daha performanslı çalışacaklar o konuda rahat olabiliriz.

Geri
Yukarı